Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 16 marca 2015, 10:32

Mount & Blade II: Bannerlord zmierza także na konsole

W wywiadzie z tureckim serwisem Turuncu Leyve główny projektant gry Mount & Blade II: Bannerlord zapowiedział, że tytuł ten trafi także na konsole. Niestety, nie sprecyzował, o jakie platformy chodzi.

Dobra wiadomość dla wszystkich konsolowych fanów średniowiecznych klimatów – zapowiedziane we wrześniu 2012 roku połączenie gry RPG oraz strategii Mount & Blade II: Bannerlord trafi także na inne platformy niż PC. To na razie jedyne, co wiemy – tureckie studio TaleWorlds Entertainment jak dotąd nie ujawniło, na jakich dokładnie urządzeniach przyjdzie nam się zanurzyć w klimacie wieków średnich.

Informacja ta wyszła na jaw podczas wywiadu głównego projektanta i współzałożyciela TaleWorlds Entertainment Armagana Yavuza z serwisem Turuncu Levye (możecie go zobaczyć pod tym adresem, chociaż bez biegłej znajomości języka tureckiego będzie to raczej bezowocne). Deweloper niezbyt chętnie dzielił się nowymi informacjami na temat drugiej pełnoprawnej odsłony Mount & Blade, stwierdził jednak, że Bannerlord jest „tworzony z naciskiem na konsole”. Twórcy kilka miesięcy temu zmienili silnik gry na autorski, co zapewne także ma związek z przenosinami na inne platformy. Gdzie – oprócz PC – trafi druga część serii jeszcze nie wiemy, ale najbardziej prawdopodobne jest, że TaleWorlds będzie chciało ją dostarczyć posiadaczom Xboksa One oraz PlayStation 4. Planowanej daty premiery nadal nie ogłoszono.

Poprawa w oprawie graficznej w porównaniu do części pierwszej jest ogromna, choć Mount & Blade II nadal wizualnie nie zachwyca. - Mount & Blade II: Bannerlord zmierza także na konsole - wiadomość - 2015-03-16
Poprawa w oprawie graficznej w porównaniu do części pierwszej jest ogromna, choć Mount & Blade II nadal wizualnie nie zachwyca.
  1. Oficjalna strona internetowa gry Mount & Blade II: Bannerlord
  2. Oficjalna strona internetowa studia TaleWorlds Entertainment