Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 października 2018, 13:45

autor: AlexB

Zdjęcia do Spider-Man Far From Home zakończone

Po niemal trzech miesiącach zakończyły się główne zdjęcia do Spider-Man: Far From Home, czyli kolejnej odsłony przygód pajęczego superbohatera z Tomem Hollandem i Jake'iem Gyllenhaalem w rolach głównych. Film zadebiutuje w lipcu 2019 roku.

Ledwie cztery miesiące temu Tom Holland chwalił się na Instagramie, że otrzymał scenariusz do nowego filmu o Spider-Manie (i ujawnił przy okazji jego podtytuł, czyli Far From Home), a już ogłoszono koniec głównych zdjęć (via Screen Rant). Teraz zaczyna się kolejny etap, czyli postprodukcja, w ramach której najprawdopodobniej twórcy będą musieli zorganizować dokrętki, lecz zaplanowana na lipiec 2019 roku premiera filmu w reżyserii Jona Wattsa wydaje się niezagrożona.

Spider-Man powróci w solowym filmie w przyszłym roku. - Zdjęcia do Spider-Man Far From Home zakończone - wiadomość - 2018-10-17
Spider-Man powróci w solowym filmie w przyszłym roku.

Zdjęcia do Spider-Man: Far From Home trwały niemal trzy miesiące. To całkiem przyzwoite tempo, zważywszy na to, że ekipa sporo podróżowała. Część scen powstała między innymi na ulicach Londynu, Wenecji czy Pragi. Jak to zwykle bywa w przypadku odwiedzin ekipy filmowej w plenerach, w sieci co rusz pojawiały się różne zdjęcia z planu. Możemy na nich zobaczyć między innymi dwa nowe kostiumy bohatera - jeden czerwono-biało-czarny (który zaprezentował również oficjalnie Tom Holland na swoim Instagramie) oraz jeden nawiązujący do designu Noir Spider-Mana. Wielu powinno także zainteresować pierwsze spojrzenie na Jake'a Gyllenhaala w roli Mysterio, czyli mistrza iluzji i przeciwnika słynnego pajęczaka, który wygląda bardzo podobnie, jak w komiksach (choć bez charakterystycznego hełmu). Należy jednak uważać na spoilery, gdyż potencjalnie ujęcia ze złoczyńcą mogą pochodzić z finalnej konfrontacji.

Jak się podoba nowa kolorystyka kostiumu? / Źródło: Instagram - Zdjęcia do Spider-Man Far From Home zakończone - wiadomość - 2018-10-17
Jak się podoba nowa kolorystyka kostiumu? / Źródło: Instagram

Na razie nie wiemy zbyt wiele na temat fabuły Spider-Man: Far From Home, prócz wymienionych już faktów, że przeciwnikiem będzie Mysterio, a bohater odwiedzi różne zakątki świata. Wynika to z tego, że w konsekwencji zakończenia Avengers: Wojny bez granic punkt wyjściowy filmu Wattsa zostanie ustanowiony dopiero w Avengers 4, które zadebiutuje w maju przyszłego roku. Ciekawe jest zatem, jak będzie przez to wyglądała kampania promocyjna nadchodzącej produkcji o Człowieku-Pająku. Być może przekonamy się o tym już w grudniu. Niewykluczone bowiem, że pierwszy teaser pojawi się wraz z premierą animacji Spider-Man Uniwersum.

Prócz Toma Hollanda i Jake'a Gyllenhaala, w Spider-Man: Far From Home ujrzymy również między innymi Zendayę, Tony'ego Revoloriego, Jacoba Batalona, JB Smoove'a, Remy'ego Hii oraz Michaela Keatona. Za scenariusz odpowiadają Erik Sommers oraz Chris McKeena, którzy pracowali nad fabułą Homecoming.

filmy i serialefilmy Marvel MCU / Marvel Cinematic Universe Tom Holland Jon Watts Spider-Man: Daleko od domu