Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 marca 2016, 10:09

autor: Entelarmer

Zapowiedziano zręcznościową grę wyścigową Speed Elixir

Studio Electro Phantom Games zapowiedziało grę Speed Elixir, czyli zręcznościowe wyścigi z otwartym światem. Tytuł zadebiutuje we wrześniu tego roku na PC, a także na konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Speed Elixir ma skorzystać z rozwiązań serii Need for Speed, ale nie zabraknie też kilku innowacji. - Zapowiedziano zręcznościową grę wyścigową Speed Elixir - wiadomość - 2016-03-21
Speed Elixir ma skorzystać z rozwiązań serii Need for Speed, ale nie zabraknie też kilku innowacji.

Studio Electro Phantom Games zapowiedziało Speed Elixir. Będzie to zręcznościowa gry wyścigowa, a jako inspirację twórcy podają dwie odsłony serii Need for Speed: Hot Pursuit oraz Rivals. Wzorem tej drugiej, Speed Elixir pozwoli na swobodne przechodzenie pomiędzy kampanią dla jednego gracza a trybem sieciowym. Jeśli już mowa o opcjach zabawy, na ten zaplanowano ich aż 15, aczkolwiek zespół nie ukrywa, że część z nich może zostać usunięta przed premierą gry. Sama rozgrywka ma przemówić zarówno do hardkorowych, jak i niedzielnych graczy, i położy nacisk na szybką jazdę i drifting. Również graficznie tytuł ma się prezentować lepiej niż dobrze, a autorski silnik Alpha Beast zagwarantuje m.in. dynamiczne zmiany pogody, cykl dzień-noc oraz oświetlenie HDR. W grze pojawią się różnorodne lokacje w rodzaju pustyni czy autostrady – każda z odmiennymi warunkami drogowymi.

Oprócz powyższych obietnic zespół Electro Phantom Games udostępnił także krótki zwiastun produkcji, rzekomo powstały na silniku gry. Speed Elixir ma zadebiutować na PC w grudniu tego roku. W planach jest również wydanie edycji na konsole Xbox One oraz PlayStation 4, aczkolwiek niewykluczone, że ukażą się one dopiero po premierze gry na komputery osobiste.