Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 4 stycznia 2019, 09:37

autor: Aquma

Współtwórcy Hearthstone pracują nad nową grą w uniwersum Marvela

Studio Second Dinner – założone m.in. przez byłych pracowników Blizzard Entertainment, na czele z Benem Brode'em, reżyserem Hearthstone – stworzy grę w uniwersum Marvela. Deweloper zapewnił sobie również finansowanie, dzięki współpracy z wydawcą NetEase.

Pierwszy projekt studia Second Dinner będzie powiązany z uniwersum Marvela. - Współtwórcy Hearthstone pracują nad nową grą w uniwersum Marvela - wiadomość - 2019-01-04
Pierwszy projekt studia Second Dinner będzie powiązany z uniwersum Marvela.

W SKRÓCIE:

  1. studio Second Dinner stworzy tytuł w uniwersum Marvela;
  2. deweloperzy nawiązali współpracę z firmą NetEase, dzięki której zapewnili sobie finansowanie w wysokości 30 mln dolarów.

W ubiegłym roku Ben Brode, reżyser karcianki Hearthstone, opuścił firmę Blizzard Entertainment w towarzystwie kilku innych osób, by założyć własne studio, Second Dinner. Teraz deweloper uzyskał finansowanie od wydawcy NetEase (w wysokości 30 mln dolarów).

Zespół Second Dinner ma duże doświadczenie w dostarczaniu wysokiej jakości gier. Jesteśmy ciekawi, co stworzą z zasobami i swobodą twórczą, które teraz mają – stwierdził w oświadczeniu prasowym wiceprezes NetEase, Ethan Wang.

Przy okazji dowiedzieliśmy się również, czym studio będzie się teraz zajmowało – deweloperzy stworzą nową grę osadzoną w komiksowym uniwersum Marvela.

Pracowałem z Benem (i firmą) przez 20 lat i oni są dokładnie tymi osobami, z którymi chcemy tworzyć gry Marvela. Ludzie, których zebrali w Second Dinner, stworzyli jedne z największych gier w historii. A teraz pracują z zespołem Marvel Games i mogą bawić się własnością intelektualną z uniwersum Marvela... to będzie niesamowite! A może spektakularne! Albo niewiarygodne! Lub potężne! A całkiem możliwe, że wszystko naraz! – powiedział szef Marvel Games, Jay Ong.

Na razie nie mamy żadnych szczegółów na temat pierwszego projektu Second Dinner. Portal Wccftech spekuluje, że doświadczenie Bena Brode’a może sugerować grę karcianą, jednak warto odnotować, że w zespole, który współtworzy studio znaleźć można także wielu innych utalentowanych deweloperów: Hamiltona Chu (współtwórcę serii Halo), Mike’a Schweitzera (World of Warcraft, Hearthstone), Yonga Woo (StarCraft 2, Hearthstone) czy Jomaro Kindreda (seria Call of Duty: Black Ops). Z takim talentem na pokładzie firma zapewne może podjąć się niemal każdego wyzwania.

  1. Second Dinner – strona oficjalna
  2. NetEase – strona oficjalna
Współtwórcy Hearthstone pracują nad nową grą w uniwersum Marvela - ilustracja #2

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.