Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 16 marca 2012, 11:45

autor: Adrian Werner

Przygodówka The Walking Dead zadebiutuje w przyszłym miesiącu

Twórcy epizodycznej przygodówki The Walking Dead zapowiedzieli, że pierwszy odcinek trafi do sprzedaży w przyszłym miesiącu. Wypuszczono ponadto nowy zwiastun.

Przygodówka The Walking Dead zadebiutuje w przyszłym miesiącu - ilustracja #1

W lutym zeszłego roku studio Telltale Games ujawniło, że pracuje nad serią epizodycznych przygodówek opartych na popularnym komiksie The Walking Dead. Prace nad pierwszym odcinkiem tego projektu wreszcie zbliżają się do końca. Twórcy właśnie ujawnili, że w przyszłym miesiącu gra trafi do sprzedaży w wersjach na PC, konsole Xbox 360 i PlayStation 3 oraz urządzania mobilne działające pod kontrolą systemu operacyjnego iOS. Niestety, nie podano konkretnej daty premiery.

Do tej pory Telltale Games nie było zbyt hojne, jeśli chodzi o nowe materiały graficzne. Wraz ze zbliżającym się debiutem rynkowym zaczyna to jednak ulegać wreszcie zmianie. Autorzy wypuścili właśnie pierwszy materiał video zawierający sceny z samej gry:

Filmik nie pokazuje za wiele, ponieważ jest jedynie przedsmakiem prawdziwego zwiastuna, który opublikowany zostanie 19 marca. Dopiero na nim zobaczymy jak wyglądać będzie mechanika rozgrywki. Fani komiksowego pierwowzoru trzymają kciuki, że dostaniemy tradycyjną przygodówkę w stylu starszych gier studia, a nie pełną sekwencji QTE słabą zręcznościówkę, jaką był Jurassic Park.

Przypomnijmy, że głównym bohaterem gry ma być Lee Everett. Akcja toczyć się będzie równolegle do wydarzeń z komiksów, a pierwszy epizod gry rozpocznie się w momencie wybuchu epidemii. The Walking Dead wyposażony zostanie w robiący obecnie prawdziwą furorę system decyzji i konsekwencji. Wiele konwersacji będzie można przeprowadzić tylko raz, a wybrane przez nas odpowiedzi zmienią bieg fabuły. Wybory czekają nas też podczas bardziej dynamicznych sekwencji akcji.

Przygodówka The Walking Dead zadebiutuje w przyszłym miesiącu - ilustracja #2 Stworzona przez Roberta Kirkmana komiksowa marka The Walking Dead staje się coraz popularniejsza wśród twórców gier. Kilka dni temu pisaliśmy o ujawnieniu korzystającej z tej licencji strategii turowej, która rozgrywana będzie za pośrednictwem serwisu społecznościowego Facebook.