Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 22 lipca 2016, 09:46

autor: Makek

Marco Reus na okładce gry FIFA 17

Niedawno zakończyło się głosowanie na piłkarza, który zostanie nową twarzą okładki gry FIFA 17. Wyniki wskazują na zwycięstwo 27-letniego Niemca, zawodnika klubu Borussia Dortmund – Marco Reusa – który już niedługo pojawi się na pudełku nowej FIF-y.

To już pewne – Marco Reus znajdzie się na okładce najnowszej odsłony cyklu sportowych gier piłkarskich od EA Sports – FIFA 17. Niemiec zastąpi tym samym Lionela Messiego, który w tej roli pojawiał się nieprzerwanie od czasów FIFA 13. Zawodnik Borussii Dortmund pokonał w głosowaniu Jamesa Rodrigueza z Realu Madryt, Anthony’ego Martiala z Manchesteru United oraz Edena Hazarda z Chelsea FC.

Marco Reus to 27-letni zawodnik Borussii Dortmund. Źródło: Serwis foxsports.com - Marco Reus na okładce gry FIFA 17 - wiadomość - 2016-07-22
Marco Reus to 27-letni zawodnik Borussii Dortmund. Źródło: Serwis foxsports.com

Wydawca gry – firma Electronic Arts – poinformował, że w przeciągu trwającego dwa tygodnie głosowania, fani oddali 3,1 miliona głosów łącznie. Największy procent z nich przypadł właśnie na konto Marco Reusa, który uchodzi za jednego z najgroźniejszych skrzydłowych w Europie. Jest on niezwykle utytułowanym sportowcem – w 2012 roku otrzymał tytuł Piłkarza Roku w Niemczech. Ma też na swoim koncie 29 występów w reprezentacji tego kraju. Od zbliżającego się sezonu będzie w swoim klubie pełnił funkcję kapitana.

Informacja o zwycięstwie Reusa pojawiła się zarówno na jego Twitterze, jak i na profilu EA Sports Polska. Podobnie jak w przypadku pozostałych kandydatów na twarz okładki, będących jednocześnie ambasadorami gry FIFA 17, zawodnik Borussii Dortmund pomagał przy tworzeniu kluczowych funkcji w najnowszej części FIF-y. Na poniższym wideo możecie zobaczyć jego udział w pracach nad nowym systemem aktywnej inteligencji.

Marco Reus na okładce gry FIFA 17 - ilustracja #3

FIFA 17 to kolejna część jednej z najpopularniejszych gier sportowych od firmy EA Sports. W najnowszej odsłonie autorzy przebudowali starcia fizyczne, wprowadzili nowy system wykonywania stałych fragmentów gry oraz dodali nowe techniki ofensywne. Zmianom uległ także system aktywnej inteligencji. Gra wykorzystuje technologię Frostbite, znaną m.in. z cyklu Battlefield. Zupełną nowością w stosunku do poprzednich odsłon jest tryb kampanii fabularnej, który pozwala wcielić się w rolę młodego piłkarza – Aleksa Huntera – rozpoczynającego karierę w Premier League. Premiera FIFA 17 zaplanowana jest na 27 września 2016 roku, a docelowo produkcja pojawi się na PC, PlayStation 3, PlayStation 4, Xboksie 360 oraz Xboksie One.

Marco Reus na okładce gry FIFA 17 - ilustracja #4

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.