Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 września 2017, 16:03

autor: Góral

Zapowiedziano Resident Evil VII: Biohazard – Gold Edition [news zaktualizowany]

Firma Capcom ujawniła, że 24 grudnia bieżącego roku w Japonii ukaże się Resident Evil VII: Biohazard - Gold Edition, czyli specjalna wersja udanej produkcji, zawierająca wszystkie dodatki oraz jeden nowy. Ponadto poznaliśmy termin premiery darmowego rozszerzenia Not a Hero.

Aktualizacja

Firma Capcom podzieliła się na swoim blogu większą ilością informacji związanych z Resident Evil VII: Biohazard – Gold Edition. Przede wszystkim poniżej obejrzycie krótki zwiastun produkcji, która ukaże się w anglojęzycznych krajach, wraz z dodatkami End of Zoe i Not a Hero, 12 grudnia bieżącego roku, a więc dwanaście dni przed premierą w Japonii. Pierwsze z wymienionych rozszerzeń dostępne będzie również w ramach przepustki sezonowej do normalnego wydania lub do kupienia osobno, w cenie 14,99 euro (około 63 zł). Drugie, jak informowaliśmy wcześniej, zostanie udostępnione wszystkim za darmo.

Wyjawiono też, że akcja Not a Hero rozgrywać będzie się tuż po zakończeniu „podstawki”. W dodatku pokierujemy doskonale znanym fanom serii Chrisem Redfieldem, który w odróżnieniu od Ethana będzie w pełni przygotowany na walkę z potworami, więc rozszerzenie da nam nieco inne spojrzenie na rozgrywkę. Podczas zabawy skorzystamy z nowych broni i wyposażenia, zwiedzimy lokacje znajdujące się pod posiadłością Bakerów i spotkamy nowy typ przeciwników.

Oryginalna wiadomość

Wydana 24 stycznia bieżącego roku gra Resident Evil VII: Biohazard doczeka się złotej edycji, zawierającej „podstawkę” oraz wszystkie wydane do tej pory rozszerzenia. Dodatkową atrakcją będzie nowa przygoda zatytułowana End of Zoe, którą kupimy też osobno. Dowiemy się z niej, co stało się z Zoe Baker po wydarzeniach ukazanych w podstawowej wersji gry. Oprócz tego poznaliśmy w końcu termin premiery Not a Hero, czyli darmowego dodatku z Chrisem Redfieldem. Miał on się ukazać jakiś czas temu, ale Capcom zdecydował, że musi nad nim dłużej popracować. Ostatecznie pojawi się on w dniu debiutu Resident Evil VII: Biohazard – Gold Edition (PC, PS4, XOne), czyli 24 grudnia bieżącego roku. Niestety data ta dotyczy tylko rynku japońskiego. Nie wiemy jeszcze, kiedy nowa edycja gry i rozszerzenie pojawią się w Europie.

Zapowiedziano Resident Evil VII: Biohazard – Gold Edition [news zaktualizowany] - ilustracja #5
Resident Evil VII: Biohazard w skrócie:
  • survival horror na konsole PS4 i XOne oraz PC-ty;
  • ukazał się 24 stycznia bieżącego roku;
  • 24 grudnia w Japonii pojawi się wersja Resident Evil VII: Biohazard – Gold Edition;
  • w tym samym dniu zadebiutuje darmowy dodatek Not a Hero.

Jeżeli jeszcze nie graliście w Resident Evil VII: Biohazard, to warto wstrzymać się te kilka miesięcy i od razu nabyć ostateczne wydanie, które z pewnością zapewni Wam sporo godzin przyjemnego strachu. Produkcja okazała się bowiem jedną z ciekawszych pozycji bieżącego roku. Firmie Capcom udało się stworzyć bardzo dobry survival horror, z jednej strony mocno różniący się od pozostałych odsłon cyklu (FPP zamiast TPP czy statycznych ujęć kamery znanych z pierwszych części), z drugiej nawiązujący do początków serii (mniej szalonej akcji, a więcej strachu i walki o przetrwanie).

Produkcja spotkała się nie tylko z ciepłym przyjęciem ze strony mediów, ale też odniosła sukces komercyjny. Do końca czerwca łącznie sprzedano 3,7 miliona egzemplarzy, co daje jej 11. miejsce na liście najpopularniejszych gier Capcomu. Z drugiej strony jest to rezultat sporo niższy niż ten, który osiągnęły dwie wcześniejsze odsłony cyklu – Resident Evil 5 (7,2 miliona egzemplarzy) i krytykowane przez wielu graczy Resident Evil 6 (6,8 miliona egzemplarzy).

  1. Resident Evil VII: Biohazard - kompendium wiedzy
  2. Recenzja gry Resident Evil VII: Biohazard – horror potwornie doskonały
  3. Oficjalna strona gry Resident Evil VII: Biohazard