Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 stycznia 2021, 10:00

autor: Vergil

Zapowiedziano The Day Before - survivalowe MMO w stylu Days Gone

The Day Before to survivalowa gra MMO, która przeniesie nas do postapokaliptycznego świata opanowanego przez zombie. Produkcji, w której przyjdzie nam stawić czoła zarówno krwiożerczym hordom, jak i innym graczom, możemy przyjrzeć się na obszernym gameplayu. Poza tym poznaliśmy jej wymagania sprzętowe.

W SKRÓCIE:
 1. studio Fntastic zapowiedziało The Day Before, czyli survivalową grę MMO osadzoną w postapokaliptycznym świecie;
 2. produkcja prezentuje się niczym hybryda pierwszego Tom Clancy’s The Division i rozwiązań rodem z dostępnego na PlayStation 4 Days Gone;
 3. tytuł zmierza na komputery osobiste i ma zadebiutować w drugim kwartale 2021 roku.

W drugim kwartale 2021 roku miłośnicy multiplayerowego survivalu oraz fani żywych trupów raczej nie będą narzekać na nudę. Studio Fntastic zapowiedziało grę The Day Before, która właśnie wtedy trafi na komputery osobiste (Steam). Twórcy opublikowali niespełna pięciominutowy gameplay ze swojego dzieła, a także podzielili się pierwszymi szczegółami na jego temat. Produkcja jawi się niczym swoista hybryda pierwszego Tom Clancy's The Division oraz dostępnego na PlayStation 4 Days Gone. Zainteresowani? Zatem rzućmy okiem na wspomniany gameplay oraz sprawdźmy, jakie atrakcje przygotowują dla nas deweloperzy. Poznaliśmy również wymagania sprzętowe opisywanego tytułu, które okazują się niższe, niż mogłaby to sugerować jakość jego oprawy graficznej.

The Day Before zabierze nas w podróż do świata, w którym tajemniczy wirus zmienił ludzi w krwiożercze, szybkie i śmiertelnie niebezpieczne monstra. Ci, którym udało się przeżyć, każdego dnia muszą walczyć o przetrwanie, konkurując ze sobą o jedzenie, ubrania, broń czy choćby samochody. Jako że tutejsza „nowa normalność” oznacza, że potencjalne niebezpieczeństwo może czaić się dosłownie za każdym rogiem, wędrowanie w pojedynkę raczej nie jest wskazane.

W trakcie rozgrywki w The Day Before będziemy przemierzać (na piechotę lub za kierownicą samochodu, który do działania będzie potrzebował paliwa) zdewastowany otwarty świat. Pomimo że na opublikowanym przez autorów materiale wideo możemy zobaczyć z bliska jedynie fragment amerykańskiego miasta, zrzuty ekranu dostępne m.in. na Steamie zwiastują, że trafimy też w dzikie ostępy czy do opuszczonych kompleksów wojskowych.

Niezależnie od miejsca, w jakim się znajdziemy, motorem naszych działań będzie szukanie surowców i elementów wyposażenia. Zbędnymi przedmiotami będzie można handlować w koloniach ocalałych, a zarobione w ten sposób środki przeznaczymy na zakup bardziej przydatnych rzeczy. Podczas eksploracji trzeba będzie nieustannie mieć się na baczności, gdyż w każdej chwili będzie można natknąć się na grupę niekoniecznie przyjaźnie nastawionych graczy. Jeśli dojdzie do strzelaniny (twórcy obiecują, że przygotowali rozbudowany arsenał „realistycznej broni”), sprawy najpewniej przybiorą jeszcze bardziej niekorzystny obrót, gdyż odgłosy wystrzałów z łatwością przyciągną hordy zombie. Ponadto nawet jeżeli uda nam się wyjść ze starcia zwycięsko, odniesione rany będą mogły spowodować, że zwyczajnie się wykrwawimy. Z tego względu warto będzie zawsze mieć przy sobie zapas bandaży.

Zapowiedziano The Day Before - survivalowe MMO w stylu Days Gone - ilustracja #1
Nie wszyscy gracze napotkani podczas wędrówek po postapokaliptycznym świecie The Day Before będą wrogo nastawieni.

The Day Before prezentuje się bardzo przyjemnie dla oka. Z opublikowanych dotychczas materiałów wynika, że pod względem projektów lokacji oraz jakości modeli tytuł nie będzie miał się czego wstydzić nawet na tle wspomnianego już Tom Clancy’s The Division. Choć na powyższym gameplayu w pewnym momencie zaczyna roić się do zombiaków, obecnie nie wiadomo, jak liczne będą ich hordy.

Rzućmy jeszcze okiem na wymagania sprzętowe opisywanego tytułu.

The Day Before – minimalne wymagania sprzętowe

 1. System operacyjny: 64-bitowy Windows 7, Windows 8.1 lub Windows 10
 2. Procesor: Intel Core i5-4430 lub AMD FX-6300
 3. Pamięć RAM: 10 GB
 4. Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 960 2GB lub AMD Radeon R7 370 2GB
 5. DirectX: Wersja 11
 6. Sieć: Szerokopasmowe połączenie internetowe
 7. Wolne miejsce na dysku: 75 GB

The Day Before – zalecane wymagania sprzętowe:

 1. System operacyjny: 64-bitowy Windows 7, Windows 8.1 lub Windows 10
 2. Procesor: Intel Core i5-6600K lub AMD Ryzen 5 1600
 3. Pamięć RAM: 16 GB
 4. Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB lub AMD Radeon RX 580 4GB
 5. DirectX: Wersja 11
 6. Sieć: Szerokopasmowe połączenie internetowe
 7. Wolne miejsce na dysku: 75 GB
Zapowiedziano The Day Before - survivalowe MMO w stylu Days Gone - ilustracja #2
Wygląda na to, że nawet fani Snowrunnera znajdą w opisywanym dziele coś dla siebie.
 1. Oficjalna strona internetowa gry The Day Before
 2. The Day Before na platformie Steam