Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 8 grudnia 2017, 06:27

autor: Góral

The Game Awards 2017 - The Legend of Zelda: Breath of the Wild grą roku

Poznaliśmy zwycięzców tegorocznych nagród The Game Awards 2017. Najważniejszą statuetkę, czyli za Grę Roku, zdobyła produkcja firmy Nintendo - The Legend of Zelda: Breath of the Wild. W rozwinięciu wiadomości znajdziecie pozostałych wygranych. Spory sukces odniosły chociażby Cuphead i Hellblade.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild zarządziło. - The Game Awards 2017 - The Legend of Zelda: Breath of the Wild grą roku - wiadomość - 2017-12-08
The Legend of Zelda: Breath of the Wild zarządziło.

Gala The Game Awards 2017 dobiegła końca. Największym wygranym okazała się firma Nintendo, która wypuściła w tym roku kilka potężnych hitów, w tym przede wszystkim The Legend of Zelda: Breath of the Wild i Super Mario Odyssey. Pierwsza z wymienionych została Grą roku, a także zgarnęła statuetki za Najlepszy projekt i Najlepszą przygodową grę akcji. Druga wygrała w kategorii Najlepsza gra rodzinna, a dodatkowo Mario + Rabbids: Kingdom Battle okrzyknięto Najlepszą grą strategiczną.

Overwatch, zeszłoroczny zwycięzca w kategorii Gra roku, tym razem doczekał się nagród za Najlepszą grę e-sportową i Najlepiej rozwijaną grę. Warto również wspomnieć o sukcesie niezależnej platformówki akcji Cuphead, która nie miała sobie równych w kilku kategoriach, w tym oczywiście za Najlepszy kierunek artystyczny.

Natomiast jeżeli chodzi o najbardziej wyczekiwaną produkcję, to dziennikarze i gracze (w tym roku można było głosować na swoich faworytów m.in. na oficjalnej stronie The Game Awards) najbardziej liczą na The Last of Us: Part II od studia Naughty Dog.

Jeśli nie śledziliście rozdania nagród na żywo, to galę możecie obejrzeć poniżej, a nieco dalej wymieniamy wszystkich zwycięzców oraz nominacje.

Gra roku (Game of The Year)

Zwycięzca: The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Nintendo EPD/Nintendo)

Pozostałe nominowane gry:

  • Super Mario Odyssey (Nintendo EPD/Nintendo)
  • PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG Corp.)
  • Persona 5 (Atlus)
  • Horizon Zero Dawn (Guerrilla Games / Sony Interactive Entertainment)

Najlepszy projekt (Best Game Direction)

Zwycięzca: The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Nintendo EPD/Nintendo)

Pozostałe nominowane gry:

  • Wolfenstein II (MachineGames / Bethesda)
  • Resident Evil 7: Biohazard (Capcom)
  • Super Mario Odyssey (Nintendo EPD/Nintendo)
  • Horizon Zero Dawn (Guerrilla Games / Sony Interactive Entertainment)

Najlepsza fabuła (Best Narrative)

Zwycięzca: What Remains of Edith Finch (Giant Sparrow/Annapurna Interactive)

Pozostałe nominowane gry:

  • NieR: Automata (Platinum Games/Square Enix)
  • Hellblade: Senua’s Sacrifice (Ninja Theory)
  • Wolfenstein II (MachineGames/Bethesda)
  • Horizon Zero Dawn (Guerrilla Games/Sony Interactive Entertainment)

Najlepszy kierunek artystyczny (Best Art Direction)

Zwycięzca: Cuphead (Studio MDHR)

Pozostałe nominowane gry:

  • Destiny 2 (Bungie/Activision)
  • The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Nintendo EPD/Nintendo)
  • Persona 5 (Atlus)
  • Horizon Zero Dawn (Guerrilla Games/Sony Interactive Entertainment)

Najlepsza muzyka (Best Score/Music)

Zwycięzca: NieR: Automata (Platinum Games/Square Enix)

Pozostałe nominowane gry:

  • Destiny 2 (Bungie/Activision)
  • Cuphead (Studio MDHR)
  • The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Nintendo EPD/Nintendo)
  • Super Mario Odyssey (Nintendo EPD/Nintendo)
  • Persona 5 (Atlus)

Najlepsze udźwiękowienie (Best Audio Design)

Zwycięzca: Hellblade: Senua’s Sacrifice (Ninja Theory)

Pozostałe nominowane gry:

  • Destiny 2 (Bungie/Activision)
  • Resident Evil 7: Biohazard (Capcom)
  • The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Nintendo EPD/Nintendo)
  • Super Mario Odyssey (Nintendo EPD/Nintendo)

Najlepsza kreacja aktorska (Best Performance)

Zwycięzca: Melina Juergens jako Senua z Hellblade

Pozostałe nominowane osoby:

  • Laura Bailey jako Nadine Ross z Uncharted: The Lost Legacy
  • Claudia Black jako Chloe Frazer z Uncharted: The Lost Legacy
  • Brian Bloom jako BJ Blazkowicz z Wolfensteina II
  • Ashly Burch jako Aloy z Horizon: Zero Dawn

Najlepsza gra zaangażowana (Games for Impact)

Zwycięzca: Hellblade: Senua’s Sacrifice (Ninja Theory)

Pozostałe nominowane gry:

  • Please Knock on My Door (Levall Games)
  • Night in the Woods (Infinite Fall)
  • Life is Strange: Before the Storm (Deck Nine/Square Enix)
  • Bury Me, My Love (The Pixel Hunt/Figs, ARTE)
  • What Remains of Edith Finch (Giant Sparrow/Annapurna Interactive)

Najlepiej rozwijana gra (Best Ongoing Game)

Zwycięzca: Overwatch (Blizzard)

Pozostałe nominowane gry:

  • Warframe (Digital Extremes)
  • Rainbow Six: Siege (Ubisoft Montreal/Ubisoft)
  • Grand Theft Auto Online (Rockstar Games)
  • Destiny 2 (Bungie/Activision)
  • PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG Corp.)

Najlepsza gra mobilna (Best Mobile Game)

Zwycięzca: Monument Valley 2 (ustwo games)

Pozostałe nominowane gry:

  • Super Mario Run (Nintendo)
  • Old Man’s Journey (Broken Rules)
  • Hidden Folks (Adriaan de Jongh/Sylvain Tegroeg)
  • Fire Emblem Heroes: Shadows of Valentia (Intelligent Systems/Nintendo)

Najlepsza gra na handheldy (Best Handheld Game)

Zwycięzca: Metroid: Samus Returns (MercurySteam/Nintendo)

Pozostałe nominowane gry:

  • Poochy and Yoshi’s Woolly World (Good-Feel / Nintendo)
  • Monster Hunter Stories (Marvelous/Nintendo)
  • Fire Emblem: Echoes (Intelligent Systems/Nintendo)
  • Ever Oasis (Grezzo/Nintendo)

Najlepsza gra VR/AR (Best VR/AR Game)

Zwycięzca: Resident Evil 7: Biohazard (Capcom)

Pozostałe nominowane gry:

  • Superhot VR (SUPERHOT Team)
  • Star Trek: Bridge Crew (Red Storm Entertainment/Ubisoft)
  • Lone Echo/Echo Arena (Ready at Dawn/Oculus Studios)
  • Farpoint (Impuse Gear/Sony Interactive Entertainment)

Najlepsza gra akcji (Best Action Game)

Zwycięzca: Wolfenstein II (MachineGames/Bethesda)

Pozostałe nominowane gry:

  • Prey (Arkane/Bethesda)
  • Nioh (Team Ninja/Sony Interactive Entertainment)
  • Destiny 2 (Bungie/Activision)

Cuphead (Studio MDHR)

Najlepsza przygodowa gra akcji (Best Action/Adventure Game)

Zwycięzca: The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Nintendo EPD/Nintendo)

Pozostałe nominowane gry:

  • Uncharted: The Lost Legacy (Naughty Dog/Sony Interactive Ent.)
  • Assassin’s Creed: Origins (Ubisoft Montreal/Ubisoft)
  • Super Mario Odyssey (Nintendo EPD/Nintendo)
  • Horizon Zero Dawn (Guerrilla Games/Sony Interactive Entertainment)

Najlepsza gra RPG (Best Role Playing Game)

Zwycięzca: Persona 5 (Atlus)

Pozostałe nominowane gry:

  • South Park: The Fractured But Whole (Ubisoft San Francisco/Ubisoft)
  • Final Fantasy XV (Square-Enix Business Division 2/Square-Enix)
  • Divinity: Original Sin 2 (Larian Studios)
  • NieR: Automata (Platinum Games/Square Enix)

Najlepsza bijatyka (Best Fighting Game)

Zwycięzca: Injustice 2 (NetherRealm Studios/Warner Bros. Interactive Ent.)

Pozostałe nominowane gry:

  • Tekken 7 (Bandai Namco Studios/Bandai Namco Entertainment)
  • Nidhogg 2 (Messhof Games)
  • Marvel vs. Capcom: Infinite (Capcom)
  • ARMS (Nintendo EPD/Nintendo)

Najlepsza gra rodzinna (Best Family Game)

Zwycięzca: Super Mario Odyssey (Nintendo EPD/Nintendo)

Pozostałe nominowane gry:

  • Splatoon 2 (Nintendo EPD/Nintendo)
  • Sonic Mania (PagodaWest Games + Headcannon/Sega)
  • Mario + Rabbids Kingdom Battle (Ubisoft Paris + Milan/Ubisoft)
  • Mario Kart 8 Deluxe (Nintendo EAD/Nintendo)

Najlepsza gra strategiczna (Best Strategy Game)

Zwycięzca: Mario + Rabbids Kingdom Battle (Ubisoft Paris + Milan/Ubisoft)

Pozostałe nominowane gry:

  • XCOM 2: War of the Chosen (Firaxis Games/2K)
  • Tooth and Tail (Pocketwatch Games)
  • Total War: Warhammer II (Creative Assembly/Sega)
  • Halo Wars 2 (Creative Assembly + 343/Microsoft Studios)

Najlepsza gra wyścigowa/sportowa (Best Sports/Racing Game)

Zwycięzca: Forza Motorsport 7 (Turn 10 Studios/Microsoft Studios)

Pozostałe nominowane gry:

  • Project Cars 2 (Slightly Mad Studios/Bandai Namco Entertainment)
  • Pro Evolution Soccer 2018 (PES Productions/Konami)
  • NBA 2K18 (Visual Concepts/2K Sports)
  • GT Sport (Polyphony Digital/Sony Intetactive Entertainment)
  • FIFA 18 (EA Vancouver/EA)

Najlepszy multiplayer (Best Multiplayer)

Zwycięzca: jeszcze nieznany

Pozostałe nominowane gry:

  • Fortnite (Epic Games)
  • Call of Duty: World War II (Sledgehammer Games/Activision)
  • Splatoon 2 (Nintendo EPD/Nintendo)
  • Mario Kart 8 Deluxe (Nintendo EAD/Nintendo)
  • Destiny 2 (Bungie/Activision)
  • PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG Corp.)

Najbardziej wyczekiwana gra (Most Anticipated Game)

Zwycięzca: The Last of Us Part II (Naughty Dog/Sony Interactive Ent.)

Pozostałe nominowane gry:

  • Red Dead Redemption II (Rockstar Games)
  • Monster Hunter: World (Capcom)
  • Marvel’s Spider-Man (Insomniac Games/Sony Interactive Ent.)
  • God of War (Santa Monica Studio/Sony Interactive Ent.)

Najlepsza gra niezależna (Best Independent Game)

Zwycięzca: Cuphead (Studio MDHR)

Pozostałe nominowane gry:

  • Pyre (Supergiant Games)
  • Night in the Woods (Infinite Fall)
  • What Remains of Edith Finch (Giant Sparrow/Annapurna Interactive)
  • Hellblade: Senua’s Sacrifice (Ninja Theory)

Najlepsza gra studencka (Best Student Game)

Zwycięzca: Level Squared (Kip Brennan, Stephen Scoglio, Dane Perry Svendsen; Swinburne University of Technology)

Pozostałe nominowane gry:

  • Meaning (Hariz Yet; DigiPen Institute of Technology Singapore)
  • Impulsion (Hugo Verger, Rémi Bertrand, Maxime Lupinski; IIM – Institut de l’Internet et du Multimédia)
  • Falling Sky (Jonathan Nielssen, Nikolay Savov, Mohsen Shah; National Film and Television School)
  • Hollowed (Erin Marek, Jerrick Flores, Charley Choucard; University of Central Florida - Florida Interactive Entertainment Academy)
  • From Light (Alejandro Grossman, Steven Li, Sherveen Uduwana; University of Southern California)

Najbardziej wpływowa osobowość/youtuber/streamer (Trending Gamer)

Zwycięzca: Guy Beahm (Dr. Disrepect)

Pozostali nominowani:

  • Steven Spohn (AbleGamers)
  • Mike Grzesiek (Shroud)
  • Clint Lexa (Halfcoordinated)
  • Andrea Rene (What’s Good Games)

Najlepsza gra e-sportowa (Best Esports Game)

Zwycięzca: Overwatch (Blizzard)

Pozostałe nominowane gry:

  • Rocket League (Psyonix)
  • League of Legends (Riot)
  • DOTA 2 (Valve)
  • Counter-Strike: Global Offensive (Valve)

Najlepszy e-sportowiec (Best Esports Player)

Zwycięzca: Lee sang-hyeok “Faker” (SK Telecom 1, League of Legends)

Pozostali nominowani:

  • Kuro “KuroKy” Salehi Takhasomi (Team Liquid, DOTA 2)
  • Je-hong “ryujehong” Ryu (Seoul Dynasty, Overwatch)
  • Nikola ‘NiKo’ Kovac (FaZE Clan, Counter-Strike: GO)
  • Marcelo ‘coldzera’ David (SK Gaming, Counter-Strike: GO)

Najlepsza drużyna e-sportowa (Best Esports Team)

Zwycięzca: Cloud 9

Pozostałe nominowane drużyny:

  • Team Liquid
  • SK Telecom 1
  • Lunatic-Hai
  • FaZe Clan

Najlepszy debiut wśród gier niezależnych (nowe studio i jego pierwszy projekt) (Best Debut Indie Game)

Nagroda przyznawana przez publiczność.

Zwycięzca: Cuphead (Studio MDHR)

Pozostałe nominowane gry:

  • Slime Rancher (Monomi Park)
  • Mr. Shifty (Team Shifty)
  • Hollow Knight (Team Cherry)
  • Golf Story (Sidebar Games)

Najlepsza chińska gra (Best Chinese Game)

Nagroda przyznawana przez widzów z Chin.

Zwycięzca: jx3 HD (Kingsoft Corporation)

Pozostałe nominowane gry:

  • Monument Valley 2 (ustwo)
  • Gumballs (QcPlay Limited)
  • ICEY (FantaBlade Network)
  • King Of Glory (Timi Studio Group)
The Game Awards 2017 - The Legend of Zelda: Breath of the Wild grą roku - ilustracja #2

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.