Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 sierpnia 2014, 14:20

autor: Meehow

Zobacz prawie 20 minut gameplayu z gry Obcy: Izolacja

Podczas targów Gamescom zaprezentowano niemal 20-minutowy gameplay z nadchodzącego survival horroru, Obcy: Izolacja. Zapis rozgrywki pokazuje rozmaite sposoby unikania konfrontacji z Ksenomorfem, a także nieco fabuły w postaci części pojedynczego zadania. Wszystkiemu towarzyszy komentarz jednego z twórców gry.

Podczas tegorocznych targów Gamescom w niemieckiej Kolonii zaprezentowano niemal 20-minutowy gameplay z nadchodzącego survival horroru, Obcy: Izolacja. W zapisie rozgrywki można przede wszystkim zapoznać się z kilkoma sposobami unikania konfrontacji ze śmiertelnie niebezpiecznym ksenomorfem, z którym spotkanie twarzą w „twarz” kończy się natychmiastową śmiercią, co można zresztą zobaczyć w powyższym materiale. Jednym z najważniejszych elementów pomagających w przetrwaniu jest detektor ruchu. Alistair Hope, dyrektor kreatywny gry Obcy: Izolacja, zaznaczył jednak, że jak sama nazwa wskazuje, urządzenie to wykrywa jedynie poruszające się istoty, a więc nie można brać jego wskazań za całkowity pewnik, gdyż główny antagonista niekoniecznie musi cały czas się przemieszczać. Trzeba także mieć na uwadze, że możliwości tytułowego Obcego są spore. Ma on wyczulone zmysły, a także uczy się naszych zachowań. Gracz będzie ciągle zmuszony do zmieniania taktyki, gdyż wielokrotne zastosowanie jednego triku szybko sprawi, że przestanie on działać, a wręcz może odnieść odwrotny skutek.

W gameplayu można też obejrzeć część jednego z zadań, które stawiane są przed główną bohaterką gry, Amandą Ripley, a mianowicie znalezienie zasobów medycznych. Atmosferę zagrożenia podsyca klimatyczne oświetlenie, a także okazjonalnie pojawiające się hałasy. Styl wizualny gry również mocno nawiązuje do filmu Obcy – ósmy pasażer Nostromo z 1979 roku w reżyserii Ridleya Scotta. Akcja Obcego: Izolacja toczy się 15 lat po wydarzeniach przedstawionych w kultowym obrazie, a główną bohaterką jest córka filmowej protagonistki, pragnąca odnaleźć czarne skrzynki frachtowca Nostromo, aby odkryć, jaki los naprawdę spotkał jej rodzicielkę. Odkrycie tajemnicy pojawienia się ksenomorfa na stacji Sewastopol również stanowi istotną część warstwy fabularnej.

Alistair Hope zdradził, że nie wszyscy napotkani w grze ludzie (a także androidy) będą przyjaźnie nastawieni. Sytuacja śmiertelnego zagrożenia różnie wpływa na poszczególne osoby, zatem niektórzy mogą okazać się równie niebezpieczni, co grasujący po stacji Obcy. Istotny jednak jest fakt, że grę można ukończyć bez zabijania kogokolwiek, o czym pisaliśmy już w Serwisie Informacyjnym.

Obcy: Izolacja ma zadebiutować 7 października bieżącego roku na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3 i PlayStation 4.