Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 sierpnia 2015, 12:42

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano Dead or Alive Xtreme 3

Studio Team Ninja poinformowało, że w produkcji znajduje się Dead or Alive Xtreme 3, czyli trzecia odsłona serii, w której wojowniczki z bijatykowego cyklu Dead or Alive trafiają na tropikalną wyspę i spędzają tam czas, m.in grając w siatkówkę plażową.

Screen z Dead or Alive Xtreme 2. - Zapowiedziano Dead or Alive Xtreme 3 - wiadomość - 2015-08-02
Screen z Dead or Alive Xtreme 2.

Podczas zorganizowanej dla fanów imprezy Dead or Alive Festival studio Team Ninja ogłosiło, że pracuje nad Dead or Alive Xtreme 3. Niestety, zabrakło jakichkolwiek konkretów na temat tego projektu. Nie poznaliśmy platform docelowych, ani daty premiery. Wiemy jedynie, że na razie w planach nie ma wypuszczenia projektu poza Azją, ale mamy nadzieję, że wydawca, czyli firma Tecmo, zmieni zdanie w tej kwestii.

Przypomnijmy, że cykl zawiera gry poboczne w stosunku do popularnej bijatykowej marki Dead or Alive. Serie zapoczątkowało wydane w 2003 roku na Xboksa Dead or Alive Xtreme Beach Volleyball. Produkcja przenosiła gracza na tropikalną wyspę i pozwala wziąć udział w wielu wakacyjnych aktywnościach, z których najważniejszą były rozgrywki w siatkówkę plażową.

Trzy lata później na Xboksa 360 trafiła kontynuacja zatytułowana Dead or Alive Xtreme 2. Produkcja ponownie pozwalała bawić się na gorącej plaży, ale tym razem mniejszy nacisk położono na siatkówkę i autorzy wprowadzili masę innych atrakcji oraz rozbudowali mechanizmy zaprzyjaźniania się z postaciami. Przerobiona wersja gry z rozszerzonymi elementami fotograficznymi, ukazała się w 2010 roku na konsolę przenośną PlayStation Portable jako Dead or Alive Paradise.

  1. Team Ninja – oficjalna strona studia