Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 marca 2018, 11:05

autor: Movis

Kingdom Come Deliverance – łatka 1.3 opóźniona?

Fani Kingdom Come: Deliverance muszą jeszcze nieco pocierpieć przed premierą wyczekiwanej łatki 1.3. Deweloper przyznał na Twitterze, że ciężko jest mu określić dokładną datę wypuszczenia kolejnej aktualizacji, gdyż pod uwagę musi brać wiele różnych czynników.

Chłopaki, zaglitchujcie go! - Kingdom Come Deliverance – łatka 1.3 opóźniona? - wiadomość - 2018-03-07
Chłopaki, zaglitchujcie go!

Kingdom Come: Deliverance stało się w ostatnich tygodniach niezłym hitem sprzedażowym, ale wciąż zmaga się z niemałą dozą problemów w rozgrywce. Choć fani RPG nadal nieźle bawią się w królestwie Bohemii, to liczne niedoróbki i blokujące zadania bugi często potrafią brutalnie wyrywać gracza z klimatycznej sesji z tytułem. Jeden z użytkowników, nieco sfrustrowany błędem ze słowikami, zapytał twórców na Twitterze, kiedy można się spodziewać jego naprawy. Odpowiedzialny za produkcję deweloper Warhorse Studios lakonicznie odparł, że nie może zagwarantować daty następnej aktualizacji, bo „zależy to od dużej liczby czynników”.

Soon (TM). - Kingdom Come Deliverance – łatka 1.3 opóźniona? - wiadomość - 2018-03-07
Soon (TM).

Przypomnijmy, że chodzi tu o długo oczekiwaną łatkę 1.3, która wedle wcześniejszych informacji miała dodać do rozgrywki wiele usprawnień, np. opcję zapisz i wyjdź, przeróbki minigierek kradzieży kieszonkowej i otwierania zamków, eliksir pozwalający na reset umiejętności bohatera oraz oczywiście kopę poprawek zbugowanych zadań. Co ciekawe, producent wcześniej dawał już fanom sygnały, że aktualizacja jest w fazie finalizacji.

Coś więc musiało przeszkodzić w realizacji zwiastowanego planu patcha co 1-2 tygodnie; być może przedłuża się certyfikacja łatki w wersjach konsolowych, albo niesforny kod sprawia więcej problemów, niż początkowo przypuszczali programiści. Na razie graczom pozostaje zaś jedynie zostawić sobie popsute side-questy na później.

  1. Oficjalna strona gry Kingdom Come: Deliverance
  2. Recenzja gry Kingdom Come: Deliverance – między Gothikiem a Wiedźminem
  3. Kingdom Come: Deliverance – kompendium wiedzy