Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Warframe PC

Warframe to sieciowa gra akcji w modelu free-to-play. Trzonem gry jest ciągły grind na proceduralnie generowanych mapach w trakcie kooperacyjnej rozgrywki.

Akcji, crafting, hack'and'slash, kooperacja, multiplayer, sandbox, science fiction, sieciowe, slasher, strzelanki, TPP, TPS, zagraj za darmo.

Warframe - screen - 2018-07-09 - 377813Warframe - screen - 2018-07-09 - 377812Warframe - screen - 2018-07-09 - 377811Warframe - screen - 2018-02-09 - 365595Warframe - screen - 2018-02-09 - 365594Warframe - screen - 2018-02-09 - 365593Warframe - screen - 2018-02-09 - 365592Warframe - screen - 2018-02-09 - 365591Warframe - screen - 2018-02-09 - 365590

wersja językowa:
PL napisy, EN napisy i dialogi

Data premiery gry Warframe | PC

25marca2013

PC Windows
Okładka Warframe (PC)
Warframe

Warframe jest sieciową, kooperacyjną grą akcji, która powstała pod okiem specjalistów ze studia Digital Extremes na PC, PS4 i XOne; za port na Nintendo Switch odpowiada studio Panic Button, znane z konwersji takich gier jak Doom, Wolfenstein II: The New Colossus oraz Rocket League. Historia opowiedziana w grze zabiera nas w odległą, mroczną przyszłość, w której wojna dotknęła wszystkie planety układu słonecznego. Wcielamy się w role obdarzonych wyjątkowymi umiejętnościami kosmicznych ninja, którzy doskonale radzą sobie w walce zarówno za pomocą broni białej, jak i dystansowej. Pierwotny koncept gry został ujawniony już w 2000 roku pod nazwą Dark Sector. Warframe funkcjonuje w modelu free-to-play.

Fabuła

Gra pozwala nam wcielić się w przedstawicieli starożytnej rasy Tenno, która wywodzi się od na pozór zwyczajnych ludzkich dzieci, które zostały obdarzone nieprzewidywalnymi mocami przez kontakt z Pustką (ang. The Void). Na potrzeby ujarzmienia tajemniczych mocy skonstruowano biomechaniczne powłoki, czyli tytułowe Warframe’y, które są połączone ze świadomością Tenno. Wyjątkowe umiejętności wywoływały ogromny lęk wśród pozostałych ludzi, czego skutkiem stało się wygnanie i umieszczenie w kapsułach kriogenicznych tych wybitnych wojowników. Gdy ludzkość potrzebowała pomocy podczas inwazji domniemanych kosmitów, Tenno zostali wybudzeni, by zaraz po zakończeniu konfliktu ponownie spocząć w swoich kapsułach.

Właściwa gra rozpoczyna się wraz z kolejnym przebudzeniem Tenno. Po wielu stuleciach stagnacji starożytni wojownicy zostają jednak uwolnieni nie dlatego, że ludzkość potrzebuje pomocy, ale z powodu chciwości i dążenia do dominacji jednej z frakcji zamieszkujących układ słoneczny, pragnącej za wszelką cenę uzyskać gwarancję tego, że Tenno nie pokrzyżują ich planów. Pierwsze misje w grze stopniowo wprowadzają nas w szczegóły polityki obecnego świata, w którym toczy się konflikt na ogromną skalę.

Głównymi siłami, z którymi przyjdzie nam się mierzyć lub współpracować, są armie Grineer, czyli wysoce zmilitaryzowanej rasy klonów, oraz wojska Corpus, megakorporacji polegającej na zaawansowanej robotyce i technologii laserowej. Przedstawiciele obydwu frakcji są potomkami podzielonej ludzkości, niegdyś zjednoczonej pod sztandarem wielkiego imperium Orokin. Na wyższych poziomach stajemy do walki także przeciwko hordom mutantów zainfekowanych wirusem Technocyte (co jest bezpośrednim nawiązaniem do Dark Sector), którzy reprezentują Plagę (ang. The Infested), a także przeciwko siłom Świadomych (ang. The Sentients), czyli rasy kosmitów z odległego układu, którzy ostatecznie okazują się nie tak obcy, jak mogłoby się wydawać.

Mechanika

Kierowaną przez nas postać obserwujemy w widoku TPP. Rozgrywka jest niezwykle dynamiczna i łączy w sobie elementy typowe dla klasycznych strzelanek, gier zręcznościowych oraz produkcji RPG. Podczas rozgrywki dysponujemy bronią główną, bronią boczną, bronią do walki w zwarciu oraz zestawami umiejętności specjalnych przypisanych do konkretnych pancerzy. Korzystanie z nich podczas gry prowadzi do zdobywania punktów doświadczenia dla konkretnego uzbrojenia lub pancerza, co pozwala na jego rozbudowę za pomocą specjalnych ulepszeń w postaci kart modyfikacji.

W grze występuje system towarzyszy (ang. Companions), którzy także mogą być rozwijani i ulepszani za pomocą kart modyfikacji. Każdy z dostępnych kompanów posiada indywidualny zestaw umiejętności aktywnych i pasywnych, które wspomagają nas w walce.

Przemierzając proceduralnie generowane lokacje, zdobywamy zasoby, karty modów, a także schematy oraz części uzbrojenia i pancerzy, które możemy łączyć ze sobą za pomocą systemu craftingu. Każdy z graczy dysponuje własnym statkiem kosmicznym, który jest odpowiednikiem systemu housingu. Statki graczy stanowią bazy wypadowe kolejnych misji. Są także centrum, w którym możemy rozbudowywać i tworzyć nowe elementy ekwipunku.

Sednem rozgrywki jest ciągły grind. Sukcesywne przechodzenie kolejnych misji odblokowuje dostęp do nowych planet i księżyców, na których możemy podejmować się następnych, coraz trudniejszych zadań. Każdą misję możemy wykonać w pojedynkę lub w maksymalnie czteroosobowych zespołach. Zadania polegają na realizacji różnych celów. Mogą to być misje ratunkowe, w których musimy uwolnić i eskortować do punktu ekstrakcji kluczową postać, misje obronne, w trakcie których musimy bronić przed falami wrogów artefakt lub urządzenie, albo misje przetrwania, w trakcie których naszym zadaniem jest po prostu przetrwać jak najdłużej. Do naszych zadań mogą też należeć eliminacja określonych celów lub przechwycenie wrażliwych danych. Praktycznie każdą misję można ukończyć po cichu, polegając na skradaniu się, omijaniu systemów zabezpieczeń i cichej eliminacji przeciwników. Często wymaga to unieszkodliwienia monitoringu, nim ten zdąży nas zauważyć, oraz na hakowaniu komputerów i elektronicznych zamków, co przybiera formę logicznych minigier.

Gra umożliwia także grupowanie się większej liczby graczy w klany, które zyskują dostęp do własnych, obszernych kwater głównych, nazywanych tutaj Dojo. Przynależność do klanów zapewnia konkretne profity, między innymi w postaci dostępu do schematów unikalnych rodzajów broni.

Tryby gry

Warframe umożliwia rozgrywkę PvE w postaci misji i zadań, które wykonujemy w wybranych przez siebie lokacjach rozrzuconych po całym układzie słonecznym. Ukończenie każdej z takich misji zapewnia nam surowce, karty modyfikacji czy części potrzebne do stworzenia nowych elementów uzbrojenia. Możliwe jest także dołączenie do jednej z frakcji podczas prowadzonych przez nią działań wojennych, co zapewnia więcej zdobyczy.

Zwolennicy PvP mogą brać udział w potyczkach z innymi graczami, korzystając z trybu Konklawe (ang. Conclave).

Kwestie techniczne

Pierwotny koncept Warframe powstał w 2000 roku, kiedy to po raz pierwszy zapowiedziano Dark Sector. Gra o tym tytule ostatecznie przerodziła się w singlowy tytuł, który mocno odbiegał od oryginalnego zamysłu twórców. W 2013 roku ruszyły otwarte beta-testy obecnego Warframe, który czerpie całymi garściami z przedstawionych w 2000 roku rozwiązań.

Studio Digital Extremes, które jest odpowiedzialne za produkcję Warframe, początkowo funkcjonowało jako studio do wynajęcia, pracując dla większych producentów (m.in. przy Unreal Tournament, Unreal Tournament 2003 oraz Unreal Tournament 2004). Wielki sukces Warframe zapewnił studiu niezależność finansową.

Gra Warframe powstała w oparciu o autorski silnik graficzny The Evolution, który zapewnia wysoką jakość oprawy graficznej i bardzo dobrą optymalizację gry. Fizyka i balistyka pocisków w tej produkcji pozwala na oddawanie strzałów w konkretne partie ciała przeciwników. Gra ma mroczny i brutalny klimat, który nieraz balansuje na krawędzi horroru.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena gry 7.63 / 10 na podstawie 788 ocen czytelników.
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 8.7 / 10 na podstawie 281 głosów czytelników.

Gry podobne do Warframe

Klasyfikacja PEGI Warframe

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Warframe

Rekomendowane: Core 2 Duo 2 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza), 2 GB HDD, Windows XP(SP3)/Vista/7/8, łącze internetowe

Do tej gry rekomendujemy

ASUS FX503
ASUS TUF Gaming FX504
ASUS ROG Strix GL503
ASUS ROG Strix GL703
 • Karta graficzna: NVIDIA® GeForce® GTX 1050 / 1060
 • Procesor: Intel® Core™ i5
 • Ram: 8 GB DDR4 2400MHz SDRAM
 • Matryca: 15.6" (16:9) z podświetleniem LED FHD (1920x1080)
 • Dysk: SSHDD 128GB/256GB/512GB/T1TB
Sprawdź ceny w:
 • Karta graficzna: NVIDIA® GeForce® GTX 1050 / 1060
 • Procesor: Intel® Core™ i5 8300H
 • Ram: 8 GB DDR4 2400MHz SDRAM
 • Matryca: matowa 15.6" (16:9) z podświetleniem LED FHD (1920x1080)
 • Dysk: SSHDD 128GB/256GB/512GB/T1TB
Sprawdź ceny w:
 • Karta graficzna: NVIDIA® GeForce® GTX 1050Ti
 • Procesor: Intel® Core™ i7-8750H
 • Ram: 8 GB DDR4 2400MHz SDRAM
 • Matryca: matowa klasy IPS 15.6" (16:9) z podświetleniem LED FHD (1920x1080)
 • Dysk: SSD 128GB/256GB/512GB
Sprawdź ceny w:
 • Karta graficzna: NVIDIA® GeForce® GTX 1050Ti
 • Procesor: Intel® Core™ i7-8750H
 • Ram: 8 GB DDR4 2400MHz SDRAM
 • Matryca: matowa klasy IPS 15.6" (16:9) z podświetleniem LED FHD (1920x1080)
 • Dysk: SSD 128GB/256GB/512GB
Sprawdź ceny w:
Recenzja gry Warframe - alternatywy dla co-opa z Mass Effect 3

Recenzja 10 kwietnia 2013, 15:20

Chodzi o to, że w obecnej wersji Warframe’a, znajdującego się wciąż w fazie rozwoju jak wiele wydawanych dzisiaj gier free-to-play, system ulepszania postaci i kupowania nowych elementów wydaje się odrobinę chaotyczny oraz niejasny. Mikrotransakcje dotyczą nie tylko elementów kosmetycznych, można także kupić w ten sposób lepsze zabawki bez konieczności spędzania godzin na poszukiwaniu ich odpowiedników. A nowe rodzaje broni i kombinezonów (tutaj reprezentujących klasy postaci) kosztują niemało – zarówno w walucie, którą otrzymujemy za misje, jak i w prawdziwych pieniądzach. Znaczną część z nich da się w tańszy sposób wyprodukować samemu, ale to ponownie wymaga czasu (niektóre przedmioty powstają przez kilkanaście godzin realnego czasu) oraz surowców. I w tym momencie wracamy do grindu. Takie podejście jest zrozumiałe z punktu widzenia producenta i nawet ma bogatą tradycję w grach, ale wydaje mi się, że przydałoby się zrewidować pewne elementy. Liczę na to, że Digital Extremes doszlifuje i zbalansuje swoją wirtualną ekonomię, bo stoi za nią naprawdę fajna gra. No właśnie, jak gra się w tego Warframe’a?

Komentarze Czytelników (103)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
04.08.2015 16:13
odpowiedz
1 odpowiedź
Kasaj
20
kapitan

Chromecrime mniej 3 h ? tylko szkoda że mam 15 h 14,9 h poszło na bezsensowne granie w to gówno żałuje że w to zagrałem

07.08.2015 23:55
odpowiedz
Dziwisz
36
Centurion

Kasaj, po twojej wypowiedzi widzę że ty po prostu wszedłeś do gry popatrzyłeś na rynek i wyszedłeś..
Warframe bardzo mnie wciągnął na liczniku już 50+ godzin i gram dalej, na początku wystarczy dojść do klanu jeśli ktoś nie daje rady :) Dla mnie 9/10

10.08.2015 09:40
odpowiedz
Armin_Burren
2
Junior

Nie rozumiem Waszego a przynajmniej części z was narzekania. Owszem na początku każdemu jest ciężko ale prawda jest taka że gra staje się stopniowo coraz trudniejsza. 15 godzin grania ...śmiech na sali. Że schematów do konkretnych broni niema nigdzie ? Ależ są. Jedne dostepne w ItemShop za gotówkę z gry inne dostepne w laboratoriach klanowych za ... gotówkę z gry, jeszcze inne są po prostu do wydropienia czy to z Bossów czy to misji na wrakach lub pustkach. Platyna... na początku każdy jej troche dostaje na dzień dobry. Zamiast kupować syndany lub inne upiekszacze kupcie za to 2~3 sloty na dodatkowe Warframe ( obecnie jest ich ponad 30 modeli dostepnych) i koło 3~4 slotów na broń ( tej jest ponad 200 modeli i rośnie). Samą platynę można wytargować od innych graczy tylko trochę talentu trzeba mieć i fantów na wymianę. Że rozgrywka nudna…ok na początku jest to łatwe ale z czasem nudy niema kiedy w trakcie misji pojawi się Stalker albo G3 no w ostateczności Zanuka. Każda z tych postaci wydropić może Wam broń Łuki rzutki, pistolety, kosy. Z Bosów kończących planety można wydropić tytułowe warframe. Część jest dostepna np. Volt w dojo klanowym. Inne jak Vabaun jest do zdobycia na alarmach. Jeszcze inne jak Oberon dropią z zwykłych mobków. Surowce to też żaden problem wszystko jest pokazane gdzie co dropi. Są misje podwodne, są misje w przestrzeni kosmicznej na statkach planetach. Przeciwnik też jeśli trzeba potrafi być wredny ( Kanonier Balista i Bańka na pustkach) Pułapki skrytki jest tego od groma. No i Stalker wcześniej wspomniany czy G3 ci potrafią czasem napsuć krwi. Obrony, Przejęcia, Przechwycenia, Exterminacje , Ratunki jest co robić. Ach no i PVP jak się ktoś zagłębi w grę naraz się okazuje że jest PVP i to w kilku różnych trybach. No ale co można zrobić mając 15 godzin przebywania w uniwersum Warframe. Pogadać można wtedy gdy będziecie mieli minimum 100 dni ( wg rachuby gry). Warframe można budować po swojemu na wielu różnych modach dostępnych za darmo. Gra jest cały czas ulepszana unowocześniana . Kto zaczynał od Closed Beta ten wie o czym mówię. Raidy, Alarmy… jest co robić.
Więc proponuję żeby Ci co mają rangę 0~1 nie opowiadali farmazonów bo nawet chyba nie wyczli z Merkurego 
Pozdrawiam .

10.08.2015 09:41
odpowiedz
Armin_Burren
2
Junior

zdobycia na alarmach. Jeszcze inne jak Oberon dropią z zwykłych mobków. Surowce to też żaden problem wszystko jest pokazane gdzie co dropi. Są misje podwodne, są misje w przestrzeni kosmicznej na statkach planetach. Przeciwnik też jeśli trzeba potrafi być wredny ( Kanonier Balista i Bańka na pustkach) Pułapki skrytki jest tego od groma. No i Stalker wcześniej wspomniany czy G3 ci potrafią czasem napsuć krwi. Obrony, Przejęcia, Przechwycenia, Exterminacje , Ratunki jest co robić. Ach no i PVP jak się ktoś zagłębi w grę naraz się okazuje że jest PVP i to w kilku różnych trybach. No ale co można zrobić mając 15 godzin przebywania w uniwersum Warframe. Pogadać można wtedy gdy będziecie mieli minimum 100 dni ( wg rachuby gry). Warframe można budować po swojemu na wielu różnych modach dostępnych za darmo. Gra jest cały czas ulepszana unowocześniana . Kto zaczynał od Closed Beta ten wie o czym mówię. Raidy, Alarmy… jest co robić.
Więc proponuję żeby Ci co mają rangę 0~1 nie opowiqadali farmazonów bo nawet chyba nie wyczli z Merkurego 
Pozdrawiam .

31.08.2015 14:20
👍
1
odpowiedz
1 odpowiedź
TheLordOfAssassins
1
Junior

Wcale nie trzeba wciskać w grę całej kasy, żeby się dobrze bawić.

11.09.2015 19:53
odpowiedz
2 odpowiedzi
Srebrnobury
16
Chorąży
3.0

Ktoś miał ciekawy pomysł, ale jego wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Gra jest w fazie beta niemal od trzech lat, a DE goni własny ogon, wciąż przerabiając obecne w grze elementy, i nie dodając prawie niczego nowego, a jeśli już, to są to jakieś bzdurki, które mogą przyciągnąć uwagę gracza raptem na kilka minut lub wcale. Większość podstawowych kwestii wymagających uwagi leży odłogiem i nikt z tym niczego nie robi. W grze po prostu nie ma nic, co by mogło w niej zatrzymać na dłużej. Ilość instancji i misji to kpina, bowiem misji jest bez liku, a niczego one do gry nie wnoszą. Wykonywanie ich nie ma żadnego sensu i połowa tej ilości w zupełności by wystarczyła. Z kolei jeśli chodzi o instancję, to jest tylko Pustka, w której - również w kilku typach misji - można farmić kolejne przedmioty. Poza tym jeden raid. I nic. Nie ma otwartych lokacji, nie ma kilku typów specjalnych misji. Żadnego urozmaicenia. PvP w tej grze jest dodane na siłę i kompletnie nieprzemyślane.
Poza tym DE ignoruje uwagi i pomysły graczy z prawdziwą pasją i nieustającą konsekwencją. Na forum znaleźć można wiele, wysoko punktowanych tematów, które zawierają w sobie mnóstwo interesujących koncepcji na to, jak gra powinna wyglądać. Niestety, DE nie robi tej gry dla graczy, tylko dla siebie i zmienia wszystko nie bacząc na to czy zmiany przypadną graczom do gustu. Być może właśnie dlatego gra szybko się nudzi, a serwery EU świecą pustkami, bo trudno uznać kilkadziesiąt osób za zadowalający wynik. Z kolei w obliczu krytyki, DE działa bardzo szybko i - również z pasją - kasuje niepochlebne opinie na forum, a ich autorów nagradza warnami i banuje.
Odradzam tę grę w takim stanie, w jakim znajduje się teraz. Tym bardziej, że jest jeszcze w fazie beta, a jej twórcom woda sodowa uderzyła do głowy i mają oni w rzyci grywalność tego tytułu, jak i graczy, których trollują zresztą na streamach. Tym bardziej jest to żałosne, że wydawca, który nie wyprowadził swojej gry do pełnej wersji, już teraz pokazuje wszystkim swoją arogancję i zwyczajne chamstwo.
Być może, jeśli kiedyś zmieni się wydawca, zmieni się też ta gra w sposób który będzie przyjazny dla gracza. W tej chwili szkoda czasu na obcowania z tym tytułem. Na dłużej niż kilka dni wciągną się w niego jedynie prawdziwy maniacy, albo dzieciaki.

02.11.2015 05:21
odpowiedz
Erasus
29
Centurion
7.5

"wciąż przerabiając obecne w grze elementy, i nie dodając prawie niczego nowego" to w co innego chyba graliśmy, czasami po 2 miesiącach jak ktoś wraca do gry to nie poznaje świata. Reworki są trochę wolne tych prostych rzeczy. Ale zmiany w misjach, nowe bossy, nowe eventy, frame, bronie, zmiany i reworki są czasami pare razy na miech. 2 miechy temu wyszedł duży update 17 zmieniający niektóre misję, (nowe tileset planety + nowe archwingi), nowego bossa dodali, masę nowych broni, nowy warframe i rework starych. Tyle by wymieniać a zmian jeszcze będzie parę nowych rzeczy i zmian przed update 18 który będzie jak to mówią twórcy jednym z największych, więc naprawdę nie wiem w co grałeś ani co sobie ubzdurałeś ale nie siej dezinformacji.

01.12.2015 15:45
odpowiedz
mironen22
37
Pretorianin
10

Zacznę od tego że grafika w tej grze jest bardzo dobra , wspaniały klimat Sci-fi i genialne misje sprawiają że gra się przyjemnie . Jedynym minusem jest to że bardzo ciężko na początku się wyrobić z wyposażeniem jednak ja mam już tak wszystko ustawione że nawet najtrudniejszą misje robię solo . Ponad to są kwestie doboru wyglądu i ulepszania postaci .
Gra w trybie free oferuje nie wiele gdyż ma wiele opcji za realną kasę co nie których denerwuje ale to nie znaczy że taka osoba która zainwestuje np. 50 czy 100 zł ma przewagę . Generalnie fajna gra na nudę i grę z kolegami .

Oceniam na 10

02.12.2015 17:53
odpowiedz
szabek25
2
Legionista

A ja będę krytycznie i surowo do gry podchodził bo po 1 gra jest słaba , misje są krótkie , nudne i denne po 2 praktycznie większość lepszych rzeczy jest za realną kasę więc stopień trudności jest żaden jeśli się inwestuje dużo kasy . Po 3 W tej grze jedynie urzeka grafika i nic więcej , totalny syf i badziewie .
Ci co podniecają się DOJO i Klanem gdzie praktycznie każdy każdego ignoruje są żadni i brzydcy .
Gra ma 7GB a powinna mieć może 2GB na tyle co oferuje .
Nie dam żądnej oceny bo tego chłamu nie da się ocenić ..

02.12.2015 17:55
odpowiedz
mironen22
37
Pretorianin

Trochę chyba przesadzasz szabek25 odnoszę wrażenie że ja cie widziałem w grze o ile to byłeś ty :P i co zabawne dostałeś ban na regionalny chat za bluzgi i obrazę moderatora chatu :D
Wracając do gry DOJO są zajebiste a gra oferuje dużo więcej niż myślisz kwestia wbić min 25 lvl

09.12.2015 08:05
odpowiedz
Armin_Burren
2
Junior
9.5

Szabek25
Miałem okazję z tobą pogrywać. Lub z kimś o takim samym nicku. I cóż jeżeli swoją opinię wyrażasz na podstawie posiadanej MRK 3 to Ty nic nie wiesz o tej grze.

Piszesz że w klanie jesteś ignorowany. No jeśli grasz na zasadzie "pandaexpa" i "pandaprime" to nie dziwię się że masz takie a nie inne zdanie o grze w której wydałem zaledwie 50 złoty na sloty pod frame-y i kilka slotów pod broń.

Dalej piszesz że co lepsze bronie są do kupienia za prawdziwe pieniądze....Kłamiesz.
Każda jedna broń jest albo do wyfarmienia na pustce, do kupienia za walutę gry, do kupienia za dukaty także z gry. Można owszem płacić platyną i kupować od razu. Nawet syndany czyli zwykłe upiekszacze można znaleźći kupić za gotówkę z gry albo punkty z gry.

Narzekasz na Gildie... sorry ale do bycia w gildii wymagany w większości jest TS lub inny komunikator nikt nie chce pisać w trakcie misji.

8GB... za przeproszeniem co to za argument. Znam gierki online które zajmują i 20GB a są badziewne.
Osiągnij najpierw MRK12~13 to wtedy pogadamy.

31.12.2015 13:35
odpowiedz
Chromecrime
22
Legionista

Ale przecież platynę można zarobić w grze bez wydania ani grosza. Jedyne, do czego potrzebna jest prawdziwa kasa to jakieś bezużyteczne skiny i hełmy na steamie lub Prime Access, który dodaje ładne, aczkolwiek nie zmieniające statystyk akcesoria. Każdą broń możemy sobie zrobić. Wystarczy polatać po surowce, kupić BP z marketu lub Dojo, ewentualnie wydropić ze Stalkera, G3 lub Zanuki, zależnie od tego, co nas interesuje. Z Frame'ami to samo. Prime rzeczy - pustka. A teraz...
Jak zarobić platynę?
Najważniejsze to przełączyć język na angielski. Więcej ludzi - łatwiej znaleźć skład, sprzedać i kupić.
Idziemy na Wrak zbierać corrupted mody, które sprzedajemy po 10-15p.
Idziemy na alarmy, w których są do zdobycia aury i nightmare mody. Sprzedajemy je po 10-15p.
Idziemy na pustkę. Możemy trafić perełki warte 20-100p, chociażby T3 Defense, gdzie na rotacji C (co 20 runda) MOŻE wylecieć BP Asha Prime, który wart jest akurat 100p. Śmieci sprzedajemy na przekaźniku za dukaty, czekamy na Baroo - handlarza, który przychodzi co 2 tygodnie, zaopatrujemy się we wzmocnione mody, czekamy miesiąc - dwa i sprzedajemy po 50-80p, a przypominam, że kupiliśmy je za bezwartościowe prime itemy.
Dla tych bardziej doświadczonych - Sortie i Triale.
Trial JV jest dla mnie na ten moment wielką niewiadomą - nie mam form na Archwinga, więc jeszcze poczekam.
Trial LoR - raz dziennie można dostać Arcane wart 20-150p, do tego 350k kredytów.
Sortie - 3 dzienne misje, za które na dzień dzisiejszy można dostać:
-Leny warte 5-10p/szt
-części Dery Vandal warte 7-15p
-części Warframe Nezha warte ok. 20p (systemy nawet do 100)
-dla wybitnych szczęściarzy legendarny rdzeń, który ulepsza mod na najwyższy lvl natychmiastowo, możemy użyć lub sprzedać za 300-500p.
Wszystkie ceny zależą od kupca.
Więc nie opowiadajcie, że żeby zdobyć coś dobrego trzeba nie wiadomo ile wyrzucić w grę, bo to po prostu nieprawda. Jest to wynikiem waszego lenistwa, przy okazji odrzucacie fałszywymi opiniami potencjalnych nowych graczy.

21.01.2016 20:22
odpowiedz
FanBoyFrytek
15
Konsul
10

Teraz to wszystko można zdobyć samemu jedynie czego potrzeba to czasu bo nie ma botów i nic takiego i jestem z tego bardzo zadowolony bo brak fałszywych graczy ;) Gra na dzień dzisiejszy jest strasznie rozbudowana choć jedyną rzeczą , której nie potrafią zrobić to dodać więcej torów przeszkód bo tyle lat jeden znudził się po całości do tego bugi na nim były choć teraz chyba to naprawili więc wypadałoby zresetować wyniki na torze przeszkód i dodać nowe tory . Tak samo dodać jakieś większe pomieszczenie do pojedynków w dojo :)

28.07.2016 15:15
odpowiedz
Beeennnyyy
13
Legionista

witam, jakby ktoś rekrutował do klanu to proszę pisać w grze - Thornirster lub email - tabaluga1984@gmail.com

09.08.2016 20:21
odpowiedz
zanonimizowany737014
5
Junior

Na początku fajnie, potem mi się znudziło, farma, mapy, bugi. Osobiście odpadłem po kilku dniach.

18.08.2016 03:09
😈
odpowiedz
zanonimizowany737014
5
Junior
6.5

Ilość bugów w tej grze doprowadza mnie do szewskiej pasji.

14.10.2016 12:47
odpowiedz
Sandro_de_Vega
17
Legionista
7.5

Szczerze mówiąc ciężko mi tą grę ocenić. Na początku jarałem się jak dziecko polane napalmem. Potem emocje opadły i zaczęła się lekka monotonia. Misje owszem są różnorodne, ale na każdej planecie jest kilkanaście punktów i wśród nich te misje się powtarzają. I potem się powtarzają na każdej kolejnej planecie(lub księżycu). Ale gdy sam zacząłem ogarniać, a nie musiałem się o wszystko pytać znajomego gra mnie wciągnęła jakoś bardziej. Robię schematy w dojo, zbieram surowce do nich. Wyczekuje na jakieś fajne alarmy, robię inwazję, czasem skoczę na rajd, obieram sobie jakieś relikty na cel i potem je otwieram. Zbudowałem sobie już kilku strażników, wyhodowałem parę zwierzaków, zbudowałem i wymaksowałem masę broni. Zbudowałem kilka nowych warframe. I teraz przymierzam się do następnych. Za każdym razem jak siadam do gry wiem co chcę zdobyć i na to poluję. Gra zaczęła mnie nużyć około 20-30 godziny. A obecnie mam nabite 400 godzin.

27.10.2016 12:23
odpowiedz
hotfire
47
Sniper
8.0

Największym plusem tej gry jest to, że jeśli poświecisz grze czas, to gra ci się odwdzięczy. Walutę premium można zdobywać sprzedając na chacie rzeczy z reliktów. Im rzadsze tym lepsze. Przy zmianie języka gry zmienia nam także chat na odpowiedni język ( jest język polski ), i z powodu handlu gram na razie tylko na angielskiej. Serdecznie polecam.

12.12.2016 23:31
odpowiedz
Aliant_PL
2
Junior

Uwielbiam wejść tu raz na jakiś czas i poczytać komentarze o WF. Są to albo hejty albo posty ludzi chwalących tę gre, brakuje jednak jakiejś obiektywnej opinii. Niestety dla hejterów ale prawda jest taka że obecnie ciężko znależć wśród gier coś co by zbiliżyło się poziomem do Warframe i było jednocześnie darmowe. Są to przeważnie kolejne słabe klony WoW'a, pseudo gry będące tylko maszynkami do wyciągania pieniędzy czy inne twory które obrażają normalnych graczy.
Warframe warto dać szanse choćby dlatego że jest inny niż masy identycznych MMO jakie przez ostatnie kilka lat zalewają internet. Jeśli cie wciągnie to dobrze, jeśli nie, no cóż, być może nie lubisz takich klimatów. Jedno jednak jest pewne, tej grze trzeba dać szansę i trochę czasu. I się postarać, WF ma wyższy poziom wejścia niż większość gier robionych tak by zrozumiał je nawet idiota (warframe można postawić pod tym względem obok np. EVE Online, choć WF nie jest aż tak hardkorowe), plus jest taki że spotyka się głównie ogarniętych graczy.

post wyedytowany przez Aliant_PL 2016-12-12 23:36:23
26.12.2016 20:17
odpowiedz
Mędrzec z Wyzimy
5
Junior
9.0

Gram z kumplem od kilku dni i jest fajnie. Dużo misji i dużo aktywnych graczy. Prawie zawsze ktoś jest jak robie misje. Sprzęt i mody do ulepszania to zdecydowany plus. Niewielkie wymagania a przy tym gra wygląda niebrzydko a nawet ładnie. Ciekawi bossowie. Martwią mnie tylko te platyny bo spotykam czasem graczy ze świecącymi pancerzami i innymi rzeczami które pewnie kupili za platytny. Ale daje rade. Nawet raz pvp wygrałem bo byli ludzie na podobnym poziomie ( czasem trafiają sie koksy co koszą wszystkich niestety). Jest dobrze i na razie chyba pozostanę przy tej grze

27.01.2017 12:07
1
odpowiedz
pellomarchello
2
Legionista

Mój dobry kumpel ma świra na punkcie warframe'a

01.03.2017 07:48
👎
odpowiedz
5 odpowiedzi
MikoJL
6
Chorąży
4.0

Spędziłem ponad 800 godzin w tej grze i nie wytrzymałbym ani minuty dłużej.
Na początku świetne, bo jest masa rzeczy do zrobienia, Niestety, tworzenie kolejnych postaci czy broni itp., wymaga sporo czasu, bo każdy przedmiot tworzony jest w warsztacie przez "ileś" godzin czy minut - można ten proces przyspieszyć przy pomocy specjalnej waluty w grze (platyna), którą zarabiamy poprzez sprzedaż wartościowych itemów bądź kupujemy za normalne pieniądze. Prędzej czy później kupisz platynę za kasę, bo stwierdzisz, że się opłaca...a tak naprawdę lepiej wydać te pieniądze na jakąś dobrą grę MMO niż to....

Sporo polskich klanów przepełnionych dziećmi i dorosłymi z pustymi głowami, którzy tworzą chore zasady i podchodzą do gry jakby od tego zależało ich życie.

Jeśli szukasz dobrego MMO to szukaj dalej, tutaj tego nie znajdziesz. Strata czasu.

post wyedytowany przez MikoJL 2017-03-01 07:48:59
17.04.2017 22:19
📄
odpowiedz
ErtyWorld
33
ErtYwek
8.5

@UP
Każde MMO musi na siebie zarobić [zwykle pieniędzmi]

Mimo to bardzo fajna jeśli chcesz sobie postrzelać z kolesiami z klanu ...

[System "freetoplay" działa tak aby zmuszać psychicznie ludzi do zakupów]

16.05.2017 17:02
👍
odpowiedz
Avipunk
33
Centurion
8.5

Podchodziłem do Warframe kilka razy. Mimo, że jestem ogromnym fanem s-f, jakoś nie potrafił wciągnąć mnie na dłużej. Ostatnio spróbowałem jeszcze raz i dosłownie wciągnęło mnie w otchłań! Może musiałem do tej gry dojrzeć? Nie wiem. Co najbardziej mnie wciągnęło, to nieszablonowy świat przedstawiony - niby jest to układ słoneczny, ale jakiś taki, jakby z innego wymiaru. Nietuzinkowy wygląd postaci, przedmiotów, niemal wszystkiego. Do tego muzyka i grafika na najwyższym poziomie. Kosmos. Gdyby tylko nie ten wieczny grind...

18.06.2017 23:32
odpowiedz
1 odpowiedź
KiritoPrime
1
Junior

Wracam do gry po rocznej przerwie i okazuje się że ktoś mi hacował konto straciłem 5 warframe i 8 broni

28.09.2017 10:30
odpowiedz
2 odpowiedzi
Vuko25
5
Legionista

Widząc parę postów odnośnie tego, że WF jest p2w to postanowiłem się wypowiedzieć na jej temat:

Warframe to jedna z nielicznych gier, na które nie trzeba wydawać ani złotówki. W tej grze da się wyfarmić prawie wszystko. Wyjątkiem są skiny i inne ozdobniki, za które trzeba zapłacić platyną (walutą premium w grze).
Platynę można dostać między innymi poprzez:
- handel z innymi graczami przedmiotami prime lub schematami na primowe rzeczy,
- kupując pakiet platyny za realną kasę. Tutaj warto dodać, że co jakiś czas z nagród codziennych wypada nam zniżka "-50%" lub "-75%" na zakup platyny,
- kupując za realną walutę tzw: "Prime Acces". Jest to pakiet w skład którego wchodzi: Warframe w wersji prime (w sensie "zbroja" prime, nie gra), broń w wersji prime oraz różne dodatki także w wersji prime. Na ten pakiet zniżek raczej nie ma.

Zaletami Warframe dla mnie są:
- dynamiczny, non-targetowy system walki,
- możliwość przemalowania, ozdobienia swojego frama, broni i towarzysza tak, by się wyróżniał na tle innych,
- mnogość broni i warframów,
- devsi od czasu do czasu słuchają co gracze mają do powiedzenia,
- podoba mi się wykreowany świat i fabuła. Fakt, pewnie nie dorównuje takiemu World of Warcraft, ale mnie odpowiada.

Wady:
- niektóre bronie są bezużyteczne, na szczęście nie ma ich dużo,
- niektóre animacje dla broni białych są zbyt pokręcone,
- grind po pewnym czasie męczy,
- męczy także losowość przy nagrodach otrzymywanych z misji,
- endgame jest słaby.

Skoro już się rozpisałem, to dodam jeszcze, że devsi mają w planach dodać dużą, otwartą mapę w najbliższej aktualizacji. Po jej wyjściu warto się zapoznać z tą grą jeśli ktoś jeszcze tego nie zrobił.

post wyedytowany przez Vuko25 2017-09-28 10:30:59
08.12.2017 20:14
odpowiedz
berial6
93
Donut Hole

@.:Jj:.
Nie doświadczyłem. Jeśli się nie podoba dany styl walki to są bardzo często alternatywne style dla danego typu broni.
A finishery przy rękawicach/broni sparingowej? Nie ma to jak łamanie karku powietrza...

post wyedytowany przez berial6 2017-12-08 20:15:14
27.06.2018 13:51
odpowiedz
nocny_napoleon
26
Chorąży

Muszę spróbować.

07.08.2018 22:30
odpowiedz
Sandro_de_Vega
17
Legionista

Ej niech ktoś to przeredaguje. Cały pierwszy akapit opisu fabuły jest przekurwistym spoilerem ze środka gry. To nie są rzeczy, o których gracz wie od początku.

15.08.2018 18:19
odpowiedz
godlo
5
Junior

Jeden wielki ŻART, gra z oficjalnej strony ściąga się z predkością tak małą, że sciągniecie tej zajmuje ok 50 lat... Jedynie z steama idzie normalnie, ale co z tego skoro aktualizacja 10 mb ściągała mi się godzinę. I co wyskakuje na końcu? "Aktualizacja nie powiodła się" I nic się nie da zrobić, trzeba bawić ponoć się w jakie VPN, chyba kogoś główka boli, nieudaczniki nie potrafią zrobić porządnego launchera...

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze