Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Elite: Dangerous - Legendary Edition PS4

Elite IV

Elite: Dangerous - Legendary Edition jest czwartą odsłoną popularnego cyklu kosmicznych symulatorów, za którego rozwój odpowiada David Braben i ekipa deweloperska studia Frontier Developments. Gracz wciela się w pilota międzygwiezdnego statku i przemierza odległe zakątki wszechświata, wykonując rozmaite zadania oraz bogacąc się na handlu. Edycja Legendarna została wzbogacona o wszystkie wydane wcześniej dodatki DLC.

Symulacje, crowdfunding, ekonomiczne, kooperacja, kosmiczne, multiplayer, science fiction.

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Elite: Dangerous - Legendary Edition | PS4

27czerwca2017

27czerwca2017

premiera PL

27czerwca2017

PSN

Sony PlayStation 4
Okładka Elite: Dangerous - Legendary Edition (PS4)
Elite: Dangerous - Legendary Edition

Elite: Dangerous - Legendary Edition na PlayStation 4 to czwarta część serii sandboksowych symulatorów kosmicznych Elite. Produkcję opracowało studio Frontier Developments pod wodzą Davida Brabena, twórcy wszystkich dotychczasowych odsłon gry.

Legendary Edition

Edycja Legendarna została wydana w formie fizycznej na płycie BD, w skład której, oprócz podstawowej wersji produkcji, znalazły się wszelkie poczynione do momentu premiery usprawnienia rozgrywki oraz dodatek Horizons wprowadzający między innymi możliwość lądowania statkiem kosmicznym na planetach nie posiadających atmosfery, a następnie przemierzanie ich powierzchni przy pomocy pokładowego łazika. Poza tym znaczącym rozszerzeniem interakcji ze światem wirtualnym, Horizons wzbogaca zawartość podstawki o moduł pozwalający na kreację awatara gracza, a także możliwość zaproszenia do zabawy innych osób, z którymi wspólnie eksplorujemy kosmos na pokładzie tego samego statku.

Fabuła

Akcja Elite: Dangerous toczy się w odległej przyszłości, w czasach, gdy ludzkość skolonizowała niezliczone systemy planetarne. W stworzonym przez autorów uniwersum dominującą rolę odgrywają trzy supermocarstwa – Imperium, Federacja oraz Przymierze. Nie kontrolują one jednak całej zamieszkanej przestrzeni kosmicznej ani nawet jej większości. Poza strefą ich wpływów panuje anarchia i bezprawie, ale potencjalne profity możliwe do uzyskania w tych układach często warte są ryzyka.

Istota gry jest prosta – na starcie otrzymujemy mały statek i niewielką ilość gotówki, a następnie zostaniemy rzuceni na realistycznie odwzorowaną Drogę Mleczną ze wszystkimi znanymi ciałami niebieskimi oraz czterystoma miliardami układów gwiezdnych stworzonych z zachowaniem skali, praw fizyki i aktualnej wiedzy astronomicznej.

Tylko od nas samych zależy, w jaki sposób potoczy się dalsza rozgrywka. Sami decydujemy, czy stać się gwiezdnym kupcem, przemytnikiem, piratem, łowcą nagród, zabójcą, odkrywcą, górnikiem lub dowolnie połączymy te aktywności.

Mechanika

Gra posiada złożony model symulacji lotu w warunkach zerowej grawitacji i atrakcyjną mechanikę starć w przestrzeni kosmicznej. Równie ciekawa jest kariera handlowa. Na skutek działań gracza oraz procedur symulacji świata, galaktyka ulega ciągłym zmianom, które wpływają na ekonomię, bezpieczeństwo, czy siłę i wzajemne stosunki pomniejszych frakcji w każdym zamieszkanym systemie. Przekłada się to na ceny i ilości towarów, rodzaje dostępnych misji, aktywność piratów, czy konflikty w przestrzeni kosmicznej, w których mogą uczestniczyć gracze. Udział pilotów w konsekwencji przyczynia się do zmiany układu sił w galaktyce.

O najciekawszych wydarzeniach w galaktyce - zarówno tych wywołanych przez graczy, jak i zaplanowanych przez autorów gry - można przeczytać w codziennych wiadomościach, dostępnych na każdej stacji. Na graczy, którzy wybiorą karierę odkrywcy i zdecydują się opuścić cywilizowaną przestrzeń, czekają miliardy gwiazd, planet, mgławic, czy czarnych dziur do odkrycia. Długie i niebezpieczne wyprawy w nieznane przynoszą - oprócz podróżniczej sławy i własnej satysfakcji - konkretne profity w postaci wysokiego wynagrodzenia za informacje o szczególnie interesujących obiektach astronomicznych.

Kwestie techniczne

Akcja Elite: Dangerous rozgrywa się w stu procentach online, w jednym dynamicznym świecie wspólnym dla wszystkich graczy. W jego ramach twórcy oferują jednak kilka trybów zabawy. Podstawowym jest open play, czyli otwarty multiplayer. Prócz niego dostępne są również private group - gra w grupie znajomych, oraz solo - zabawa bez interakcji z innymi graczami. Elastyczność całego rozwiązania polega na tym, że istnieje możliwość przełączania pomiędzy tymi trybami, za wyjątkiem sytuacji, gdy za gracza jest wyznaczona nagroda. Gracze bawiący się na PlayStation 4, Xboksie One i komputerach PC dzielą tą samą galaktykę, przez co mogą wpływać na te same wydarzenia, mimo że nie dochodzi między nimi do bezpośrednich interakcji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 9.1 / 10 na podstawie 79 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 119,90 PLN

Gry podobne do Elite: Dangerous - Legendary Edition

Klasyfikacja PEGI Elite: Dangerous - Legendary Edition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Elite: Dangerous - poznaliśmy plany na 2018 rok
Elite: Dangerous - poznaliśmy plany na 2018 rok

wiadomość9 października 2017

Studio Frontier Developments ujawniło plany rozwoju gry Elite: Dangerous w 2018 roku. Posiadacze przepustki Horizons doczekają się m.in. ulepszonej technologi planetarnej, systemu Squadrons czy nowych statków.

Pierwsze spotkanie z obcymi w Elite: Dangerous
Pierwsze spotkanie z obcymi w Elite: Dangerous

wiadomość6 stycznia 2017

W sieci pojawiły się doniesienia na temat spotkań graczy Elite: Dangerous z niezidentyfikowanym statkiem. Według spekulacji tajemniczy obiekt ma być dziełem rasy Thargoidów i zwiastuje rychłe przybycie tej insektoidalnej rasy.

Elite: Dangerous ukaże się na PlayStation 4 w 2017 roku
Elite: Dangerous ukaże się na PlayStation 4 w 2017 roku

wiadomość8 grudnia 2016

Studio Frontier Developments ujawniło termin premiery gry Elite: Dangerous na konsoli PlayStation 4. Tytuł zaoferuje wsparcie dla funkcji wersji Pro i będzie dostępny wraz ze wszystkimi wydanymi dodatkami.

21 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

_xcnn

xSkinnersweetx

qkiz66

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
28.03.2011 22:16
👍
gamer108
35
Konsul

Ciekawie się zapowiada, zobaczymy co z tego wyjdzie.

28.03.2011 22:18
odpowiedz
kjx
106
Mighty Pirate

Od prawie dwudziestu lat grywam w F i FFE. Na amidze i PC. A tu mi Braben takiego "babola" szykuje... Nie dość, że na konsole, to jeszcze pewnie gra skończy jako zwykła "szczelanka".
Fuck!

19.03.2013 17:43
odpowiedz
Saed
107
Pretorianin

Jak dotąd nie ma planów wydania E:D na konsole. Ma być początkowo tylko na PC i po 3 miesiącach wersja na Mac-a. Mówi się też o wersji Linuxowej, ale bez żadnych konkretów.

24.11.2014 18:22
odpowiedz
olek2123
8
Pretorianin
0.0

Moje oczekwiania (na złość)

22.12.2014 16:14
odpowiedz
sich
35
Centurion
9.0

No to na androida niech zrobią xd. Będę musiał grać na kompie a jak później wyjdzie na ps3 to wysadze studio w powietrze ;-)