Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2016, 16:46

Zobacz dekadę wypowiedzi Gabe'a Newella na temat Half-Life 3 w jednym filmiku

W serwisie YouTube pojawiło się wideo, na którym możecie zobaczyć wypowiedzi Gabe'a Newella na temat wyczekiwanego Half-Life 3 - od roku 2006 aż po dzień dzisiejszy.

I want to believe. - Zobacz dekadę wypowiedzi Gabe'a Newella na temat Half-Life 3 w jednym fimiku - wiadomość - 2016-05-21
I want to believe.

Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy tu wchodzicie – w tej wiadomości podzielimy się bowiem krótkim filmikiem, który może szybko i efektywnie zakończyć Wasze oczekiwanie na Half-Life 3. Kilka dni temu w sieci pojawiło się wideo autorstwa użytkownika CrowbCat, przedstawiające zestawienie wypowiedzi Gabe'a Newella, dyrektora firmy Valve Software, od roku 2006 aż do teraz, na temat trzeciego epizodu przygód Gordona Freemana. Widoków na szybką premierę niestety nie ma.

Zobacz dekadę wypowiedzi Gabe'a Newella na temat Half-Life 3 w jednym fimiku - ilustracja #2

Choć sam Newell od kilku lat regularnie odmawia wszelkich komentarzy na temat Half-Life 3, przecieków na temat tej gry, otoczonej kultem jeszcze przed premierą, mamy pod dostatkiem. Wiele mówiło się o tym, że Valve ma zamiar wypuścić produkcję wyłącznie na urządzenia wykorzystujące technologię wirtualnej rzeczywistości, promując przy tym HTC Vive. Plotki te zostały jednak ukrócone przez samych deweloperów. Poza tym w bazach danych Steama regularnie odnajdowane są pliki, świadczące o tym, że tytuł jednak powstaje. Szkoda tylko, że nie potwierdza tego najbardziej wiarygodne ze źródeł – czyli samo Valve.

Od zapewnień, że od razu po The Orange Box Valve zajmie się Episode 3, w sierpniu 2007 roku, aż po odmawianie jakichkolwiek komentarzy zaledwie rok później – Newell na początku filmiku wygląda na człowieka, który jest pewien sukcesu Half-Life 3, na końcu zaś każde pytanie na temat tego projektu sprawia mu coraz większe kłopoty. Może to oznaczać właściwie tylko jedno – twórcy mieli już szeroko zakrojone plany na kontynuację kultowej serii, jednak z jakiegoś powodu musieli je porzucić i teraz nie wiedzą, kiedy i czy w ogóle produkcja ostatecznie ujrzy światło dzienne. Zresztą spójrzmy prawdzie w oczy: zarówno pierwsza, jak i druga odsłona cyklu wyznaczały nowe standardy w gatunku first-person shooterów, i utrzymanie takiego samego poziomu także w „trójce” to nie lada wyzwanie. Szczególnie teraz, gdy Half-Life 3 stał się niemalże mitycznym tytułem, którego zapowiedzi wyczekują nawet osoby, które nie są fanami FPS-ów. Valve najwidoczniej zdaje sobie z tego sprawę i czeka, aż wpadnie na pomysł, który pozwoli im zrewolucjonizować gatunek. Sądząc po tonie ostatnich wypowiedzi Newella, na razie nic takiego nie przyszło im do głowy.

Oczywiście, jest jeszcze jedno, bardziej optymistyczne wyjaśnienie braku informacji na temat Half-Life 3 – Valve szykuje nam nieziemską niespodziankę, nie chcąc przy tym popełnić tego samego błędu, co przy poprzednich dwóch częściach, które po hucznych zapowiedziach spóźniały się z premierą. Nadzieja matką głupich? Możliwe – ale lepsze to, niż możliwość, że jedna z najlepszych serii gier jeszcze przez bardzo długie lata nie doczeka się finału.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Valve Software
  2. Co chcemy zobaczyć w Half-Life 3