Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 sierpnia 2019, 19:31

autor: Ender

Zapowiedziano karciankę Total War: Elysium

Studio Creative Assembly oraz firma SEGA podpisały umowę z chińskim gigantem NetEase na dystrybucję tytułów z serii Total War w Państwie Środka. Efektem nawiązanej współpracy jest zapowiedź sieciowej karcianki Total War: Elysium.

Należące do Segi brytyjskie studio Creative Assembly, znane dzięki serii Total War oraz grom, takim jak Alien: Isolation i Halo Wars 2, ogłosiło, że nawiązuje bliską współpracę z chińską firmą NetEase. Gigantyczna spółka odpowiadać będzie za dystrybucję tytułów dewelopera na rodzimym rynku. Do graczy z Państwa Środka trafić mają prawie wszystkie tytuły spod szyldu Total War, w tym wydane w tym roku Total War: Three Kingdoms. Równocześnie Brytyjczycy zapowiedzieli nowy spin-off serii, zatytułowany Total War: Elysium. Będzie to klasyczna sieciowa karcianka, która tworzona jest przede wszystkim z myślą o Chińczykach. Tytuł wystartuje równocześnie na komputerach PC, jak i na platformach mobilnych, które od ponad dekady są najbardziej lukratywnym rynkiem we wschodniej Azji. Deweloperzy nie przedstawili na razie nawet przybliżonej daty debiutu gry.

W tej chwili nie wiemy prawie nic o Total War: Elysium. Jeżeli przyjrzymy się oficjalnej stronie produkcji dowiemy się jednak, że trafi ona również oficjalnie do wielu innych krajów świata (nie zabrakło wśród nich też Polski). W grze pojawią się najbardziej znani dowódcy i generałowie w historii świata. Biorąc pod uwagę tytuł nowego dzieła Creative Assembly można podejrzewać, że karciane bitwy toczyć będziemy ze sobą w jakieś formie zaświatów lub nieba. Być może nieco więcej o produkcji dowiemy się przy okazji zbliżających się targów gamescom w Kolonii.

Seria Total War wyrusza na podbój Chin. - Zapowiedziano karciankę Total War: Elysium - wiadomość - 2019-08-02
Seria Total War wyrusza na podbój Chin.

Warto dodać, ze impulsem dla NetEase do nawiązania współpracy z Creative Assembly była rekordowa sprzedaż Total War: Three Kingdoms, które było dostępne w Chinach za pośrednictwem platformy Steam. Przypomnijmy, że w ciągu tygodnia od premiery gra sprzedała się w ponad milionie egzemplarzy. To nie tylko najlepszy wynik w historii cyklu, ale również rekord w gatunku strategii w serwisie Valve. Za ten sukces odpowiadali w dużej mierze fani z Państwa Środka. Partnerstwo pomoże w ogromnej mierze deweloperom, którzy będą mieli ułatwiony dostęp do chińskiego rynku. Jest to o tyle cenne, że przyszłość Steama w Chinach jest wciąż niepewna i w dużej mierze zależy od kaprysu tamtejszych władz.

  1. Oficjalna strona Total War: Elysium
  2. Oficjalna strona serii Total War
  3. Oficjalna strona Creative Assembly