filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

Filmy i seriale

Filmy i seriale 26 grudnia 2020, 11:53

Najlepsze nowe seriale 2020 roku - co warto obejrzeć? Lista

W tym regularnie aktualizowanym artykule przybliżamy najciekawsze seriale, których debiuty nastąpiły w 2020 roku. Kryminały, kontrowersje, fantastyka, horror, Netflix, Amazon, HBO GO - do wyboru, do koloru.

Spis treści

Walka między platformami VoD o zainteresowanie widzów trwa w najlepsze. Z jednej strony powoduje to, że aby być na czasie ze wszystkimi interesującymi tytułami, musimy opłacać przynajmniej trzy różne usługi (a czwarta, Disney+, jest już w drodze). Z drugiej – dzięki tej walce powstaje sporo interesujących nowych seriali, starających się trafić w najróżniejsze gusta. Jest ich tak dużo, że lawirując między Netfliksem, HBO GO i Amazon Prime Video, niektóre perełki łatwo przegapić. Dlatego przychodzimy z pomocą – w niniejszym zestawieniu znajdziecie najlepsze seriale, które zadebiutowały w 2020 roku. Lista będzie w kolejnych miesiącach aktualizowana.

AKTUALIZACJA GRUDZIEŃ 2020

Kolejną porcję seriali do artykułu dopisała nowa autorka, N.S. Wśród nowych pozycji znajdzie się coś dla miłośników szachów, SF czy odjechanych dokumentów.

Mesjasz

  1. Premiera w Polsce: 1 stycznia 2020 r.
  2. Gatunek: dramat
  3. Platforma: Netflix
  4. Liczba odcinków: 10
  5. Kontynuacja: nie

Jak zareagowałby świat, gdyby nagle pośród nas zaczął kroczyć człowiek podający się za syna Boga? Ile wyglądających wiarygodnie, dokonanych na oczach setek świadków i nagranych telefonami cudów potrzeba, by nawet najwięksi sceptycy zaczęli się zastanawiać, czy on aby nie jest prawdziwy? Jak na samą jego obecność reagowaliby politycy czy przywódcy religijni, których autorytet nagle zacząłby być podważany?

Twórca Mesjasza Michael Petroni doskonale wie, że pomysł, na którym oparł swój serial, to samograj. Przez cały pierwszy sezon (niestety, jak się niedawno okazało, również jedyny – Netflix zrezygnował z planów stworzenia ciągu dalszego) konsekwentnie droczy się z widzami, to sugerując, że tytułowy Mesjasz faktycznie jest wybrańcem, to z kolei podsuwając kolejne racjonalne wytłumaczenia widocznych na ekranie cudów.

Wcielający się w samozwańczego Mesjasza Mehdi Dehbi stworzył tak niesamowitą kreację, że łatwo jest nam uwierzyć, iż taka postać zdołałaby przyciągnąć tłumy wyznawców. Najciekawsze w serialu są jednak wątki zwykłych ludzi większej i mniejszej wiary, których światopoglądy ulegają przewartościowaniu w wyniku tego, co widzą. Obserwując ich reakcje, nietrudno jest samemu sobie zadać pytanie, jak my zachowalibyśmy się w podobnej sytuacji i czy uwierzylibyśmy w Al-Masiha. Właśnie dzięki tym postaciom pobocznym i ich różnorodnym punktom widzenia oraz historiom to, że zakończenie głównego wątku pozostanie niedopowiedziane, nie boli aż tak bardzo.

Michał Grygorcewicz

Michał Grygorcewicz

W GRYOnline.pl najpierw był współpracownikiem, zaś w 2023 roku został szefem działu Produktów Płatnych. Tworzy artykuły o grach od ponad dwudziestu lat. Zaczynał od amatorskich serwisów internetowych, które sam sobie kodował w HTML-u, potem trafiał do coraz większych portali. Z wykształcenia inżynier informatyk, ale zawsze bardziej go ciągnęło do pisania niż programowania i to z tym pierwszym postanowił związać swoją przyszłość. W grach przede wszystkim szuka opowieści, emocji i immersji, jakich nie jest w stanie dać inne medium – stąd wśród jego ulubionych tytułów dominują produkcje stawiające na narrację. Uważa, że NieR: Automata to najlepsza gra, jaka kiedykolwiek powstała.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Wolisz krótkie seriale czy tasiemce?

Krótko i na temat ma być!
65,6%
Wolę wielką i epicką narrację na wiele odcinków.
34,4%
Zobacz inne ankiety