Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 stycznia 2021, 10:10

autor: Adrian Werner

Civilization 6 otrzyma dziś nową cywilizację i dodatkowych wodzów

Dzisiaj ukaże się DLC Vietnam & Kublai Khan Pack do Sid Meier's Civilization 6. Dodatek zaoferuje m.in. nową cywilizację, dodatkowych przywódców oraz alternatywny tryb rozgrywki.

DLC ZAOFERUJE:
  1. nową cywilizację (Wietnam),
  2. alternatywnego przywódcę dla Chin i Mongolii,
  3. nowy tryb rozgrywki,
  4. dodatkowe budynki i nową dzielnicę.

Dzisiaj zadebiutuje dodatek Vietnam & Kublai Khan Pack do turowej strategii Sid Meier's Civilization VI. Jest to piąte DLC wchodzące w skład przepustki New Frontier. W jej ramach mniej więcej co dwa miesiące otrzymujemy nowe rozszerzenie. Ostatnie ma się ukazać w marcu 2021 r.

Dodatek wprowadza do gry nową cywilizację w postaci tytułowego Wietnamu, z unikalną przywódczynią, jednostką oraz umiejętnością. Kierując tą frakcją, wykorzystamy także niedostępny wcześniej typ dzielnicy. Rozszerzenie oferuje też alternatywnego przywódcę dla Chin i Mongolii w postaci Kubilaj-chana.

DLC wzbogaca Civilization 6 także o nowy tryb rozgrywki nazwany Monopole i korporacje, który koncentruje się na aspekcie ekonomicznym, oferując atrakcyjne nagrody za przejmowanie, ulepszanie i eksploatowanie zasobów w każdego epoce.

Rozszerzenie wprowadza również Rezerwat, czyli dodatkową dzielnicę dostępną dla wszystkich cywilizacji. Umieszczana jest ona w miejscach bez infrastruktury i ma za zadanie m.in. zwiększanie atrakcyjności sąsiadujących z nim pól. Do tego dochodzą dwa nowe typu budynków w postaci Gaju i Sanktuarium.

Wietnam oraz Kubilaj-chan wymagają posiadania dodatku Sid Meier's Civilization VI: Rise and Fall. Pozostałe elementy pakietu potrzebują jedynie podstawowej wersji gry.

Szóste i ostatnie DLC z przepustki New Frontier ma zadebiutować w marcu. Wiemy, że zaoferuje nową cywilizację i przywódcę, dodatkowy tryb rozgrywki, niedostępny wcześniej cud świata oraz nową mapę. Niestety, na razie nie ujawniono więcej konkretów.

Przypominamy, że gra Sid Meier's Civilization 6 jest dostępna na PC oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One (oraz PlayStation 5 i Xboksie Series X/S w ramach wstecznej kompatybilności) i Nintendo Switch. Gra ukazała się także na urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android, ale na tych platformach New Frontier dostępne będzie dopiero za jakiś czas.

  1. Oficjalna strona gry Civilization VI
  2. Recenzja gry Civilization VI – o jedną turę od ideału
  3. Civilization VI – poradnik do gry