Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXBOXGCN
Okładka TMNT Mutant Melee (PC)
OkładkaTMNT Mutant Melee (PC)

TMNT Mutant Melee

TMNT: Mutant Melee jest rozwinięciem idei, zapoczątkowanej w Teenage Mutant Ninja Turtles i kontynuowanej w sequelu o podtytule Battle Nexus.

Akcji | seriale animowane | ninja

Kolekcja gier
Obserwuj grę

TMNT Mutant Melee Premiera

15mar2005

GCN XBOX

18mar2005

PC

producent: Konami wydawca: Konami Strona oficjalna

TMNT Mutant Melee jest rozwinięciem idei, zapoczątkowanej w Teenage Mutant Ninja Turtles i kontynuowanej w sequelu o podtytule Battle Nexus. Znów mamy zatem do czynienia z wirtualną grą akcji, traktującą o przygodach kwartetu zmutowanych żółwi, likwidujących wszelkie przejawy zła przy użyciu dalekowschodnich sztuk walki. Pierwszy komiks z udziałem tych niezwykłych bohaterów ujrzał światło dzienne w 1984 roku, a później stworzono jeszcze m.in. trzy filmy pełnometrażowe i dwa seriale animowane. Niniejszy produkt powstał na kanwie drugiego cyklu telewizyjnych kreskówek o wojowniczych gadach.

Tym razem autorzy przygotowali pozycję, przeznaczoną specjalnie do zabawy w czteroosobowym gronie (chociaż nie pominięto opcji single-player). Zbiór dostępnych postaci obejmuje ponad dwudziestu awanturników – oprócz wspomnianych „skorupowców” (Leonardo, Donatello, Raphael i Michaelangelo) pojawiają się również ich przyjaciele (np. Mistrz Splinter, April O’Neal i Casey Jones) i wrogowie (Shredder, żołnierze Klanu Stopy etc.). Rozgrywkę podzielono na dwa główne tryby, czyli fabularną przygodę (podejmowanie kolejnych wyzwań) i bezceremonialną bijatykę w konwencji każdy na każdego. Nie brakuje także licznych atrakcyjnych mini-gier.

Developerzy ponownie zdecydowali się na zastosowanie graficznej technologii cel-shading, dzięki której całkowicie trójwymiarowa oprawa wizualna przywodzi na myśl komiksy i filmy animowane. Dodatkową zaletą omawianego tytułu jest obecność mnóstwa ukrytych elementów, odblokowywanych poprzez wykonywanie określonych zadań w wirtualnej rzeczywistości.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 220 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI TMNT Mutant Melee

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

TMNT Mutant Melee Wymagania sprzętowe

Nintendo GameCube

GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PC
GCN
XBOX