Max Payne 2: Walka
Aktualizacja:
Walka
Podczas walki najlepszym sposobem wymiany ognia, dającym najlepsze rezultaty, jest skorzystanie ze "zwolnienia czasu w grze", zwanego po prostu bullet time. Po aktywacji bullet time wszystko dookoła dzieje się wolniej, widzisz przelatujące kule, a przede wszystkim masz możliwość zastrzelenia kilku przeciwników w krótkim czasie i dobrego wycelowania.
Należy pamiętać, że nie można tak robić ciągle. Wskaźnik bullet time znajduje się obok szablonu pokazującego zdrowie naszego bohatera i gdy zniknie, nie będzie można z niego skorzystać. Wtedy należy odczekać chwilę lub zabić kilku przeciwników. Szczególnie to ostatnie wyjście jest bardzo opłacalne, bo zwiększy ów wskaźnik w szybkim tempie.
Oto kilka zasad, którymi watro się kierować podczas walki:
- Przeciwnicy podczas walki często padają na ziemię, jednak nie znaczy to wcale, że giną. Często zdarza się, że po chwili wstaną i zaczną do nas strzelać. Dlatego warto oddać kilka strzałów, by upewnić się, że oponent naprawdę nie żyje, nim zaczniemy szukać kolejnego.
- Najlepszym sposobem unikania obrażeń jest używanie bullet time przy wchodzeniu do nowych pomieszczeń lub wyskakiwaniu zza rogu. Podczas gry najczęściej właśnie w takich sytuacjach spotkasz się z oporem, więc miej na uwadze, że można łatwo zapobiec uszczerbku na zdrowiu.
- Odpowiedni dobór broni jest bardzo ważny. Strzelby są doskonałe na bliską odległość, szczególnie przy wcale w korytarzach i wąskich pomieszczeniach. MP5 nadaje się zarówno na większe odległości (dzięki lunecie), jak i na średnie dystanse. Kałasz czy M4 to doskonała broń dużego kalibru, spisująca się doskonale na średnim dystansie, a na duże pozostaje zawsze Dragunov. Desert Eagle są bronią niemalże doskonałą - spisują się zawsze świetnie.
- Należy ciągle monitorować stan amunicji. Jeśli trzeba będzie przeładować magazynek podczas walki, może się to dla Ciebie źle skończyć. Szczególnie jeśli będzie to strzelba. Zanim wejdziesz w jakieś nieznane miejsce, odruchowo zmień magazynek. To pozwoli Ci przeżyć dłużej.
- Celowanie w głowę daje najlepsze rezultaty. Przeciwnik zazwyczaj pada niemalże od razu, a Ty masz pewność, że nie wstanie. W połączeniu z bullt time jest to dziecinnie prosty sposób na wysoką skuteczność broni.
- Przy użyciu bullt time możesz łatwo omijać naboje wystrzelone w Twoim kierunku. Za nic w świecie nie stój w miejscu. Wtedy na pewno zostaniesz trafiony. Poruszanie się na boki, czy w najlepszym wypadku odskok (przycisk w bok + skok) gwarantuje, że nic Ci się nie stanie.
- Maksymalnie możesz pomieścić osiem opakowań Painkillers (proszki przeciwbólowe). Jeśli po drodze choć trochę się uszkodziłeś i napotykasz na kilka nowych opakowań, mając pełny zapas, użyj ile możesz, by zabrać nowe ze sobą.
- Staraj się wykorzystać pozostawione tu i ówdzie materiały wybuchowe, w postaci skrzyń z amunicją, kanistrów z benzyną czy wybuchowych beczek. Wystarczy jeden celny strzał, by wylatujący w powietrze przedmiot (przedmioty) oczyścił dla Ciebie jakąś salę czy inną okolicę.
0
Komentarze czytelników
zanonimizowany308822 Generał
trzeba przyznać,że MaxPayne1 był o wiele,wiele lepszy od 2.
zanonimizowany356293 Junior
bardzo dobre tlumaczenie z angielskiego
Artcik Chorąży
poradnik jest zawalisty przeczytałem tylko początek bo nie mam abonamentu kto ma abonament bardzo polecam
Zabrania się kopiowanie jakichkolwiek obrazków, tekstów lub informacji zawartych na tej stronie. Strona nie jest powiązana i/lub wspierana przez twórców ani wydawców. Wszystkie loga i obrazki są objęte prawami autorskimi należącymi do ich twórców.
Copyright © 2000 - 2025 Webedia Polska SA wszelkie prawa zastrzeżone.
