Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 30 października 2012, 10:45

autor: Hed

Zynga na celowniku hakerów z grupy Anonymous – 800 osób straci pracę?

Hakerzy z Anonymous twierdzą, że Zynga zwolni jeszcze około 800 pracowników. Grupa straszy producenta FarmVille wypuszczeniem tajnych dokumentów i gier, jeśli nie wstrzyma on swoich planów restrukturyzacyjnych.

Zynga na celowniku hakerów z grupy Anonymous – 800 osób straci pracę? - ilustracja #1
Zynga vs Anonymous
  • Hakerzy twierdzą, że Zynga zwolni kolejne 800 osób.
  • Jeśli zwolnienia nie zostaną wstrzymane, hakerzy wypuszczą gry firmy.

Grupa hakerska Anonymous pogroziła firmie Zynga i przestrzegła ją przed dalszymi zwolnieniami. Hakerzy twierdzą, że kolejne redukcje są tylko kwestią czasu, bo wydawca znany z gier FarmVille, czy CityVille podobno zamierza pozbyć się aż 800 pracowników. Na dowód kolektyw internetowych „włamywaczy” opublikował dokumenty, rzekomo wykradzione z serwerów amerykańskiej firmy i zagroził udostępnieniem archiwum z jej grami.

W dokumentach czytamy, że Zynga pozbędzie się sporej części kadry, która w marcu tego roku liczyła ponad 2,9 tysiąca pracowników. Hakerzy straszą też opublikowaniem klucza do zaszyfrowanej paczki plików, zawierającej pewną liczbę gier firmy (niestety, nie wiemy o jakie tytuły może chodzić). Wydawca ma wycofać się z drastycznego planu restrukturyzacyjnego do 8 listopada – w innym przypadku Anonymous odblokuje archiwum.

Zynga na celowniku hakerów z grupy Anonymous – 800 osób straci pracę? - ilustracja #2

O współpracy z bwin.party Zynga wspominała w ostatnim raporcie finansowym. Dotyczy ona gier hazardowych, w których będzie można wygrać (i stracić) prawdziwe pieniądze. Pierwszy tytuł tego typu, oparty na serii FarmVille, pojawi się w 2013 roku.

W dokumentach znalazły się fragmenty pozwów przeciwko firmie oraz pisma najwyraźniej spisane przez jej szefa Marka Pincusa, który przybliża politykę na najbliższe tygodnie. Poza cięciami, Zynga planuje ekspansję na rynek mobilny. W tekstach wspomniano o współpracy z firmą bwin.party oraz zabezpieczeniu praw do gier Lovers in a Dangerous Spacetime, Shove Prod oraz Music Invader. Koszt tych inwestycji ma wynieść 20 milionów dolarów.

Powyższe doniesienia należy traktować ze sporym dystansem, bo grupy hakerskie są raczej nieobliczalne. Anonymous słynie z anarchistycznej, zdecentralizowanej natury, która sprawia, że każdy członek grupy może wypowiadać się w jej imieniu. Nie wiadomo więc, czy Zynga może obawiać się realnych i poważnych ataków. Mimo tego, nie ma wątpliwości, że firma zmaga się z problemami, którym przygląda się cała branża gier wideo.

  1. Oficjalna strona firmy Zynga