Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiGBAXBOXPS2GCN
Okładka Scooby Doo! Mystery Mayhem (GBA)
OkładkaScooby Doo! Mystery Mayhem (GBA)

Scooby Doo! Mystery Mayhem

Scooby Doo: Mystery Mayhem jest platformówką z mocno zarysowanymi elementami typowymi dla przygodówek point’n’clickowych. Poskacz, pobiegaj, znajdź, przynieś, pozamiataj i wszystko jest już wiadomo. Grę stworzyła firma Artificial Mind and Movement, a wydała THQ.

Akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Scooby Doo! Mystery Mayhem Premiera

11lip2003

GBA

1mar2004

GCN PS2

2mar2004

XBOX

Scooby Doo: Mystery Mayhem jest platformówką z mocno zarysowanymi elementami typowymi dla przygodówek point’n’clickowych. Poskacz, pobiegaj, znajdź, przynieś, pozamiataj i wszystko jest już wiadomo. Grę stworzyła firma Artificial Mind and Movement (odpowiedzialna m.in. za Scaler), a wydała THQ.

Bardzo zły i niewątpliwie brzydki osobnik o nazwisku Travis Sherman wszedł w posiadanie Księgi Zagłady, przy pomocy której wypuścił na świat dziesiątki straszliwych duchów. Pozbawione ciała stwory straszą każdego, kogo spotkają. Takie misje to chleb powszedni dla grupy przyjaciół, zaprawionej w bojach z niecodziennymi zjawiskami. Grupą tą jest Mystery Inc. – Fred, Dafne, Welma, Kudłaty i przyjacielski pies Scooby! Wcielając się w dwóch ostatnich wędrujemy po sześciu lokacjach (Hambridge University, Milton Bros Movie Studio, Wild West Theme Park, Deep South Bayou, Eerie Island oraz Sherman Tech Headquarters) podzielonych na cztery poziomy każda, w poszukiwaniu śladów oraz Księgi Zagłady, która jest w stanie przywrócić właściwy porządek świata. Przez cały okres zabawy możemy się swobodnie przełączać pomiędzy Scoobym i Kudłatym, co pozwoli w pełni wykorzystać ich możliwość oraz uchroni przed utratą całej energii przez jedną z postaci. Aby popchnąć akcję w przód staramy się także odnaleźć przedmioty zgubione bądź ukradzione przez duchy Bogu winnym obywatelom. Odnalezienie Księgi Zagłady pozwoli pozbyć się przeciwników oraz doprowadzi nas do ostatecznego starcia z Travisem Shermanem. Wyszukiwanie sekretnych pomieszczeń otworzy przed nami wiele bonusów, takich jak galerie, filmy oraz modele postaci.

Trójwymiarowa oprawa graficzna stara się trzymać założeń nakreślonych na potrzeby kreskówki. Postaci są ładnie animowane, a tereny po których hasamy bardzo kolorowe. Rozgrywce towarzyszy miła dla ucha muzyka pochodząca z serialu animowanego. Gra jest przeznaczona dla najmłodszych posiadaczy konsol.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,2 / 10 na podstawie 89 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Scooby Doo! Mystery Mayhem

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Scooby Doo! Mystery Mayhem Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Nintendo GameCube

GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PS2
XBOX
GCN
GBA