Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOSPCAND
Okładka Total War: Elysium (iOS)

Total War: Elysium

Oparta na modelu free-to-play strategiczna gra karciana z serii Total War, inspirowana takimi tytułami jak Magic: The Gathering Arena i Legends of Runeterra. Total War: Elysium stworzyło studio Creative Assembly.

Strategiczne | zagraj za darmo | 2D | karciane | sieciowe | multiplayer | historyczne

Okładka Total War: Elysium (iOS)

data premiery gry:

2021

PC AND iOS

Total War: ELYSIUM jest klasyczną kolekcjonerską grą karcianą, która łączy cechy strategicznych produkcji z cyklu Total War oraz takich tytułów, jak Magic: The Gathering Arena i Legends of Runeterra. Za stworzenie spin-offa odpowiada znane z głównej serii brytyjskie studio Creative Assembly. W Total War: ELYSIUM można grać za darmo, ponieważ oparte jest na modelu free-to-play z opcjonalnymi mikropłatnościami.

Mechanika

Mechanika rozgrywki nawiązuje do klasycznych karcianek pokroju Magic: The Gathering Arena, Gwint czy Hearthstone. W grze liczy się zmysł strategiczno-taktyczny, a nie szczęście. Niezwykle istotny jest dobór odpowiedniego generała, który pasuje do obranego przez gracza stylu rozgrywki.

Na talię składają się karty z podstawowymi jednostkami, znanymi dowódcami czy specjalnymi atakami. Ponadto twórcy wprowadzili unikatową mechanikę, tzw. system Daybreak, który umożliwia wezwanie odpowiednich do sytuacji posiłków podczas pojedynków. Na przykład, gdy przeciwnik ma mocny zestaw łuczników, to wtedy warto pomyśleć o wysłaniu kawalerii. Co więcej, część zestawów może stawać się silniejsza z czasem albo być wykorzystywana tylko w określonych porach dnia.

W sumie w grze dostępnych jest ponad 300 kart oraz 9 generałów z różnych okresów historycznych. Część z nich powinna być doskonale znana fanom cyklu Total War. Wśród dowódców znajdują się m.in. Napoleon Bonaparte, chiński generał z dynastii Han Cao Cao czy Sun Ren, córka chińskiego dowódcy Sun Jiana.

Najważniejszą walutę w Total War: ELYSIUM stanowi ametyst, dzięki któremu można kupować generałów i tzw. Battle Packi. Gracz może otrzymywać karty w ramach nagrody za kolejny poziom doświadczenia i wykonywanie misji. Gra pozwala również wytwarzać je dzięki systemowi craftingu.

Specjalne karty, złoto i ametyst można zdobyć nie tylko podczas rozgrywki, ale również wydając prawdziwe pieniądze bezpośrednio w grze.

Tryby gry

W Total War: ELYSIUM można grać zarówno w trybie solo, jak i wieloosobowym.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna gry jest dość uproszczona, dostosowana do możliwości urządzeń mobilnych. W trakcie rozgrywki podziwiamy skromnie wyglądające pole bitwy, na którym umieszczone są karty z grafikami przedstawiającymi dostępne jednostki, w tym największych generałów w historii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Total War: Elysium

12+

Wymagania sprzętowe Total War: Elysium

Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Zapowiedziano karciankę Total War: Elysium
Zapowiedziano karciankę Total War: Elysium

wiadomość2 sierpnia 2019

Studio Creative Assembly oraz firma SEGA podpisały umowę z chińskim gigantem NetEase na dystrybucję tytułów z serii Total War w Państwie Środka. Efektem nawiązanej współpracy jest zapowiedź sieciowej karcianki Total War: Elysium.

PC
AND
iOS