Holidays (Święta). Horrory z Netflixa – 10 filmów, które warto znać

Holidays (Święta)

ŚWIĘTA W SKRÓCIE

  1. Premiera: 15 kwietnia 2016
  2. Reżyser: 9 reżyserów odpowiadających za 8 różnych historii
  3. Ocena na IMDB: 5,1/10
  4. Ocena krytyków na Metacritic: 50

To jedyna antologia w naszym zestawieniu strasznych filmów. Z racji zaangażowania wielu różnych reżyserów opowiadających różne historie ogólna jakość tej produkcji waha się między „takie sobie” a „bardzo fajne”. Motywem przewodnim są tytułowe święta – twórcy zaczynają podróż w walentynki, zahaczają też m.in. o Dzień Matki, Dzień Ojca, Halloween i Sylwestra. W sumie widzowie dostają osiem opowieści o różnym natężeniu strachu, przemocy, krwi, atmosfery i humoru.

Najbardziej znanym reżyserem zaproszonym do tego projektu jest Kevin Smith, który swoim zwyczajem zaprezentował historię równie makabryczną, co zabawną (segment Halloween). Reszta to raczej mało rozpoznawalni filmowcy, ale przynajmniej jeden z nich zasługuje na Waszą uwagę. Mowa o Anthonym Scotcie Burnsie – do tej pory głównie specu od efektów wizualnych, który nakręcił filmik nawiązujący do Dnia Ojca i w ten sposób wygrał całe Święta. Atmosfera gęsta jak syrop klonowy!

Film:Creep

premiera: 2015dramat

Film Creep

Film:Errementari: kowal i diabeł(Errementari: The Blacksmith and the Devil)

premiera: 2018fantasyhorrordramat

Film Errementari: The Blacksmith and the Devil

Film:Święta(Holidays)

premiera: 2016komediahorrorfantasytajemnica

Film Holidays

Film:Rytuał(The Ritual)

premiera: 2017horrorthrillertajemnica

Film The Ritual

Film:Apostoł(Apostle)

premiera: 2018thrillertajemnicafantasyhorrorhistorycznydramat

Film Apostle

45

Filip Grabski

Autor: Filip Grabski

Z GRYOnline.pl współpracuje od marca 2008 roku. Zaczynał od pisania newsów, potem przeszedł do publicystyki i przy okazji tworzył treści dla serwisu Gameplay.pl. Obecnie przede wszystkim projektuje grafiki widoczne na stronie głównej (i nie tylko), choć nie stroni od pisania tekstów. W 1994 roku z pełną świadomością zaczął użytkować pecety, czemu pozostaje wierny do dzisiaj, choć w międzyczasie polubił Switcha. Prywatnie ojciec, podcaster (od 2014 roku współtworzy Podcast Hammerzeit) i miłośnik konsumowania popkultury, zarówno tej wizualnej (na dobry film i serial zawsze znajdzie czas), jak i dźwiękowej (szczególnie, gdy brzmi ona jak gitara elektryczna).

Co w horrorach przeraża Cię najbardziej?

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl