Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lipca 2018, 11:02

autor: Adrian Werner

Slay the Spire - sprzedaż przekroczyła milion egzemplarzy

Ludzie za studia Mega Crit mają powody do zadowolenia. Opracowana przez nich gra Slay the Spire okazała się sporym przebojem. Sprzedaż przekroczyła już milion egzemplarzy, a produkcja nie opuściła jeszcze wczesnego dostępu.

Gra sprzedawana jest obecnie we wczesnym dostępie. - Slay the Spire - sprzedaż przekroczyła milion egzemplarzy  - wiadomość - 2018-07-01
Gra sprzedawana jest obecnie we wczesnym dostępie.
SLAY THE SPIRE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Mega Crit
  2. Wydawca: Mega Crit
  3. Gatunek: hybryda karcianki i roguelike
  4. Platformy: PC
  5. Data premiery w Early Access: 15 listopada 2017 r.

Niezależne studio Mega Crit pochwaliło się, że sprzedaż jego debiutanckiej produkcji, czyli gry Slay the Spire, przekroczyła milion egzemplarzy. Wczesna wersja projektu zadebiutowała w Steam Early Access 15 listopada ubiegłego roku i na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie ukaże się pełne wydanie.

Slay the Spire dostępne jest wyłącznie na PC i oferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami. Obecnie grę można kupić za 36 złotych i jest to cena promocyjna, obniżona o 37% z okazji letniej wyprzedaży na Steamie. Oferta pozostanie ważna do 5 lipca.

Gra została ciepło przyjęta, o czym najlepiej świadczy fakt, że na Steamie 95% wszystkich recenzji jest pozytywnych. Tak dobry odbiór Slay the Spire wynika nie tylko z ciekawej mechaniki i wysokiego, jak na wczesny dostęp, poziomu dopracowania. Produkcja jest również bardzo dynamicznie rozwijana. Co tydzień ukazuje się bowiem spory patch, ulepszający grę i dodający do niej nowe elementy.

Najnowsza taka aktualizacja ukazała się w miniony piątek. Wprowadziła ona do Slay the Spire trzeci tryb zabawy, nazwany Custom Mode. Pozwala on graczom na włączanie i wyłączanie różnych modyfikatorów rozgrywki i tym samym tworzenie nowych wyzwań. W przyszłości ten tryb wzbogaci się o dodatkowe opcje i zostanie zintegrowany z systemem modów.

Patch dodał także możliwość rozgrywki za pomocą pada. Autorzy ostrzegają, że nie jest to finalna wersja tej opcji i czeka ją jeszcze wiele poprawek. Aktualizacja usunęła również kilka błędów technicznych oraz ulepszyła interfejs.

Przypomnijmy, że Slay the Spire to strategia, która łączy elementy karcianki z bitewnym roguelike. Podczas zabawy gracze eksplorują pełną potworów iglicę, a zabawa sprowadza się głównie do turowych walk. Potyczki toczymy, wykorzystując własnoręcznie skomponowane talie.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Slay the Spire w Steam Early Acces