Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 14 marca 2016, 10:35

autor: Meehow

The Division ocenione – jak wypada najnowsza gra Ubisoftu w recenzjach?

Niespełna tydzień po premierze gry Tom Clancy’s The Division w sieci pojawiło się kilkadziesiąt recenzji branżowych rzeczonego tytułu. Jak wypada najnowsza gra Ubisoftu w oczach recenzentów i graczy? Raczej niejednolicie.

Gracze niejednomyślnie oceniają Tom Clancy’s The Division. - The Division ocenione – jak wypada najnowsza gra Ubisoftu w recenzjach? - wiadomość - 2016-03-14
Gracze niejednomyślnie oceniają Tom Clancy’s The Division.

Po niespełna tygodniu od premiery gry Tom Clancy’s The Division, która odbyła się 8 marca na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One, w sieci krąży miarodajna liczba recenzji branżowych i opinii graczy. Jak zostało ocenione najnowsze dzieło studia Massive Entertainment, należącego do francuskiego giganta wydawniczego, firmy Ubisoft Entertainment? Cóż, raczej niejednomyślnie. O ile wersje na poszczególne platformy sprzętowe otrzymały bardzo zbliżone noty od profesjonalnych recenzentów (średnio ponad 8/10 w serwisie metacritic), to w oczach „domowych” odbiorców zdecydowanie najlepiej sprawuje się wydanie na PlayStation 4 ze średnią 7,9/10 wśród użytkowników wyżej wspomnianego metacritica. Edycje pecetowa i xboksowa poradziły sobie wyraźnie gorzej, otrzymując średnie oceny o wartości odpowiednio 6,6/10 i 6,9/10. Trzeba mieć jednak na uwadze fakt, że niektóre recenzje serwisów branżowych mają status „w trakcie”, a więc nie zostały jeszcze opatrzone ostatecznym werdyktem. Jeśli chodzi o czytelników serwisu gry-online.pl, to zbiorcza ocena wszystkich wersji gry wynosi 7,9/10 na podstawie około 400 głosów. Oczywiście powyższe dane mogą się mniej lub bardziej zmienić w nadchodzących dniach, tygodniach czy miesiącach, niemniej tak przedstawia się sytuacja po tzw. tygodniu premierowym. Nasza recenzja The Division pojawi się w najbliższą środę.

Wybrane recenzje The Division

Poniżej prezentujemy jedyne kompletne recenzje z ostatecznym werdyktem.

Przypomnijmy, że Tom Clancy’s The Division ustanowiło nowy wewnętrzy rekord firmy Ubisoft, przebijając dotychczasowego rekordzistę, grę Watch Dogs, w liczbie egzemplarzy sprzedanych w pierwszym dniu dostępności na rynku. Niestety, nie wiemy, o jakich konkretnie liczbach mowa, gdyż wydawca nie sprecyzował wiadomości o tę informację.

Graczy pecetowych zachęcamy jednocześnie do zapoznania się z przewodnikiem po ustawieniach graficznych The Division i ich wpływie na ogólną wydajność gry na blaszakach. Warto też zajrzeć do naszej ankiety sprzętowej, dotyczącej płynności rozgrywki na poszczególnych konfiguracjach sprzętowych, i dołożyć własną cegiełkę.

The Division ocenione – jak wypada najnowsza gra Ubisoftu w recenzjach? - ilustracja #2

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Tom Clancy's The Division

Tom Clancy's The Division