Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 grudnia 2011, 12:10

autor: Sarge

Odświeżona wersja gry przygodowej Myst trafi w 2012 roku na 3DS-a

Studio Hoplite Research pracuje nad odświeżoną wersją przygodówki Myst, która pierwotnie zadebiutowała na PC w 1995 roku. Najnowsza edycja ukaże się na 3DS-ie w marcu 2012 roku.

Firma Maximum Family Games zapowiedziała grę Myst na 3DS-a. Wygląda na to, że będzie to tylko odświeżona wersja klasycznej przygodówki z 1995 roku.

Produkcja jest tworzona przez studio Hoplite Research i zadebiutuje na rynku 27 marca 2012 roku. Prawdopodobnie chodzi o amerykańską premierę, choć w udostępnionej informacji prasowej nie uściślono tej kwestii. Można się domyślać, że do Europy gra zawita 30 marca przyszłego roku, czyli tradycyjne trzy dni po wydaniu w Stanach Zjednoczonych.

Odświeżona wersja gry przygodowej Myst trafi w 2012 roku na 3DS-a - ilustracja #1

Wcielimy się w osobę, która właśnie zakończyła czytać książkę o krainie Myst i w niewyjaśnionych okolicznościach przeniosła się do niej. Pierwszym celem gracza będzie zatem odkrycie, co tak naprawdę się stało i dlaczego doszło do tajemniczej podróży na, wydawałoby się, fikcyjną wyspę.

Rozgrywka nie będzie znacząco odbiegać od pierwowzoru wydanego na PC. Otrzymamy więc sporą dawkę eksploracji i rozwiązywania zagadek z perspektywy pierwszej osoby. Zwiedzimy sześć wysp, w tym jedną zupełnie nową o nazwie RIME Age. Całość zostanie oczywiście wzbogacona o możliwość zabawy przy aktywowanej funkcji 3D.

Warto przypomnieć, że Myst miał kilka lat temu swoją premierę na pierwszym DS-ie. Dla fanów firmy Nintendo nie będzie to zatem kompletnie nowa produkcja – tym bardziej, że wysoko oceniana przygodówka trafiła także na kilka innych platform. Wprowadzenie dodatkowej zawartości ma być ukłonem w stronę weteranów, by zachęcić ich do ponownego zakupu znanego tytułu.