Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 9 listopada 2007, 10:18

Zmiany na stanowisku reżysera filmu Prince of Persia: The Sands of Time

Wielki sukces, jakim okazało się być wskrzeszenie przygód Perskiego Księcia przez Ubisoft wcześniej czy później musiał zostać zauważony przez hollywoodzkie studia filmowe. Od jakiegoś czasu docierały do opinii graczy pogłoski, że ekranizacją Piasków Czasu zainteresowany jest koncern Disneya, który po znakomitym przyjęciu przez publiczność Piratów z Karaibów chciałby dalej inwestować w kino przygodowe.

Wielki sukces, jakim okazało się być wskrzeszenie przygód Perskiego Księcia przez Ubisoft wcześniej czy później musiał zostać zauważony przez hollywoodzkie studia filmowe. Od jakiegoś czasu docierały do opinii graczy pogłoski, że ekranizacją Piasków Czasu zainteresowany jest koncern Disneya , który po znakomitym przyjęciu przez publiczność Piratów z Karaibów chciałby dalej inwestować w kino przygodowe.

Pierwotne plany zakładały wejście obrazu do sal kinowych w 2009 roku. Reżyserem filmu miał zostać Michael Bay, autor takich filmów jak Wyspa, Armageddon czy ostatnio Transformers. Ale jak donosi internetowy serwis Variety, najwyraźniej producent Jerry Bruckheimer wolałby widzieć na tym stanowisku Mike’a Newella, który ostatnio dopisał na swoje konto między innymi Harry’ego Pottera i Czarę Ognia.

O ile nie możemy być zbyt pewni co do posady reżysera, to cieszy informacja, że nikt nie zamierza pozbawić pracy na stanowisku scenarzysty Jordana Mechnera, który jest twórcą serii Prince of Persia, korzeniami sięgającej do 1990 roku. Wraz z nim za skrypt scenariusza odpowiedzialny jest Jeffrey Nachmanoff (Pojutrze).

Jeżeli chcielibyście sobie przypomnieć koleje losu Perskiego Księcia, to zapraszam do naszej Encyklopedii.