Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 maja 2015, 12:20

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano Armed Tactics, turową strategię autorów Age of Mythology: Extended Edition

Mające na koncie gry Age of Mythology: Extended Edition i Rise of Nations: Extended Edition studio SkyBox Labs zapowiedziało turową strategię Armed Tactics.

Znane z odświeżonych wersji Rise of Nations i Age of Mythology studio Skybox Labs zapowiedziało swój pierwszy w pełni autorski projekt. Okazała się nim nastawiona na tryb multiplayer turowa strategia Armed Tactics. Produkcja zmierza wyłącznie na pecety i jej wczesna wersja trafi do sprzedaży w Steam Early Access w tym miesiącu. Od przebiegu tych testów zależeć będzie data premiery pełnej gry.

Armed Tactics skoncentruje się na starciach rozgrywanych pomiędzy dwiema niewielkimi grupami doskonale wyszkolonych żołnierzy. Obie strony wydawać będą rozkazy jednocześnie, a następnie mają patrzyć, jak ich komendy są realizowane w tym samym czasie. W rezultacie wygrana wymagać będzie przewidywania ruchów przeciwnika, a nie jedynie reagowania na nie.

W skład każdego oddziału wejdzie sześciu żołnierzy, których wybierzemy z postaci reprezentujących cztery klasy. Gunman wyposażony zostanie w zdolności zwiadowcze i specjalizować się będzie w walce na średnie dystanse. Bomber wykorzysta różnorodne typy granatów, Shottgunner będzie mistrzem walki w zwarciu, a Snajper ma spokojnie zdejmować wrogów z daleka. Każdy bohater ma posiadać kilka umiejętności specjalnych, a zwycięstwa wymagać będą sprawnego koordynowania działań i zdolności żołnierzy. Dodatkową atrakcją ma być możliwość niszczenia wielu elementów otoczenia, np. osłon, za którymi chowają się przeciwnicy.

W dniu premiery wczesnej wersji gra zaoferuje trzy mapy, a potem wprowadzone zostaną kolejne. Choć całość nastawiona będzie na tryb multiplayer, to pojawi się także opcja zagrania przeciwko sztucznej inteligencji w pojedynczych potyczkach typu skirmish.

Warto na koniec wspomnieć, że studio Skybox Labs pracuje jeszcze nad trzema innymi, nieujawnionymi projektami. Dwa z nich zmierzają wyłącznie na pecety, a jeden przeznaczony jest tylko na konsolę Xbox One.

  1. Skybox Labs – oficjalna strona studia