Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 sierpnia 2017, 12:14

autor: Adrian Werner

Plotki odnośnie GTA VI - powrót do Vice City i kobieta wśród trzech grywalnych postaci

W sieci pojawiły się świeże plotki na temat Grand Theft Auto VI. Według nich, gra pozwoli na powrót do miasta Vice City, a wśród trzech grywalnych postaci znajdzie się kobieta.

Fanowski projekt loga hipotetycznej gry. - Plotki odnośnie GTA VI - powrót do Vice City i kobieta wśród trzech grywalnych postaci - wiadomość - 2017-08-07
Fanowski projekt loga hipotetycznej gry.

Grand Theft Auto V okazało się tak gigantycznym przebojem, że każda plotka o możliwej kontynuacji wywołuje ogromne emocje. Najnowsze spekulacje pochodzą z forum 4chan. Oczywiście, należy podchodzić do nich z dużym dystansem, gdyż mogą okazać się jedynie bajdurzeniami jakiegoś trolla, ale warto też pamiętać, że na tej stronie dosyć często zdarzają się przecieki, które potem znajdują potwierdzenie w rzeczywistości, jak to miało miejsce np. w przypadku niedawnych spekulacji odnośnie Assassin’s Creed Origins.

Osoba podająca się za jednego z deweloperów pracujących nad Grand Theft Auto VI twierdzi, że w grze powrócimy do Vice City, ale tym razem odwiedzimy nie tylko tereny wzorowane na Miami, ale również na mieście Orlando. Podobno autorzy bardzo chcieli umieścić akcję w Londynie, ale szefostwo uznało, że powrót do Vice City będzie lepszym pomysłem, zwłaszcza że rzymska szóstka odpowiada pierwszym dwóm literom nazwy tej metropolii, co pomoże w kampanii marketingowej.

Screen z Grand Theft Auto: Vice City. - Plotki odnośnie GTA VI - powrót do Vice City i kobieta wśród trzech grywalnych postaci - wiadomość - 2017-08-07
Screen z Grand Theft Auto: Vice City.

Grand Theft Auto VI ma zostać zapowiedziane dopiero pod koniec przyszłego roku, a premiera gry planowana jest na 2019 lub 2020 rok. Tradycyjnie produkcja trafi najpierw na konsole, a dopiero dwanaście miesięcy później zawita na pecety.

Podobnie jak w piątej części, w Grand Theft Auto VI znajdziemy trzy grywalne postacie. Znajdzie się wśród nich właściciel nocnego klubu, kobieta imieniem Theresa, która po wyrzuceniu z armii zajęła się prostytucją, oraz stereotypowy amerykański wieśniak. Ostatni z tych bohaterów ma być pozornie trochę spokojniejszy niż Trevor Philips z „piątki", ale w rzeczywistości będzie równie szalony. W jednej z sekwencji wystąpi na scenie w podrzędnym barze, by potem zrównać z ziemią całą tę ruderę za pomocą buldożera, tylko dlatego, że coś niemiłego zdarzyło się podczas koncertu. Ponadto tym razem zabraknie możliwości posiadania psa.

Oczywiście do czasu oficjalnej zapowiedzi gry wszystkie te informacje należy traktować jedynie jako ciekawe spekulacje. Warto jednak zauważyć, że nie pierwszy raz w ostatnich tygodniach pojawia się temat Grand Theft Auto VI, więc coś może być na rzeczy.

  1. Rockstar Games – oficjalna strona studia