Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 października 2012, 16:30

autor: Grzegorz "Aver" Ferenc

Zobacz początki budowy miasta w obszernym gameplay’u z gry SimCity z polskimi napisami

Studio Maxis zaprezentowało trwający 9 minut fragment rozgrywki z gry SimCity. Stone Librande, główny projektant tytułu, ukazuje w nim pierwszy etap budowy metropolii. Produkcja zostanie wydana przez koncern Electronic Arts w lutym 2013 roku na PC.

Screen z gry SimCity

Studio Maxis udostępniło obszerny fragment gameplay’u z gry SimCity, opatrzony polskimi napisami. Główny projektant tytułu – Stone Librande – opisuje w nim proces powstawania podwalin przyszłej stolicy hazardu. Możemy zobaczyć, jak prezentuje się interfejs produkcji, a także dowiedzieć się, jakie czynniki należy brać pod uwagę, projektując własną metropolię.

Trzeba przyznać, że fani kultowej serii o budowaniu i utrzymywaniu miasta, zapoczątkowanej w 1989 roku, nie mogli ostatnio narzekać na nadmiar wiadomości i filmów z najnowszej gry studia Maxis, a prezentowane do tej pory fragmenty gameplay’u nie przekraczały zazwyczaj dwóch minut (jak na przykład te pokazane na konferencji GDC w San Francisco). Cieszy więc fakt, że udostępniony materiał stanowi pierwszą część serii filmów prezentujących założenia rozgrywki w nadchodzącej produkcji z gatunku „city builderów”.

SimCity pojawi się na PC w lutym 2013 roku. Gra ma zawierać wiele ciekawych rozwiązań, m.in. dzięki zastosowaniu silnika GlassBox, a także wprowadzeniu rozbudowanych elementów rozgrywki wieloosobowej. Choć innowacje nie sprawią, że tytuł będzie posiadał zbyt duże wymagania sprzętowe, to jednak nie obejdzie się bez konieczności posiadania stałego połączenia z Internetem.