Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweXBOXGCNPS2
Okładka Scooby-Doo! Night of 100 Frights (XBOX)
OkładkaScooby-Doo! Night of 100 Frights (XBOX)

Scooby-Doo! Night of 100 Frights

Scooby-Doo! Night of 100 Frights to adresowana do młodych graczy platformówka z elementami przygodowej gry akcji, bazująca na motywach popularnego serialu animowanego.

Zręcznościowe | seriale animowane | platformówki 3D | elementy przygodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Scooby-Doo! Night of 100 Frights Premiera

20maj2002

PS2

27sie2002

XBOX

16wrz2002

GCN

producent: Heavy Iron Studios wydawca: THQ Inc.

Scooby-Doo! Night of 100 Frights jest kolejną z serii gier powstałych w oparciu o prawa licencyjne do popularnej serii kreskówek. Decyzją wydawcy – koncernu THQ deweloping tytułu powierzony został ekipie Heavy Iron Studios, specjalizującej się w tego rodzaju adaptacjach (Evil Dead: Hail to the King, SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom i inne).

Fabuła gry bazuje na doskonale znanym miłośnikom animowanego serialu schemacie. Daphne zostaje poproszona przez swoją przyjaciółkę – Holly o rozwikłanie zagadki zniknięcia jej wujka, znanego wynalazcy. Późną porą Tajemnicza Spółka dociera do okazałej posiadłości. Shaggy i Scooby-Doo mają jednak obawy i podczas gdy reszta grupy wchodzi do środka, postanawiają poczekać na zewnątrz. Niespodziewanie psiak pozostaje sam, gdy jego kompan znika pod zapadnią. Wkrótce okazuje się, że odkrywcy tajemnic zwabieni zostali w pułapkę przez zagadkowego Masterminda. Scooby-Doo rusza na ratunek przyjaciołom.

W trakcie zabawy gracz kieruje poczynaniami sympatycznego, strachliwego doga, obserwując akcję z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Jego zadaniem jest przemierzać kolejne lokacje w poszukiwaniu członków Tajemniczej Spółki. Wymagania to m.in. unikania pułapek, rozwiązywania prostych zagadek logicznych oraz pokonania wielu przeciwników. Z pomocą przychodzą zdobywane po drodze przedmioty (np. łopata, kask futbolowy, parasol, nieprzylepne kalosze oraz guma do życia), a także nietuzinkowe umiejętności Scooby-Doo jak skradanie się na palcach czy potężne skoki wykonywane w chwili przerażenia.

Deweloperzy z Heavy Iron Studios dołożyli starań, by w Scooby-Doo! Night of 100 Frights znalazło się możliwie dużo odniesień do serialu animowanego. Dotyczy to nie tylko postaci głównych bohaterów, ale także napotykanych przeciwników (Czerwonobrody, Czarny Rycerz, Zielony Duch i inni), a nawet konkretnych miejsc i scen. Zdecydowano się przy tym na zastosowanie trójwymiarowej grafiki, generowanej przez multiplatformowy silnik RenderWare. Na uwagę zasługuje również ścieżka dźwiękowa gry. Wśród aktorów dubbingujących oryginalną, angielską wersję językową znalazł się m.in. Don Knotts.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Scooby-Doo! Night of 100 Frights: Odpowiednia dla każdego wieku.

PS2
XBOX
GCN