Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 października 2018, 13:36

autor: Adrian Werner

Soulcalibur 6 zbiera bardzo dobre recenzje

W sieci pojawiły się pierwsze recenzje gry Soulcalibur VI. Wynika z nich, że firmie Bandai Namco Entertainment udało się opracować bardzo dobrą bijatykę, godnie kontynuującą tradycje serii.

Gościnny występ Geralta nie jest jedynym, co Soulcalibur VI ma do zaoferowania. - Soulcalibur 6 zbiera bardzo dobre recenzje - wiadomość - 2018-10-17
Gościnny występ Geralta nie jest jedynym, co Soulcalibur VI ma do zaoferowania.
SOULCALIBUR VI W SKRÓCIE:
 1. Deweloper gry: Bandai Namco Enterainment
 2. Wydawca: Bandai Namco Entertainment
 3. Gatunek: bijatyka
 4. Platformy: PC, XONE, PS4
 5. Data premiery: 19 października 2018 r.

Pojutrze do sprzedaży trafi Soulcalibur VI, czyli kolejna odsłona popularnego cyklu bijatyk firmy Bandai Namco Enterainment. W sieci zdążyło się już pojawić sporo recenzji gry i wynika z nich, że produkcja spełni pokładane w niej nadzieje. To cieszy, gdyż na nową część serii czekaliśmy sześć lat, a twórcy zapowiedzieli, że jeśli projekt nie spełni oczekiwań finansowych wydawcy, to może być ostatnią produkcją z tej marki.

Wersja Soulcalibur VI na PlayStation 4 posiada obecnie średnią ocen na poziomie 85% według serwisu Metacritic. Z tym konsensusem zgodził się nasz redaktor, który wystawił grze notę 8.5/10. Poniżej podajemy wybór recenzji:

 1. DualShockers – 9.5/10
 2. Digitallydownloaded – 4.5/5
 3. GameRevolution – 4.5/5
 4. Attack of the Fanboy – 4.5/5
 5. IGN – 8.9/10
 6. Gaming Nexus – 8.5/10
 7. GRYOnline.pl – 8.5/10
 8. God is a Geek - 8.5/10
 9. Destructoid – 8.5/10
 10. Metro – 8/10
 11. Gameblog.fr – 8/10
 12. The Digital Fix – 8/10

Generalnie gra chwalona jest za wyśmienity system walki, oferujący większą dynamikę przy zachowaniu głębi znanej z poprzednich odsłon. Recenzentom spodobały się także rozbudowane tryby dla pojedynczego gracza, ciekawa fabuła, kreator postaci oraz gościnny występ Geralta z Rivii.

Krytyka koncentruje się głównie na dosyć skromnej galerii postaci, zawierającej jedynie dwudziestu jeden wojowników. Ponadto na zwykłym Xboksie One mocno doskwierają długie czasy wczytywania danych. Inne platformy (w tym Xbox One X) nie mają tego problemu.

Przypomnijmy, że Soulcalibur VI ukaże się 19 października tego roku na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Gra nie zaoferuje polskiej wersji językowej.

 1. Recenzja gry Soulcalibur VI – reanimacja skończona, legenda ożyła
 2. Oficjalna strona gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Soulcalibur VI

Soulcalibur VI