Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 9 marca 2012, 10:10

autor: Sarge

Prawie 900 tysięcy egzemplarzy gry Mass Effect 3 sprzedanych w dniu amerykańskiej premiery

Mass Effect 3 cieszy się dużą popularnością wśród amerykańskich graczy. W dniu premiery w Stanach Zjednoczonych sprzedano prawie 900 tysięcy egzemplarzy produkcji studia BioWare.

John Riccitiello (szef firmy Electronic Arts) ujawnił pierwsze wyniki sprzedaży gry Mass Effect 3 w Stanach Zjednoczonych. W dniu premiery na tamtym rynku nabywców znalazło niemal 900 tysięcy egzemplarzy.

Szczegółowe statystyki mówią o 890 tysiącach sztuk gry zakupionych przez amerykańskich graczy w ciągu 24 godzin od debiutu produkcji studia BioWare. Niestety, nie poznaliśmy dokładnych danych dotyczących pozostałych regionów. Wszystko dlatego, że w Europie tytuł trafił na półki sklepowe wczoraj (np. w Polsce) lub stanie się to dopiero dzisiaj.

Prawie 900 tysięcy egzemplarzy gry Mass Effect 3 sprzedanych w dniu amerykańskiej premiery - ilustracja #1

John Riccitiello powiedział, że takie wyniki spełniają oczekiwania firmy: „Spodziewaliśmy się dobrych rezultatów, więc jesteśmy szczęśliwi”. Szef firmy Electronic Arts zwrócił uwagę również na bardzo pochlebne recenzje gry w najbardziej popularnych serwisach branżowych. Średnia ocen według serwisu Metacritic wynosi obecnie od 92 do 95 punktów na 100 możliwych (w zależności od platformy).

Sporą popularnością cieszy się także pierwszy dodatek DLC, który ukazał się w dniu debiutu Mass Effect 3. 40% premierowych nabywców gry w sklepie GameStop zakupiło również kod do ściągnięcia rozszerzenia From Ashes. Nie wiadomo jak wygląda sprzedaż bezpośrednio w serwisach dystrybucji cyfrowej, ale daje to ogólne pojęcie na temat popytu na to DLC.

Mass Effect 3 wczoraj oficjalnie zadebiutował w naszym kraju na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Gra została wydana przez firmę Electronic Arts Polska w polskiej kinowej wersji językowej (napisy) na wszystkich trzech platformach docelowych.

Mass Effect 3

Mass Effect 3