Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2020, 12:09

autor: Bartosz "qjin" Woldański

Zmarł scenarzysta gry STALKER

Nie żyje Siergiej Iwanow, scenarzysta gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla. Ta smutna informacja została umieszczona na rosyjskiej stronie Gamepedia, poświęconej postapokaliptycznej serii ukraińskiego studia GSC Game World.

Na rosyjskiej stronie internetowej Gamepedia poświęconej serii S.T.A.L.K.E.R. ujawniono, że Siergiej Iwanow, scenarzysta pierwszej części postapokaliptycznej mieszanki FPS-a i RPG-a, umarł 25 listopada tego roku z powodu choroby COVID-19 wywołanej koronawirusem. Miał 66 lat. Był jednym z twórców scenariusza do S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla (ang. Shadow of Chernobyl). Pracował nad nim przez ponad dwa lata, do połowy 2004 roku, gdy gra studia GSC Game World figurowała jeszcze pod nazwą STALKER: Oblivion Lost. Choć nie miał wpływu na ostateczny kształt fabuły gry, to niektóre z jego pomysłów przetrwały i znalazły się w finalnym produkcie.

Zmarł scenarzysta gry STALKER - ilustracja #1
Siergiej Iwanow uporządkowywał pierwsze zarysy fabuły do S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla, próbując połączyć wszystko w logiczną całość.

S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla, który został oficjalnie zapowiedziany w 2001 roku (pod wspomnianym wyżej tytułem), ukazał się po wielu latach pracy w 2007 roku na PC. Seria w sumie doczekała się trzech gier, z czego ostatnia, S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci, pojawiła się pod koniec 2009 roku. Studio GSC Game World pracuje obecnie nad S.T.A.L.K.E.R.-em 2, który doczekał się nie tylko konkretnego zwiastuna, ale także pierwszych szczegółów. Data premiery pełnoprawnej „dwójki” nie jest jeszcze znana. Powstaje ona z myślą o PC oraz konsolach nowej generacji.