Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lipca 2018, 08:38

autor: Aquma

[Aktualizacja] Zapowiedź GTA 6 w GTA Online?!

W GTA Online znienacka pojawił się komunikat przedstawiający datę premiery GTA VI. Gra miałaby zadebiutować w 2019 roku.

Aktualizacja: Sprawa została wyjaśniona na oficjalnym Twitterze studia Rockstar Games – za komunikatami stoją hakerzy wykorzystujący udostępnione jakiś czas temu przez deweloperów narzędzia do tworzenia modów. Niestety, wygląda na to że na GTA VI – albo przynajmniej jakiekolwiek konkrety na jego temat – trzeba będzie jeszcze chwilę poczekać.

Kolejna odsłona GTA nadejdzie szybciej niż sądzimy? - [Aktualizacja] Zapowiedź GTA 6 w GTA Online?! - wiadomość - 2018-07-02
Kolejna odsłona GTA nadejdzie szybciej niż sądzimy?

Ku wielkiemu zaskoczeniu fanów, w GTA Online – czyli module sieciowym Grand Theft Auto V, rozwijanym przez Rockstar od października 2013 roku – pojawiła się nagle… zapowiedź kolejnej odsłony utytułowanej gangsterskiej serii. Przybrała ona postać wyświetlanego na ekranie komunikatu od dewelopera. Wiadomość została uchwycona przez wiele osób, m.in. użytkowników forum Reddit.

Zapowiedź GTA VI w GTA Online. - [Aktualizacja] Zapowiedź GTA 6 w GTA Online?! - wiadomość - 2018-07-02
Zapowiedź GTA VI w GTA Online.
Zbliżenie na komunikat. - [Aktualizacja] Zapowiedź GTA 6 w GTA Online?! - wiadomość - 2018-07-02
Zbliżenie na komunikat.

Sprawa wydaje się o tyle dziwna, że wymienioną w komunikacie datą premiery jest rok 2019. Oznaczałoby to, że – po pierwsze – GTA VI znajduje się potajemnie w produkcji od przynajmniej kilku lat oraz – po drugie – ukaże się najdalej rok po najnowszym, potwierdzonym tytule od Rockstar Games, czyli Red Dead Redemption 2. O co w tym wszystkim chodzi? Czy to możliwe, by kolejne GTA trafiło na rynek tak szybko? A może to jakiś żart, wpadka lub efekt działania hakera? Na razie nie mamy niestety żadnych konkretów, ale warto odnotować, że parę dni temu mieliśmy już do czynienia z podobną sytuacją.

Ostatnia (póki co, w każdym razie) część cyklu GTAGrand Theft Auto V – zadebiutowała na rynku we wrześniu 2013 roku, początkowo w wersjach na Xboksa 360 oraz PlayStation 3. W kolejnych latach gra pojawiła się także na pecetach oraz konsolach obecnej generacji. Jak wszystkie odsłony tej utytułowanej serii, tytuł został przyjęty z dużym entuzjazmem zarówno przez krytyków, jak i graczy.

  1. Uncharted 5 i inne gry, które chcemy zobaczyć na PlayStation 5
  2. GTA 6 może pojawić się w 2022 roku. Seria powróci do Vice City?