Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lutego 2013, 15:50

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano Armored Core: Verdict Day

Firma Namco Bandai zapowiedziała Armored Core: Verdict Day, czyli kolejną odsłonę popularnego cyklu z mechami w rolach głównych. Gra zmierza na konsole Xbox 360 i PlayStation 3, a premiera wersji anglojęzycznej nastąpi jesienią tego roku.

Zapowiedziano Armored Core: Verdict Day - ilustracja #1

Firma Namco Bandai sprawiła miłą niespodziankę fanom wielkich robotów ogłaszając, że wyprodukowana przez japońskie studio From Software gra Armored Core: Verdict Day doczeka się wersji anglojęzycznej. Planowane są wersje na konsole PlayStation 3 i Xbox 360, a premiera nastąpi jesienią tego roku.

Armored Core: Verdict Day zostało ujawnione kilka dni temu przez magazyn Famitsu, ale do tej pory nie wiedzieliśmy czy gra opuści granice Kraju Kwitnącej Wiśni. Produkcja będzie bezpośrednią kontynuacją Armored Core V i umożliwi transfer zapisanych stanów gry ze swojej poprzedniczki. Akcja ponownie przeniesie nas w ponurą wizję przyszłości, w której walki o resztki surowców naturalnych prowadzone są za pomocą potężnych robotów bojowych.

Tryb Operatora w akcji. - Zapowiedziano Armored Core: Verdict Day - wiadomość - 2013-02-23
Tryb Operatora w akcji.

Gra zaoferuje rozbudowane opcje sieciowe. Gracze będą mogli dołączyć do jednej z kilku frakcji i tworzyć maksymalnie dwudziestoosobowe oddziały. Podczas potyczek multiplayer każda drużyna wyłoni ze swoich szeregów tzw. Operatora. Otrzyma on miał dostęp do mapy taktycznej, za pomocą której wydawać będzie rozkazy towarzyszom broni. Ta sama opcja pojawi się również w kampanii fabularnej, tyle że tam będziemy dowodzili żołnierzami kontrolowanymi przez sztuczną inteligencję.

Poza kampanią i tradycyjnymi rozgrywkami multiplayer dostępny będzie również tryb kooperacyjny. W porównaniu z Armored Core V rozszerzone zostaną opcje modyfikacji mechów. Pojawią się nowe typu uzbrojenia, pancerza, tarcz i silników. Bogactwo części ma sprawić, że gracze będą mogli idealnie dopasować swoje maszyny do własnego stylu walki, jak i roli, jaką pełnią w drużynie w ramach trybu multiplayer.

Zapowiedziano Armored Core: Verdict Day - ilustracja #3Seria Amored Core rozpoczęła żywot w 1997 roku na pierwszej generacji konsoli PlayStation. Verdict Day będzie piętnastą częścią głównego cyklu. Marka doczekała się również pięciu pobocznych odsłon pobocznych przeznaczonych na urządzenia mobilne, które nigdy jednak nie opuściły granic Japonii.

Seria doczekała się komiksowej adaptacji i jednej powieści. Kilka lat temu rozpoczęto prace nad kreskówką zatytułowaną Armored Core: Fort Tower Song, ale została ona skasowana wraz z bankructwem studia animacyjnego. Projekt został niedawno wskrzeszony i ma zostać wydany w tym roku jako film pełnometrażowy.

Zapowiedziano Armored Core: Verdict Day - ilustracja #4
Zapowiedziano Armored Core: Verdict Day - ilustracja #5
Zapowiedziano Armored Core: Verdict Day - ilustracja #6