Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 marca 2018, 11:23

autor: Bartosz "Aquma" Świątek

GTA 6 może pojawić się w 2022 roku. Seria powróci do Vice City?

Zgodnie z plotką, GTA 6 pojawi się na rynku w 2022 roku. Miejscem akcji gry będą południowe Stany Zjednoczone, w tym przede wszystkim znane fanom serii miasto Vice City.

Kolejna wycieczka do Vice City w 2022 roku? - GTA 6 może pojawić się w 2022 roku. Seria powróci do Vice City? - wiadomość - 2018-03-07
Kolejna wycieczka do Vice City w 2022 roku?

Na kanale YouTube The Know pojawiła się informacja o tym, jakoby GTA VI miało zagościć na dyskach twardych naszych sprzętów do grania w 2022 roku. Gra przeniesie nas ponownie do wzorowanego na Miami miasta Vice City, w którym zagościliśmy już dwukrotnie: w 2002 oraz 2006 roku (mowa tu oczywiście o dedykowanym pierwotnie PC, PlayStation 2 i oryginalnemu Xboksowi GTA: Vice City oraz wydanym na PS2 i PlayStation Portable Vice City Stories).

Co ciekawe, gra ma podobno pozwolić na podróżowanie także do Ameryki Południowej, co może sugerować nawiązania fabularne (i/lub gameplayowe) do owianych złą sławą karteli narkotykowych i ich kokainowego biznesu. Według innych informacji z tego samego źródła, w GTA VI po raz pierwszy w historii cyklu pokierujemy także kobietą (o czym słyszeliśmy już wcześniej). To ciekawy pomysł – żeńska perspektywa mogłaby umożliwić pokazanie typowej dla tej serii, gangsterskiej historii od nieco innej i być może mniej sztampowej strony.

Warto odnotować, że choć powyższe informacje należy oczywiście traktować w kategoriach plotek, to wspomniany kanał był także źródłem przecieku, dzięki któremu w 2015 roku dowiedzieliśmy się o Dark Souls 3 – w tamtym przypadku informacje The Know potwierdziły się. Co więcej, biorąc pod uwagę fakt, że akcja GTA V toczyła się we wzorowanym na popularnym „Mieście aniołów” Los Santos, zaś GTA IV zabrało nas do Liberty City (fikcyjnej wersji Nowego Jorku), przeniesienie akcji „szóstki” na południe i osadzenie jej właśnie w Vice City zdaje się być logicznym posunięciem, zapewniającym serii stosowną różnorodność. Dodatkowo inspirowane filmami takimi jak Miami Vice czy Scarface GTA:VC cieszyło się – i do dziś cieszy – dużą sympatią fanów.

Na potwierdzenie – lub zdementowanie – tych wszystkich rewelacji przez Rockstar Games na pewno długo jeszcze poczekamy (a nawet jeśli na tym etapie są prawdziwe, do 2022 roku praktycznie wszystko może ulec zmianie). Nie ma jednak co narzekać, bo czas umili nam z pewnością jesienna premiera innej wyczekiwanej gry tego studia: Red Dead Redemption 2.

  1. Rockstar Games – strona oficjalna
  2. Niesamowite szczegóły w Grand Theft Auto V – gra dopieszczona jak żadna inna