Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Seria Scooby - seria gier

Scooby-Doo! Nawiedzone Bagno
Scooby-Doo! Nawiedzone Bagno

Przygodowe 14 września 2010

Przygodowa gra akcji, w której Scooby-Doo i jego przyjaciele wybierają się na mokradła na spotkanie z pewną tajemniczą dziewczyną. W trakcie gry rozwiązujemy zagadki, odnajdujemy ślady i walczymy z przeciwnikami. Sterujemy dowolnym członkiem paczki, bawiąc się w pojedynkę lub działając w kooperacji z drugą osobą.

PCPS2WiiNDS

Scooby-Doo! Pierwsze Strachy
Scooby-Doo! Pierwsze Strachy

Przygodowe 22 września 2009

Gra przygodowo-zręcznościowa, w której śledzimy losy Scooby'ego i jego przyjaciół. W trakcie zabawy odwiedzamy cztery nawiedzone lokacje, między innymi stare zamczysko i pokład statku widmo.

PCPS2WiiNDS

Scooby Doo! Who's Watching Who?
Scooby Doo! Who's Watching Who?

Zręcznościowe 13 października 2006

Scooby Doo! Who's Watching Who? to kolejna gra z udziałem sympatycznego psa Scooby’ego i jego przyjaciół z grupy Mystery Inc. Oprócz skakania po platformach, w grze rozwiążemy także wiele łamigłówek oraz zasiądziemy za kierownicą furgonetki Mystery Machine.

PSPNDS

Scooby-Doo! Unmasked
Scooby-Doo! Unmasked

Zręcznościowe 13 września 2005

Scooby-Doo! Unmasked to platformówka pełna akcji i etapów zręcznościowych, mająca wiele wspólnego z takimi pozycjami, jak m.in. seria Jak & Daxter. Producentem oraz wydawcą tejże pozycji jest THQ, znane z Hot Wheels Stunt Track Challenge.

PS2NDSXBOXGBAGCN

Scooby Doo 2: Potwory na gigancie
Scooby Doo 2: Potwory na gigancie

Zręcznościowe 3 marca 2004

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed jest zręcznościówką z elementami przygodowymi, powstałą na kanwie pełnometrażowego filmu pod tym samym tytułem (kontynuacja kinowego obrazu w reżyserii Raja Gosnella, wyświetlanego po raz pierwszy w 2002 roku).

PCGBA

Scooby Doo! Mystery Mayhem
Scooby Doo! Mystery Mayhem

Akcji 11 lipca 2003

Scooby Doo: Mystery Mayhem jest platformówką z mocno zarysowanymi elementami typowymi dla przygodówek point’n’clickowych. Poskacz, pobiegaj, znajdź, przynieś, pozamiataj i wszystko jest już wiadomo. Grę stworzyła firma Artificial Mind and Movement, a wydała THQ.

PS2XBOXGBAGCN

Scooby Doo: Terror Kamiennego Smoka
Scooby Doo: Terror Kamiennego Smoka

Przygodowe 3 lipca 2003

Scooby-Doo: Case File #2 - The Scary Stone Dragon to druga część nowej serii przygodowych gier dla najmłodszych. Tym razem sympatyczny Scooby-Doo będzie musiał rozwiązać zagadkę chińskiego smoka.

PC

Scooby Doo: Muzealna draka z powodu robaka
Scooby Doo: Muzealna draka z powodu robaka

Przygodowe 2 maja 2003

Scooby Doo: Muzealna draka z powodu robaka to przygodowa gra oparta na perepetiach sympatycznego psiaka – Scooby Doo. Tym razem nasz bohater wraz ze swoimi przyjaciółmi musi rozwiązać zagadkę świecącego człowieka-robaka.

PC

Scooby Doo: Piramidalna Zagadka
Scooby Doo: Piramidalna Zagadka

Przygodowe 3 lutego 2003

Scooby-Doo: Jinx at the Sphinx to gra przygodowo-familijna, opowiadająca o przygodach sympatycznego psiaka Scooby-Doo. Tym razem on i jego dzielna drużyna muszą rozwiązać zagadkę starożytnej egipskiej mumii.

PC

Scooby Doo i Miasto Duchów
Scooby Doo i Miasto Duchów

Przygodowe 30 listopada 2002

Scooby Doo i Miasto Duchów to gra przygodowo-familijna, stworzona przez studio deweloperskie The Learning Company z myślą o fanach popularnego serialu animowanego. Tytułowy, tchórzliwy pies oraz jego przyjaciele muszą rozwikłać zagadkę „Jeźdźca bez twarzy” nawiedzającego miasteczko Los Burritos. Rozgrywka bazuje na prostych zagadkach logicznych i próbach zręcznościowych.

PC

Scooby-Doo! Night of 100 Frights
Scooby-Doo! Night of 100 Frights

Zręcznościowe 20 maja 2002

Scooby-Doo! Night of 100 Frights to adresowana do młodych graczy platformówka z elementami przygodowej gry akcji, bazująca na motywach popularnego serialu animowanego. Tytułowy pies – Scooby-Doo rusza na ratunek Shaggy'emu i pozostałym członkom Tajemniczej Spółki, którzy porwani zostali przez tajemniczego Masterminda. Tytuł wyprodukowało studio Heavy Iron.

PS2XBOXGCN

Scooby-Doo
Scooby-Doo

Przygodowe 9 listopada 2001

Połączenie gry logicznej, przygodówki oraz zręcznościówki. Gra ta bazuje na pełnometrażowym filmie, z udziałem tytułowego Scooby'ego. Do pokonania kilkanaście różnych poziomów.

GBA

Scooby Doo i Strachy na Lachy
Scooby Doo i Strachy na Lachy

Przygodowe 12 marca 2001

Scooby-Doo: Phantom of the Knight (polski tytuł Scooby-Doo i Strachy na Lachy) to stworzona przez studio The Learning Company przygodówka z bohaterami popularnej kreskówki w rolach głównych. Tytułowy psiak wraz z Tajemniczą Spółką odwiedzają szkocki zamek, w którym grasuje duch czarnego rycerza. Gracze muszą pomóc Scoobiemu i jego przyjaciołom wyjaśnić sprawę porwania księżniczki, rozwiązując całą masę zagadek logicznych i wykonując szereg zadań zręcznościowych.

PC