Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 maja 2012, 12:05

autor: Sarge

Zapowiedziano film Tekken: Rise of the Tournament

Tajski reżyser Prachya Pinkaew zajmie się stworzeniem kolejnego filmu na podstawie serii bijatyk Tekken. Steven Paul z wytwórni filmowej Crystal Sky zapowiedział Tekken: Rise of the Tournament.

Serwis The Hollywood Reporter donosi, że Steven Paul (prezes wytwórni filmowej Crystal Sky) zapowiedział nowy film na podstawie gier z serii Tekken. Jednocześnie zdradził parę szczątkowych informacji na jego temat.

Film Tekken: Rise of the Tournament będzie prequelem wydanego w 2010 roku Tekkena w reżyserii Dwighta H. Little’a. Oznacza to, że w nadchodzącym dziele zobaczymy wydarzenia mające miejsce tuż przed wydanym przed dwoma laty obrazie kinowym. Nie ujawniono jednak żadnych szczegółów na temat fabuły.

Zapowiedziano film Tekken: Rise of the Tournament - ilustracja #1
Tekken (2010)

Reżyserem Tekken: Rise of the Tournament został Prachya Pinkaew (Ong Bak, Biały słoń). W filmie zobaczymy prawdziwych aktorów, jednak nie będą to żadne gwiazdy. Twórcy chcą skupić się przede wszystkim na tym, by odwzorowywali oni wygląd postaci występujących w grach z serii Tekken. Rodzi to pewne obawy co do poziomu aktorstwa.

Chociaż ostatnim filmem z prawdziwymi aktorami na podstawie tego uniwersum był wspomniany Tekken z 2010 roku, to w zeszłym roku ukazało się również animowane dzieło na podstawie popularnej serii bijatyk. Tekken: Blood Vengeance jest dostępny na płycie Tekken Hybrid, na której znajduje się również odświeżona wersja Tekken Tag Tournament z PlayStation 2 oraz demo Tekken Tag Tournament 2.