Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 stycznia 2012, 14:50

autor: Sarge

Zapowiedziano grę Super Meat Boy 2. Seria nigdy nie trafi na PlayStation 3

Studio Team Meat potwierdziło trwające prace nad grą Super Meat Boy 2. Jednocześnie zapewniono, że seria nigdy nie zadebiutuje na PlayStation 3.

Na twitterowym koncie studia Team Meat pojawiła się informacja, że niezależny deweloper pracuje nad kontynuacją gry Super Meat Boy. Potwierdzono także, że żadna odsłona serii nie ukaże się na PlayStation 3.

Zapowiedź kontynuacji widnieje w formie opisu kanału @SuperMeatBoy na Twitterze, towarzysząc dzisiejszemu wpisowi o milionie sprzedanych egzemplarzy pierwowzoru. Niestety, nie znamy żadnych szczegółów na temat nadchodzącej produkcji, więc na razie nie możemy o niej powiedzieć niczego konkretnego.

Zapowiedziano grę Super Meat Boy 2. Seria nigdy nie trafi na PlayStation 3 - ilustracja #1

Ogłoszeniu Super Meat Boy 2 towarzyszy również informacja, że seria nigdy nie trafi na PlayStation 3. Jest to spowodowane obowiązującą umową na wyłączność podpisaną z firmami Microsoft oraz Nintendo. Super Meat Boy swego czasu miał nawet zostać wydany m.in. na Wii, ale prace zostały wstrzymane (ostatecznie ukazały się jedynie edycje na Xboksa 360 i PC). Być może zatem druga odsłona pojawi się także na tej platformie.

Super Meat Boy 2 założeniami rozgrywki zapewne nie będzie znacząco odbiegać od pierwowzoru. Był on dwuwymiarową zręcznościówką, w której jako tytułowy chłopiec z mięsa musieliśmy pokonywać krótkie, najeżone pułapkami poziomy. Bohater potrafił biegać po ścianach i skakać na duże odległości, co trzeba było wykorzystywać przy zaliczaniu poszczególnych etapów.