Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 sierpnia 2015, 11:28

autor: Góral

The Long Dark - survivalowy sandbox z nową aktualizacją (zmiany w grafice, systemie ognisk i inne)

Deweloperzy survivalowego sandboksa The Long Dark opublikowali kolejną aktualizację, która tym razem wprowadziła nowy system ognisk, sposób poruszania się, zmiany w dźwięku i grafice oraz szereg innych elementów.

The Long Dark w skrócie:
  • Gatunek: survival sandbox
  • Deweloper: Hinterland Studio
  • Platformy sprzętowe: PC i XOne
  • Data premiery: gra obecnie dostępna we wczesnej wersji
  • Inne: nowa aktualizacja usprawnia system ognisk, walkę z wilkami, usunięto bieg, ale dodano sprint, ulepszono oprawę audio-wizualną

Studio Hinterland opublikowało kolejną aktualizację survivalowego sandboksa The Long Dark, dzięki której zmieniło się sporo rzeczy. Przede wszystkim pojawił się system umożliwiający pozyskiwanie paliwa i ubrań bezpośrednio z przedmiotów znalezionych w świecie gry (rozwalając np. fotel, uzyskujemy kilka sztuk drewna i skórę). Kolejną nowinką są zmienione ogniska. By wydłużyć czas palenia się i wydzielane ciepło, należy dokładać do płomieni „paliwo” (np. gałęzie). Deweloperzy usunęli możliwość biegu, ale za to przyśpieszyli chód postaci oraz umożliwili wykonywanie sprintu. Z tej drugiej opcji należy jednak korzystać ostrożnie, gdyż kondycja regeneruje się bardzo powoli, przez co w razie zagrożenia możemy nie być w stanie uciec, a dodatkowo szybkie bieganie zwiększa zmęczenie.

Twórcy zatroszczyli się także o inne zmiany, w tym ulepszone mechaniki walki z wilkami i systemu pierwszej pomocy. Ponadto obiekty fizyczne poprawnie blokują działanie śniegu i wiatru. Dodatkowo pojawiła się ikonka informująca o przebywaniu w tego typu schronieniu, co oznacza, że jesteśmy chronieni przed działaniem zimnych powiewów, a ognisko będzie się palić w spokoju, no chyba, że zmieni się kierunek wiatru i zacznie dmuchać z odsłoniętej strony.

The Long Dark – w nowej aktualizacji zmieniono „działanie” ognisk. - The Long Dark - survivalowy sandbox z kolejną aktualizacją (zmiany w grafice, systemie ognisk i inne) - wiadomość - 2015-08-02
The Long Dark – w nowej aktualizacji zmieniono „działanie” ognisk.

Aktualizacja wprowadziła również małe zmiany w sterowaniu kontrolerem, a dodatkowo pojawiły się usprawnienia oprawy audio-wizualnej. Dodano m.in. śpiew ptaków (nagły zanik ćwierkania może sugerować obecność drapieżnika), ponad 1500 innych dźwięków związanych z wiatrem i zamieciami oraz nowe efekty śniegu i ognia. Wszystko to uzupełniono wyeliminowaniem rozmaitych błędów. Krótko pisząc, The Long Dark rozwija się w najlepsze.

The Long Dark to survivalowy sandbox autorstwa studia Hinterland. Produkcja sprzedawana jest obecnie w ramach wczesnego dostępu na komputerach PC i konsoli Xbox One (program Game Preview, będący odpowiednikiem Steam Early Access). Podczas zabawy trafiamy do świata po geomagnetycznej burzy, w wyniku której doszło do wyłączenia wszystkich urządzeń elektronicznych. Naszym zadaniem jest przetrwać w prymitywnych warunkach, w których jedzenie i woda jest na wagę złota.