Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 grudnia 2011, 12:00

autor: Krystian "Len" Machnik

Zapowiedziano Assetto Corsa, wyjątkowo realistyczną grę wyścigową

W nadchodzącym roku zadebiutuje nowa gra wyścigowa włoskiego studia Kunos Simulazioni, w której duży nacisk zostanie położony na symulacyjny model jazdy oraz realistyczne odwzorowanie tras i pojazdów. Gra Assetto Corsa będzie korzystała z wszelkich dobrodziejstw bibliotek DirectX 11 i pojawi się wyłącznie na komputerach PC.

Włoskie studio Kunos Simulazioni zapowiedziało wyścigowy symulator dla najbardziej wymagających, zatytułowany Assetto Corsa. Gra będzie zawierała licencjonowane pojazdy najróżniejszych typów: od samochodów seryjnych, poprzez wyścigowe bolidy GT i GTR oraz Formułę 1, a na prototypach i klasykach skończywszy. Nie zabraknie też motocykli i prawdziwych torów.

Zapowiedziano Assetto Corsa, wyjątkowo realistyczną grę wyścigową - ilustracja #1

Co ciekawe, modele pojazdów są tworzone za pomocą technologii skanowania laserowego, która przez producentów tego typu gier używana jest zwykle do odwzorowywania tras. Skaner laserowy tworzy bowiem trójwymiarowy model toru, uwzględniając najdrobniejsze szczegóły (np. niewielkie dziury czy wypukłości niezauważalne gołym okiem), zatem o realistyczne odwzorowanie modeli samochodów możemy być raczej spokojni. Assetto Corsa będzie pierwszą grą stworzoną na bazie AC Engine - nowego silnika graficznego, wykorzystującego możliwości bibliotek DirectX 11 i wielordzeniowych procesorów. Jednak jego najważniejszą cechą ma być otwartość na modyfikacje. Twórcy chcą bowiem dać graczom pełną swobodę w realizacji swoich pomysłów, zatem jeśli tytuł odniesie sukces, to możemy spodziewać się wielu ciekawych uzupełnień.

O modelu jazdy w Assetto Corsa nie wiemy na razie nic ponad to, że ma być położony duży nacisk na symulację, jednak gracze, którzy preferują bardziej zręcznościowy model będą mogli dostosować grę do własnych potrzeb. Studio Kunos Simulazioni możecie pamiętać z wydanej w zeszłym roku symulacji Ferrari Virtual Academy, która zdobyła dobre opinie wśród graczy, jednak oferowała zaledwie 6 modeli samochodów, z czego wszystkie z logotypem marki Ferrari. Niemniej, Włosi z pewnością wiedzą jak należy tworzyć tego typu produkcje. Premierę Assetto Corsa zaplanowano na rok 2012, jednak na razie nie znamy dokładnego terminu. Gra będzie dostępna wyłącznie na komputerach PC.