Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 stycznia 2012, 09:13

autor: DogGhost

Zobacz walkę o przetrwanie w grze I Am Alive

Firma Ubisoft opublikowała nowy trailer do gry z gatunku survival horror I Am Alive, który skupia się na ukazaniu sposobów walki o przetrwanie w obliczu braku amunicji i przeważającej liczby wrogów.

W dobie zbliżających się dużych premier, łatwo przeoczyć mniejsze, ale równie interesujące tytuły. Jednym z nich jest produkcja I Am Alive, o której od czasu do czasu przypomina firma Ubisoft. Właśnie opublikowano nowy zwiastun ukazujący, jak trudno będzie przetrwać głównemu bohaterowi w postapokaliptycznym świecie.

Jeżeli spodziewacie się walki w stylu Dead Island lub serii Fallout, to powinniście czym prędzej zmienić swoje nastawienie, gdyż w przeciwnym wypadku szybko skończycie martwi. W przeciwieństwie do wyżej wymienionych tytułów, amunicja do broni palnej będzie jednym z najtrudniej dostępnych elementów wyposażenia, a każdy wystrzelony nabój może zmniejszyć szanse gracza na przetrwanie.

W związku z tym często przyjdzie nam blefować, że mamy pełny magazynek, który zamierzamy opróżnić strzelając w kierunku nadciągających przeciwników. Jeżeli będziemy wystarczająco przekonujący, to istnieje szansa, że wrogowie zrezygnują z natarcia i zaczną się ostrożnie wycofywać.

Zobacz walkę o przetrwanie w grze I Am Alive - ilustracja #1

Kłopoty zaczną się w momencie, gdy graczowi nie uda się ich oszukać. Wtedy nie pozostaje nic innego, jak tylko salwować się ucieczką lub dobyć podstawową broń, czyli maczetę. Dzięki niej będziemy mogli torować sobie drogę przez grupę przeciwników, a także zachodzić ich od tyłu i podrzynać z zaskoczenia gardła. W walce dystansowej dużą rolę odegra łuk, gdyż po trafieniu istnieje szansa na odzyskanie strzał i ponowne ich wykorzystanie.

Wszystko wskazuje na to, że szykuje się prawdziwa atmosfera survivalu. Przedstawione starcia i niemoc głównego bohatera w konfrontacji ze śmiertelnie niebezpiecznymi, zdesperowanymi ludźmi bardzo przypominają film Droga.

Gra I Am Alive zadebiutuje 22 lutego w usłudze Xbox Live Arcade. W pierwszym kwartale tego roku powinna się również ukazać na konsolę PlayStation 3. Pod znakiem zapytania pozostaje powstanie pecetowej odsłony produkcji studia Ubisoft.