Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS2XBOXGCN
Okładka Gauntlet: Dark Legacy (PS2)

Gauntlet: Dark Legacy

Gatunek Action-RPG kojarzy się jako gra, w której dużo się walczy (najczęściej w świecie fantasy) przy tym zbierając masę przedmiotów, znajdując oraz kupując równie ogromne ilości broni. Nie inaczej jest w przypadku tego tytułu.

RPG | klasyczne RPG

Okładka Gauntlet: Dark Legacy (PS2)

data premiery gry:

15cze2001

PS2

28cze2001

XBOX

19lip2001

GCN
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tytuł „Gauntlet” powinien się kojarzyć głównie starym wyjadaczom, bywalcom tzw. salonów gier. Wrzucaliśmy monetę i po dokonaniu wyboru postaci ruszaliśmy do boju siekając hordy wrogów i podnosząc statystyki. Wersja na konsole ukazuje nam całkiem spora moc tych maszynek i od razu padamy u stóp wspaniałego świata fantasy wykreowane go przez grafików, mimo, że zasady gry w „Gauntlet” nie uległy większym zmianom. Do wyboru mamy 8 postaci, a każda o innych umiejętnościach. Mag będzie razić na odległość, barbarzyńca naturalnie lubuje się w walce w bliskim dystansie. Z nowych postaci (względem starszych wersji) mamy krasnoluda, rycerza i czarodziejkę. Do naszej dyspozycji została oddana magia jak i bron białą, przy czym część charakterów potrafi dać sobie rade z jednym jak i drugim, co naturalnie umila zabawę. W porównaniu do poprzedniej części wydanej na PSX autorzy dodali 4 nowe światy do eksploracji, przy czym 4 stare zostały odrestaurowane na potrzeby konsol nowej generacji. W sumie mamy tu 13 leveli, które przejdziemy w dość krótkim czasie , bo w ok. 6,7 godzin. Jednak pamiętajcie, że „Gauntlet” ma do zaoferowania szeroki wachlarz postaci dla gracza i w tym jego siła! Każdym gra się w zasadzie inaczej – część przedmiotów zdobywanych po drodze ulega zmianie, nie wspominając oczywiście o broniach. Druga niezwykle mocna strona tej gry jest tryb multiplayer – bez podzielonego ekranu może szaleć od 2 do 4 osób na raz!

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Gauntlet: Dark Legacy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Gauntlet: Dark Legacy

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • multitap
Najnowszy Gauntlet i najnowszy The Suffering

wiadomość27 grudnia 2004

Co prawda jest to nieoficjalna informacja, ale z dużą dozą prawdopodobieństwa można przypuszczać, iż najnowsza gra ze stajni Midway, kontynuująca serię Gauntlet, będzie nosić podtytuł Seven Sorrows. Wiadomość taką przekazali redaktorzy serwisu GameGossip, którym udało się wyśledzić, iż firma Midway zarejestrowała w urzędzie patentowym właśnie taką nazwę.

GCN
PS2
XBOX