Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Scooby-Doo! Pierwsze Strachy PC

Scooby-Doo! First Frights

Gra przygodowo-zręcznościowa, w której śledzimy losy Scooby'ego i jego przyjaciół. W trakcie zabawy odwiedzamy cztery nawiedzone lokacje, między innymi stare zamczysko i pokład statku widmo, rozwiązując zagadki i próbując zdemaskować złoczyńców.

Przygodowe, seriale animowane, przygodowe gry akcji.

wersja językowa:
polska i angielska

Data premiery gry Scooby-Doo! First Frights | PC

25listopada2011

25listopada2011

premiera PL

PC Windows
Okładka Scooby-Doo! First Frights (PC)
Scooby-Doo! First Frights

Scooby-Doo! Pierwsze Strachy to produkt stanowiący połączenie gry przygodowej oraz zręcznościówki, przygotowany głównie z myślą o młodszych użytkownikach komputerów osobistych. Całość wydana została w związku z premierą filmu zatytułowanego Scooby-Doo Strachy i patałachy.

W trakcie rozgrywki śledzimy losy Scooby’ego, Shaggy’ego, Freda, Daphne i Velmy. Ciekawostką jest to, że akcja toczy się, gdy główni bohaterowie są w młodym wieku, a więc na długo przed zawiązaniem słynnej Tajemniczej Spółki. Pierwsze Strachy stawiają drużynę nastolatków przed problemem rozwiązania czterech spraw detektywistycznych, wiążących się ze zbadaniem miejsc uznawanych za nawiedzone. Wybieramy się mianowicie do starego zamczyska, opustoszałego wesołego miasteczka, budynku szkoły średniej oraz na pokład statku-widmo. Za każdym razem naszym głównym zadaniem jest zdemaskowanie osoby lub osób odpowiedzialnych za straszenie niewinnych ludzi.

Właściwa zabawa dzieli się niejako na dwa rodzaje etapów. Pierwsza grupa to sceny akcji, w trakcie rozgrywania których zmuszani jesteśmy do neutralizacji przeciwników lub kolejnych ucieczek przed głównym złoczyńcą. Gra pozwala na stosowanie specjalnych ataków oraz na sukcesywne odblokowywanie lepszych umiejętności. Sterowane postacie mogą zakładać różne elementy ubioru, próbując przechytrzyć wrogów w przebraniu, przy czym staje się to możliwe dopiero po uzbieraniu wymaganej liczby przysmaków Scooby’ego. Etapy drugiego rodzaju skupiają się na starannej eksploracji okolicy, zbieraniu dowodów rzeczowych oraz rozwiązywaniu prostych zagadek logicznych.

Opisywana produkcja oferuje dużą swobodę przy wyborze głównego bohatera. W dowolnym momencie rozgrywki możemy przełączyć się na inną grywalną postać, tak by zastąpić wystraszonego sojusznika czy zająć się rozwiązaniem zagadki zarezerwowanej wyłącznie dla danego członka ekipy. Pierwsze Strachy mają też do zaoferowania pełnoprawną kooperację, w której drugi gracz może do woli dołączać do rozgrywki i ją opuszczać (np. tylko po to by pomóc w rozwiązaniu trudniejszej zagadki). Zmagania Scooby’ego i jego przyjaciół obserwujemy w pełnych trzech wymiarach, badając ładnie wykonane lokacje i będąc świadkami wielu zabawnych scenek.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Ocena gry 8.5 / 10 na podstawie 39 ocen czytelników.

Gry podobne do Scooby-Doo! First Frights

Wymagania wiekowe Scooby-Doo! First Frights

Gra jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych.

Wymagania sprzętowe Scooby-Doo! First Frights

Rekomendowane: Pentium 4 2 GHz, 512 MB RAM (2 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 128 MB (GeForce 6200 lub lepsza), 2 GB HDD, Windows XP/Vista/7

Do tej gry rekomendujemy

ASUS ROG GL553

Procesor: Procesor Intel® Core™ i7 7700HQ | Procesor Intel® Core™ i5 7300HQ
Pamięć: DDR4 2400 MHz SDRAM, 2 x SO-DIMM umożliwiające rozszerzenie do 32 GB SDRAM
Grafika: NVIDIA® GeForce® GTX 1050 z 2G/4G GDDR5 VRAM | NVIDIA® GeForce® GTX 1050Ti z 4G GDDR5 VRAM
Wyświetlacz: 15.6" 16:9 HD (1366x768)/Full HD (1920x1080)/IPS FHD (1920x1080) przeciwodblaskowa
Magazyn danych: SSD - 128GB (M.2 2280) | SSD - 256GB (M.2 2280) | HDD - 1TB 7200RPM SSH

Sprawdź ceny w:

* Uwaga! Specyfikacja może się różnić w zależności od modelu i sprzedawcy.

Premiery gier w Polsce (12-18 lipca)

wiadomość19 lipca 2010

Lipiec nie należy do miesięcy, w których można spodziewać się wielu spektakularnych premier, tym bardziej na polskim rynku, który w ubiegłym tygodniu wzbogacił się zaledwie o kilka średniej klasy tytułów. Szczegółowy wykaz nowości w rodzimych sklepach prezentujemy jak zwykle w poniższym zestawieniu.

24 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

murann

luko787

sasunia481

Matieusz34

FanLego

Gorn221

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz