Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 marca 2012, 10:57

Zapowiedziano facebookową adaptację The Walking Dead

Studio Eyes Wide Games zapowiedziało swój nowy projekt. Okazała się nim być zombiakowa gra The Walking Dead, czyli przeglądarkowa adaptacja popularnej serii komiksowej pod tym samym tytułem.

Zapowiedziano facebookową adaptację The Walking Dead  - ilustracja #1

Komiksowa marka The Walking Dead staje się coraz popularniejsza, w czym dużą zasługę ma emitowana na stacji AMC telewizyjna adaptacja. W zeszłym roku studio Telltale Games zapowiedziało serię epizodycznych przygodówek opartych na tej licencji, a teraz okazało się, że żywe trupy zawitają również na serwis Facebook. Stanie się tak za sprawą nowej gry przeglądarkowej tworzonej przez studio Eyes Wide Games.

Akcja toczyć się ma już po wybuchu epidemii. Gracze wcielą się w ocalałych ludzi próbujących przeżyć w świecie opanowanym przez zombie. W grze nie pojawi się większość znanych z komiksu bohaterów, ale za to odwiedzimy te same miejsca co oni. Rozgrywka rozbita zostanie na dwa etapy. Wpierw będziemy musieli założyć obóz i odpowiednio go ufortyfikować. Następnie zaczniemy wysyłać postać na misje, podczas których spróbuje zdobyć zapasy, ekwipunek i lekarstwa. Podczas eksplorowania lokacji szybko natkniemy się na hordy nieumarłych. Walka z nimi rozgrywana będzie w systemie turowym.

Autorzy nie są jeszcze gotowi zdradzić zbyt wielu szczegółów odnośnie swojej produkcji. Obiecują jednak, że gra zrobi pełen użytek z bogatych funkcji społecznościowych, jakie zapewnia Facebook. Pojawi się m.in. system werbowania innych graczy, na przykład jako strażników obozu, którzy zadbają o to, aby pod naszą nieobecność nie zajęły go zombie. Co ciekawe, jeśli jeden z naszych znajomych umrze, to potem powróci jako żywy trup.

Zapowiedziano facebookową adaptację The Walking Dead  - ilustracja #2

Twórcy nie podali dokładnej daty premiery, wiemy jedynie, że nastąpi ona w kwietniu. Wkrótce wyemitowany zostanie ostatni odcinek drugiej serii serialu telewizyjnego, wiec przeglądarkowe The Walking Dead może okazać się tytułem, któremu uda się zaspokoić głód fanów marki.

Warto na koniec dodać, że Eyes Wide Games to studio, które stworzyło również CSI: Crime City, czyli facebookową adaptację serialu emitowanego w naszym kraju jako CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas. Zespół ma więc sporo doświadczenia w produkcji tego typu projektów.

  1. Eyes Wide Games - oficjalna strona studia

Zapowiedziano facebookową adaptację The Walking Dead  - ilustracja #3 The Walking Dead to wydawana od 2003 roku seria komiksowa, której scenarzystą jest Robert Kirkman. Opowiada ona o losach grupki ocalonych ludzi w świecie opanowanym przez zombie. Od innych opowieści o żywych trupach odróżnia ją realizm psychologiczny postaci, co doceniło gremium The Will Eisner Comic Industry Award przyznając The Walking Dead nagrodę w kategorii „Najlepsza seria”.

W naszym kraju cykl ukazuje się nakładem wydawnictwa Taurus Media jako Żywe trupy.