Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 marca 2012, 12:35

autor: Sarge

Zobacz działanie interaktywnego tłumu w grze Hitman: Rozgrzeszenie

Studio IO Interactive zaprezentowało działanie technologii G2-Crowd w grze Hitman: Rozgrzeszenie. To jedna z funkcji silnika Glacier 2, która pozwala na wyświetlanie naraz na ekranie setek animowanych postaci obdarzonych sztuczną inteligencją

Na targach Game Developers Conference zaprezentowano w akcji grę Hitman: Rozgrzeszenie. W sieci pojawił się film, na którym możemy zobaczyć fragmenty tego pokazu.

Zgodnie z zapowiedziami, twórcy zdecydowali się na przedstawienie technologii G2-Crowd, pozwalającej wyświetlać naraz na ekranie nawet 1200 animowanych postaci obdarzonych sztuczną inteligencją. Powyższy film pokazuje, że to rzeczywiście działa. Deweloper obiecuje stałą liczbę 30 klatek animacji na sekundę nie tylko na odpowiednio mocnych pecetach, ale również na PlayStation 3 oraz Xboksie 360.

Materiał jest w niskiej jakości i nie możemy na jego podstawie ocenić oprawy graficznej gry (temu służyły jednak oficjalne filmy). Tak naprawdę nie o to tu jednak chodzi, bo możemy przyjrzeć się działaniu robiącej wrażenie technologii G2-Crowd. Na jednym obszarze nie tylko widzimy setki wirtualnych postaci, ale przez cały czas reagują one na działania gracza. Nikogo nie powinno zatem dziwić, że wyciągnięcie broni w tłumie i oddanie kilku strzałów wywołuje ogólną panikę.

G2-Crowd Technology to jedna z wielu funkcji silnika Glacier 2 stworzonego przez studio IO Interactive. Na razie widać, że nie działa to jeszcze idealnie i w pewnym momencie udostępnionego filmu można zauważyć, że przez głównego bohatera przenika inna postać. Twórcy mają jednak jeszcze sporo czasu na poprawę różnego rodzaju niedoróbek.

Hitman: Rozgrzeszenie zadebiutuje w tym roku na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. W naszym kraju gra zostanie wydana przez firmę Cenega w polskiej wersji językowej na wszystkich trzech platformach sprzętowych. Szczegółowe informacje na temat lokalizacji zostaną podane wkrótce.