Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 grudnia 2011, 12:13

Gracze spędzili 60 milionów godzin w Star Wars: The Old Republic

Gracze Star Wars: The Old Republic spędzili już ponad 60 milionów godzin w tej grze MMO studia BioWare. Firma Electronic Arts ujawniła parę ciekawych statystyk, które pokazują, że produkcja cieszy się ogromną popularnością.

Gracze spędzili 60 milionów godzin w Star Wars: The Old Republic - ilustracja #1

Gracze spędzili 60 milionów godzin w Star Wars: The Old Republic

Firmy Electronic Arts i BioWare ujawniły kolejne statystyki z gry Star Wars: The Old Republic, która wystartowała 20 grudnia. Dowiedzieliśmy się między innymi, ilu rycerzy Jedi i wojowników Sith przemierza Galaktykę oraz jak dużo czasu gracze spędzili na przygodach. Liczby są imponujące, ale to nie powinno nikogo dziwić – w końcu grą zainteresował się ponad milion osób.

Ciekawe statystyki z gry Star Wars: The Old Republic:

  • Ponad 60 milionów godzin w grze – to mniej więcej odpowiednik obejrzenia wszystkich sześciu filmów z serii Gwiezdne Wojny ponad 4 miliony razy
  • Powstało ponad 850 tysięcy Wojowników Sith i ponad 810 tysięcy Rycerzy Jedi
  • Ukończono ponad 260 milionów zadań
  • Rozegrano ponad 44 miliony bitew PvP
  • Wykonano też ponad 9 milionów misji z walką kosmiczną
  • Zabito 3 miliardy postaci niezależnych (przeciwników)

Star Wars: The Old Republic jest najszybciej rozwijającym się MMO w historii – przekonuje wydawca. Produkcja zdobyła ponad 100 nagród i zbiera wysokie oceny (średnia 88/100 w serwisie Metacritic). Sporą popularnością cieszą się też wydarzenia związane z grą: w tym chociażby flashmob w klimatach Gwiezdnych Wojen, który obejrzało 1,6 miliona fanów.