Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 marca 2020, 17:05

Zmiana terminu konferencji Digital Dragons 2020

W obawie przed koronawirusem Krakowski Park Technologiczny zdecydował się na przesunięcie terminu imprezy Digital Dragons 2020. Według obecnych planów, wydarzenie odbędzie się w dniach 14-15 września.

W SKRÓCIE
  1. Z powodu koronawirusa konferencję Digital Dragons 2020 przeniesiono na 14-15 września.
  2. Wszystkie zakupione do tej pory bilety będą uprawniały na wejście na imprezę w nowym terminie.
  3. Zmiany dotknęły także konkurs Indie Showcase.

Epidemia wirusa SARS-CoV-2 zwanego powszechnie koronawirusem namieszała w planach kolejnej imprezy. Tym razem mowa o Digital Dragons 2020, które miało odbyć się w Centrum Kongresowym ICE Kraków w dniach 18-19 maja. Ze względu na ostatnie wydarzenia, organizator konferencji, Krakowski Park Technologiczny, zdecydował się na przesunięcie jej terminu na 14-15 września (miejsce pozostaje niezmienione). Oto, co możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu:

Zdrowie i bezpieczeństwo naszych partnerów, prelegentów, sponsorów i wystawców jest dla nas priorytetem. Obecna sytuacja nie pozwala na zrealizowanie wydarzenia na najwyższym poziomie, dlatego w trosce o wszystkich uczestników jego termin ulega zmianie.

Zmiana terminu konferencji Digital Dragons 2020 - ilustracja #1
Digital Dragons z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Rzecz jasna, wszystkie osoby, które już zdążyły zakupić bilet na Digital Dragons 2020, będą mogły uczestniczyć w wydarzeniu we wrześniu. Jeśli jednak taki termin im nie pasuje, otrzymały one opcję domagania się o zwrot pieniędzy.

Warto pamiętać, że sprzedaż wejściówek na konferencję wciąż trwa. Występują one w trzech wersjach – standardowej, kosztującej 780 złotych, biznesowej za 910 złotych oraz najdroższej, VIP, na którą trzeba wydać 2500 złotych. Z dniem 1 lipca ceny dwóch pierwszych wzrosną odpowiednio do 910 złotych oraz 1300 złotych. Szczegóły na temat tego, co oferują poszczególne przepustki, znajdziecie w tym miejscu.

Zmiana terminu konferencji Digital Dragons 2020 - ilustracja #2
W tym roku odbędzie się dziewiąta edycja Digital Dragons.

Jak na razie nie wiadomo, czy zmiana terminu wpłynie jakoś na skład prelegentów mających wygłosić wykłady w ramach Digital Dragons 2020. Do tej pory ogłoszono, że mieli to być między innymi Chris Bourassa (współtwórca Darkest Dungeon), Randy Varnell (dyrektor kreatywny serii Borderlands i Brothers in Arms), Inon Zur (kompozytor muzyki chociażby do Fallouta 4 oraz Dragon Age: Origins) i Juha Vainio (główny producent Control). Jak podali przedstawiciele organizatorów na Facebooku, obecnie trwają konsultacje z tymi osobami.

Wiemy za to, że o ile przesunięcie w kalendarzu Digital Dragons 2020 nie wpłynie specjalnie na rozdanie Digital Dragons Awards (po prostu te nagrody dla najlepszych gier ubiegłego roku zostaną przyznane później niż zwykle, równolegle z imprezą), tak namiesza nieco w konkursie Indie Showcase dla producentów niezależnych. Wszystkie złożone do tej pory zgłoszenia zostały anulowane. Osoby chętne do pochwalenia się swoją pracą będą musiały ponownie ją wysłać między 1 maja a 1 lipca.

Zmiana terminu konferencji Digital Dragons 2020 - ilustracja #3
Czy zmiana terminu wpłynie na popularność konferencji?

Digital Dragons jest organizowaną już od dziewięciu lat jedną z największych konferencji przeznaczonych przede wszystkim dla twórców gier w Europie. Jej partnerem strategicznym jest serwis GRYOnline.pl. W ubiegłym roku w imprezie brało udział 2 tysiące osób. Czy zmiana terminu nadchodzącej edycji wpłynie pozytywnie czy negatywnie na zainteresowanie nią? Przekonamy się o tym już wkrótce.

  1. Oficjalna strona konferencji Digital Dragons